Skocz do zawartości

Dual P4.........? a moze dual Athlon?


boms

Rekomendowane odpowiedzi

Chce poskladac sobie kompa do grafiki, tylko wacham sie, co wybrac... powiem tylko, ze ograniczenie finansowe to jakies 7-8 tys. PLN... co wybrac?

 

myslalem o:

*dual p4 Xeon 2,4 GHz

*siakis PixelView albo Matrox

*ok. 2GB RAMu

 

nie znam dokladnie cen, ale obawiam sie, ze sie nie zmieszcze w tej kwocie... do tego sama obudowa (serwerowa) kosztuje okolo 2 tys., plyta glowna pod 2x p4 pewnie tez cos kolo tego...

 

mozecie mnie wspomoc w tej kwestii? albo podajac ceny, albo proponujac jakies alternatywne rozwiazanie...

 

z gory wieeelkie dzieki...

 

p.s. mam mozliwosc kupna sprzetu po cenach prawie hurtowych... takze moze moznaby jednak poszalec... (ten koles, u ktorego zalatwiam chce tylko wiedziec, co konkretnie chce... a ja nie wiem...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

no jako posiadacz takiego czegoś muszę sie wypowiedzieć:cool::D

pierwsze obudowa to koszt 150 zeta( serwerowa to taka szafa, a ty takiej raczej nie chcesz(chyba))

tylko drzuć do tego jeszcze zasilacz za jakieś 450-550 zeta, bo duala prądu potrzeują.

druga rzecz to xeony- swietne, ale cholerne drogie procki, jak dla mnie to mozna sobie je fudnąc jak ktoś ma za dużo kasy, atlonki wystarczą.

kolejna rzecz to plyta. dualki na poentiumy sa tańsze, ale na prockach sobie to odbuijesz, dlatyego polacam Atlonki( tylko kwestia czy załatwisz sobie osdpowiednie XP, ktore rusza na MP, lub tanue Mp, czy też bedziesz łączył mostki)

kolejna rzecz to ram jak chcesz meć 2 giga to koniecznie z ECC( buforowanie błędów. kingstone ma takie pamięci po 512 mega DDR za coś kolo 700 zeta za sztuke. nie kupuj jakiś no name, bo to sie nie oplaca. jak masz 8 tys to sie zmieścisz, nawet jakbyś Mp kupował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... fajnie... a jaka karte radzisz??

 

co do procesorkow... a moze cos kolo 3GHz...? moze starczy na dluzej... :)

 

wracajac jeszcze do plyty glownej... nie wiesz czasem, jak sie dokladnie nazywa ten model pod 2 p4? (ew. 2 Athlonki)?

 

pozdroofki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec zrobilem wstepne podlicznie (nie jestem oczywiscie pewien, czy wybralem wlasciwie - na pewno moznaby taniej, a na tym razcej mi zalezy!! Takze prosze o ocene i poprawki...):

*Gigabyte Dual Socket A GA-7DPXDW-C (859,-)

*2x AMD Athlon XP 2600 (2x 1272,-)

*4X Kingston DDR 512 MB PC-333 (4x 345,-)

*Ati Radeon 9700 PRO 128 MB AGP (ok.1600,-)

----------------------------------------------------

+ ok. 6383,-

 

i co Wy na to?

 

jesli te cene mozna obnizyc bez specjalnego ubytku jakosci, to krzyczcie...nie znam sie na sprzecie... wybieralem \'na czuja\'

 

pozdroofki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwila chwila!

 

Obecne plyty dual na czipsecie AMD raczej nie obsluguja procesorow z nowym jadrem Thorough-costam :), nie obsluguja tez pamieci DDR 333 i wyzszych, nie obsluguja AGP 8x i ATA 133 i chyba USB 2.0. Podanego modelu nie znalazlem nawet na stronie Gigabyte! Zagladnij na strone MSI to zobaczysz dokladna specyfikacje ich produktu.

Wiec najwieksze co mozesz tam wlozyc to Palomino MP/XP 2000 + i pamatki DDR 266 registered.

 

Wyglada na to ze pakowanie kasy na dzien dzisiejszy w dual AMD troche moze sie nie oplacac - otrzymasz standard bez mozliwosci rozbudowy w przyslosci! Potrzebny jest nowy czipset - obslugujacy wszystkie nowe cukliereczki sprzetowe! A taki jak na razie sie nie pokazal

No takie jest moje zdanie.

 

Saygon wez mnie skoryguj jesli w czym sie pomylilem o konfiguracji duala AMD :)

 

pozdr

Marek

 

[Edited on 18-3-2003 by MareG]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety to o mówisz jest praqwdą, ale licze na to że cos sie zmieni. otóz sytuacja na dzen dzisiejszy jest taka ze firma produkująca chiptest na dualny atlo po prostu juz go nie zameirza produkować. amd obecnie z nimi pertraktue. co do wykorzystania pamięci to nie jestem pewnien. co do tyego ze nie znalazles modelu na stornie to normalne. mówie serio model asusa ktory chcailem kupić wczesniwej mial to samo oznaczenie dla amd i dla intela, a na stonie był tylko jeden model- dla intela, a ja w rę ku trymalem dla amd!!! takic niespodzianek widzialem więcej. co do modelu plyty to widzę że nic niowego nie ruszylo od tego bumu kiedy ja kupowalem. no nie wymiata tak to nazwę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by boms

No wiec zrobilem wstepne podlicznie (nie jestem oczywiscie pewien, czy wybralem wlasciwie - na pewno moznaby taniej, a na tym razcej mi zalezy!! Takze prosze o ocene i poprawki...):

*Gigabyte Dual Socket A GA-7DPXDW-C (859,-)

*2x AMD Athlon XP 2600 (2x 1272,-)

*4X Kingston DDR 512 MB PC-333 (4x 345,-)

*Ati Radeon 9700 PRO 128 MB AGP (ok.1600,-)

----------------------------------------------------

+ ok. 6383,-

 

Jesli chodzi o akurat tą MB to wg Gigabyte obsługuje maxymalnie procki 2200+(ale moze mocniejsze tez pójda)

pamiec 4x512MB 333Mhz mija sie z celem bo musi byc ECC REG, inaczek nic z tego, poza tym fizycznie bedzie widzial nie 2GB tylko mniej bo obcina polowe ostatniej kosci, wiec lepiej wziac 3x512MB DDR ECC REG.

Jesli chodzi o prcki 2600+ to plyty z chipem amd 760mpx obsluguja najnowsze jądro (wyszedł 2400+MP i 2600+MP, ludzie maja i im chodzi)

Z tym ze wersje XP prawdopodobnie bedziesz musial przemalowac

(chyba ze jest odblokowana - czasami sie zdarza)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności