Skocz do zawartości

Kilka komputerów w mieszkaniu...


lukasjogabonito

Rekomendowane odpowiedzi

U każdego z czasem komputerów przybywa;) Nie każdy ma możliwości w domu by wydzielić osobny pokój na serwerownię. Zastanawiam się jak przechowywać kilka komputerów na małej przestrzeni???? Bezpośrednio obok siebie stać nie mogą bo się ugotują. Zastanawiam się czy są jakieś regały przystosowane do tego typu zadań?? Podzielcie się swoimi doświadczeniami....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ugotuja? Eee, bez przesady. Grunt by staly blisko okna, wtedy cieplo wylatuje na zewnatrz. Latem owszem okno nie pomoze, bo czesto cieplej jest na zewnatrz niz w srodku, wiec sprawe rozwiazuje instalacja klimatyzacji w pomieszczeniu. Klima to nie jest az tak kosztowny wydatek jak by sie moglo wydawac.

 

Mozesz tez wlozyc wszystko w szafe typu rack, ale moim zdaniem zmieni to tylko i wylacznie wyglad estetyczny.

 

Warto tez czasami zoptymalizowac ilosc jdnostek, wymieniajac stare wysluzone puszki na nowe. Wiele razy widzialem serwerownie w ktorych huczy horda dziadkow, ktora defakto osiaga wydajnosc dwoch swiezych mocnych jednostek. Generuje to tylko koszta za prąd, cieplo i zabiera miejsce.

Edytowane przez Traitor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie musi być klima bez przesady.. większość komputerów ma obudowy zrobione w taki sposób że tam gdzie jest wylot z wentylatora jest to zazwyczaj kółeczko z dziurkami. Podpinasz pod to rurę w połowie wsadzasz wentylator i na końcu tej rury też wsadzasz wentylator teraz tą rure masz możliwość albo wyprowadzasz ją na zewnątrz albo wyprowadzasz ją do zrobionej dziury w drzwiach. czy ścianie obok drzwi. Patent ten widziałem i znam osobę która go stosuje na Sycyli gdzie jest bardzo gorąco. Klima jest droga strasznie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klima jest droga? Ja kiedys instalowalem klimatyzacje scienną u siebie w salonie. Wynioslo mnie to 1200zl za jednostke + 500zl montaż. Droga klimatyzacja w mieszkaniu to mit tym bardziej, ze robisz to raz na 30 lat. Teraz ceny moga byc ciutke wyzsze, ale mysle, ze w 2tysiach spokojnie sie zamkniesz.

Edytowane przez Traitor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klima jest droga? Ja kiedys instalowalem klimatyzacje scienną u siebie w salonie. Wynioslo mnie to 1200zl za jednostke + 500zl montaż. Droga klimatyzacja w mieszkaniu to mit tym bardziej, ze robisz to raz na 30 lat.

 

Mnie wyszło trochę drożej nie mnie jednak 2-3tyś za klimę w porównaniu do 300-500zł za taki system. Jest różnicą ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem przy w miarę nowoczesnych jednostkach (nie p4 prescott ;-)) nie trzeba się bawić w klimatyzację. Chyba że komputerów w małym pomieszczeniu jest więcej niż 4-5, wtedy faktycznie mogą generować nadmierną ilość ciepła.

Grunt to dobrze wentylowane obudowy i porządek w kablach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla tego uważałem że klima to trochę przesada wystarczy nawet w sumie wentylatorek w drzwiach jeden który wciąga powietrze a drugi który wyrzuca żeby była po prostu cyrkulacja. te rury można se darować jak w domu jest dobra temperatura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie to pytanie do lukasa, ile tych kompow jest. Ja mam kilka maszyn i trzymam je pod oknem bez zadnych klim i rur. Ale jezeli masz powyzej 5 jednostek, i trzymasz je w malym zamknietym pomieszczeniu bez okna i wentylacji, to moze sie robic cieplo w tym pomieszczeniu. Wtedy albo klima, albo rozwiazanie ktore opisuje Kramon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod oknem to zwykle niestety jest kaloryfer który w zimie może wywołać małe zdziwienie (z własnych doświadczeń ;D)

zorganizuj sobie te kompy w taki sposób by wciągało powietrze z jednej a wydmuchiwały z drugiej. ustaw w obok siebie żeby żaden nie wciągał "spalin" z innego. postaw kompy nisko, ciepłe powietrze leci do góry. to mniej więcej tyle co da się zrobić z samymi kompami, z temperaturą w małym pomieszczeniu to tylko wywalenie rendernodów do piwnicy albo klima.

 

ewentualnie jakieś wodne chłodzenie z chłodnicą w piwnicy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności