Skocz do zawartości

Nie renderuje jak powinien


Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem Fr wczoraj i do 2 w nocy się męczyłem z takim problemem

jak zrobiłem tutek ze strony adka (ten drugi o fr)

i dałem żeby mi się renderowało to otoczenie by ło białe a obiekty czarne

a nie tak jak to na rysunku pokazali

O co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

o kurde ale rzeznia! Kaszana na calego, Toxic raczej ma racje co do braku autoryzacji - to chyba dlatego, juz ktos chyba meldowal o takim problemie na forum. Natomiast z ta odlegloscia swiatel od obiektu to jest akurat odwrotnie!

Im dale odsuniesz lampe od obiektow - tym bardziej bedzie je oswietlala! - idiotyzm prawda? :) Tak jest tylko w maxie - dlatego wymyslono parametr Decay - pisalem o tym na mojej stronce...

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak poza tym to w tym tutorialu pisze że to światło jest po to żeby wyeliminować domyślne światło maxa i musi być wyłączone.

A z tym oświetlaniem obiektów przez maxowe światła to rzeczywiście idiotyzm.

 

[Edited on 19-3-2003 by Toxic]

 

[Edited on 19-3-2003 by Toxic]

 

[Edited on 19-3-2003 by Toxic]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sie rowniez zgadza i dotyczy nie tylko finala, ale takze Brazila (i pewnie V-Raya) - jesli chcesz aby na scenie nie bylo absolutnie zadnego fizycznego zrodla swiatla to nalezy zdefiniowac jedna lampe i ja wylaczyc (OFF).

W takim wypadku wyliczone GI zostanie na podstawie natezenia swiatla Ambient oraz jego multipliera i/lub dodatkowego oswietlenia sceny przez SkyLite, ktore moze emitowac bardziej sprecyzowane wlasne oswietlenie za pomoca mapy HDRI.

 

Podsumowujac - technika \"wylaczonych lamp\" jest dobra do prezentacji przeroznych detali - pojedynczych obiektow referencyjnych - ich ekspozycji na neutralnym tle itp. i bardzo ladnie laczy sie z oswietleniem przez SkyLite + HDRI.... Wowczas na strukturze obiektow pojawi sie subtelne miekkie cieniowanie - mimo iz na prawde w scenie nie ma realnych zrodel swiatla rzucajacych cienie.

Zdecydowanie nie nadaje sie do realistycznych wizualizacji wnetrz, budynkow i tego wszystkiego - gdzie trzeba symulowac konkretne kierunkowe oswietlenie (direct illumination) pochodzace z konkretnych zrodel swiatla.

 

(szkoda tylko ze problem mrozika dalej nie zostal rozwiazany)

 

pozdr

Marek

 

[Edited on 19-3-2003 by MareG]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz ta scene, ktora zrobilem na poczekaniu (wyslalem mailem) - jesli efekt bedzie taki sam jak teraz masz to juz nie wiem co jest grane!

Naprawde to zadna filozofia scena zawiera 1geosphere i 1plane, dwa materialy typu FR i jedna zgaszona OMNI, ustawienia fRGlobals z wlaczonym Enable GI z domyslnymi parametrami - I TO WSZYSTKO.

 

pozdr

 

Render powinien wygladac tak:

 

 

[Edited on 20-3-2003 by MareG]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności