Skocz do zawartości

laptop za ok 4 tyś do grafiki


grychu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Proszę o pomoc w doborze laptopa, zdaje sobie sprawę iż budżet nie jest wygórowany.

Laptop jest potrzebny do maxa+v ray, photoshopa i cada...

z tego co się orientowałem są do wyboru dwie karty Nvidia quadro lub Amd Firepro. Pytanie czy dostane coś na ten budzet, czy nie lepiej zrobić zestaw z jakimś GT lub GTX Nvidii, procek z i7 i dysk na SSD

Jeżeli będą lepsze bebechy może być nawet laptopik 15'6. Z góry dzięki za pomoc. Nie jestem aż taki guruu ze sprzętu a jak czytam testy to już dostaję na głowę ;))hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Za 4k to ciężko Ci będzie rozsądny komp stacjonarny do 3D złożyć, a co dopiero lapek. W używkach musisz poszukać jak chcesz laptop. A stacjonarka no to tak jak napisałeś brzmi rozsądnie, ale po co Ci dysk SSD - raczej bym te parę stówek różnicy na szybki i większy talerzowy dysk przeznaczył - w 3D nie jest istotny czas dostępu do plików, bo operujesz na dużych pakietach danych skumulowanych w dużych obszarach, więc SSD Ci nic nie da a tylko kasę wyrzucisz. Zastanów się nad jakimś używanym zestawem HP jak Z400 czy Z800 - naprawdę dobre konfiguracje mają i w 4k za używkę się zmieścisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Możesz spokojnie - poza ssd - znaleźć w promocjach lenovo, bo mają za 900usd modele z dobrym i7, ale

2. osobiście teraz zamówiłem płytę pod Sandy Brudge w formacie mini ITX (takie maleństwa montowane za monitorem) + obudowa z zasilaczem 150W - minus, to słaba karta, ale możesz zmodyfikowac obudowę, wziąć 300W zasilacz i zmieści sie karta (jeden slot), a sam komp nadal będzie przyklejany do monitora z tyłu i nie zajmie wiele miejsca, bo to rozmiar pudełka po karcie graficznej czy nawet mniej.

3. Możesz poszukać w sprzęcie odnawianym - refurbished - lapka asus z serii republic of gamers

 

Ogólnie jak odpuścisz ssd i ekran full hd to dostaniesz lapka w tej cenie bez problemu z w miarę dobrym procem i7 (tylko sprawdz co kupujesz mobilnych i7 jest masa i niektóre nawet 2rdzeniowe syfy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej. gdzie znalazłeś je w takich cenach, one koszyują z 2x więcej niż mój budzet;((

http://b365.pl/laptop-hp-8760w-i7-4gb-500gb-17-3-w7p,id62584.html

 

Miałem na myśli używane, kupowanie nowych laptopów z tej półki to czyste szaleństwo. Miałem takie dwa (tej klasy), kupiłem niedawno trzeci - poniżej 4 tysięcy.

 

Dell:

http://allegro.pl/dell-m6600-i5-2520m-8gb-500gb-nv-quadro-3000-m-fa-i3359835409.html

 

 

HP są teraz dwa i droższe, ale jeszcze miesiąc temu było kilka zamkniętych aukcji w okolicach 4K.

Edytowane przez SYmek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm troszkę boję się używek, gwarancja tylko na 6miesięcy a co dalej?

Kwestia przyzwyczajenia :), ale nie będę Cię namawiał, bo potem będzie na mnie...

 

Sprawa oczywiście polega na tym, że takie laptopy są na tyle dobrze wykonane (ponieważ są z wyższej półki), że rzadko, niemal nigdy się nie psują. Pierwszy mój monster używa do dziś moja mama (8+ lat), drugi spaliłem na własne życzenie nie czyszcząc wiatraka podczas testów własnego naviera-stroka :), ale naprawiłem go i zepsuł się niedawno (po 5 latach, a nie wiadomo, czy nie padło to, co naprawiono, kiedy się spalił), trzeci mój mały laptop (ibm z22) działa do dziś, choć ma chyba 15 lat.

 

Dwa laptopy mojej dziewczyny padły po dwóch latach, ale były z dolnej półki (i oczywiście z roczną gwarancją :) ), trudno wyrokować, ale niektórzy powiedzieliby, że istnieje tu pewien związek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie akurat w hp8530w padło po jakichś 2-2,5 roku wi-fi i potrzebna była wymiana płyty głównej...

na szczęście był jeszcze na gwarancji

teraz ma 4 lata i jeszcze w sumie działa, ale pół roku temu pękł jeden zawias, więc jest w zasadzie stacjonarny, i się zastanawiam czy warto zamawiać nowy (zawias) :)

więc to nie jest tak, że się nie psują

ale my kupowaliśmy poprzez szkołę, nówki, za jakieś 1/3 ceny..może nam odrzuty dali :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba pójdę w THINKPADA seria T , tylko niestety nie maja klawiatury numerycznej i są 15,6 - klawiaturę dokupię zewnetrzną.

Co sadzicie o tych laptopach? z kartą nVidia Quadro i 32mb ramu. a może inna seria z thinkpada?

budżet podniosłem do netto 4,5.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Rozumiem ze wybór rodzaju sprzętu ( laptop) bierze się z koniecznosci wykorzystania jego mobilnych możliwosci .

Tzn jadę do klienta (na uczelnię, itd) ale pracuję podpinając go pod zasilanie stacjonarne a nie baterię...?

dobrze myślę???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapytam inaczej... czemu decydujesz się na laptopa który w przypadku wykorzystania jako maszyna do 3d ma same wady i tylko 1 zaletę a mianowicie łatwą mobilność. koledzy zauważyli ze w tej cenie można mieć duzo bardziej przygotowany do 3d komputer stacjonarny więc intryguje mnie czemu twoim wyborem jest laptop... ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio kupiłem thinkpada w520 na allegro. ma fhd, 4 rdzeniowy i7 i 4 banki na ram więc spokojnie łyknie 32gb, co prawda nie ma ssd ale ma mikro sata albo można zamienić cdrom na druga kieszeń na dysk więc miejsce jest w razie czego. na pokładzie mam quadro 1000 i ono wydajnością nie grzeszy. występują też mocniejsze wersje ale niestety w thinkpadach gpu jest bezpośrednio na płycie głównej więc po kupieniu lapa wymiana raczej odpada. poza tym gpu i cpu mają wspólne chłodzenie co przy mocniejszym gpu będzie pewnie powodować, że proc mniej intensywnie będzie mógł korzystać z trybów turbo. druga wada to, że kolory matrycy są biedne ale może jakby go jakimś kolorymetrem potraktować to udało by się z niego coś wydusić, mi ręcznie się nie powiodło ale ja na wyjazdach to używam sketchupa a obrazki pokazuje na papierze. komp był w stanie jak nowy. bateria miała 3 cykle. dałem 3000 zł. generalnie polecam. to, że klawiatura bez numerycznej jest moim zdaniem zaletą. jak coś piszesz to siedzisz na środku kompa a nie jakoś koślawo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......tak sobie myślę i chyba macie rację "pójdę" po komputer stacjonarny za ok. 3500 netto, co byście doradzili?rzeczywiście laptopa miałbym na biurku przez cały czas. Zatem nie ma co pchać się w laptopy tylko kupić coś lepszego w porównywalnej cenie.

A co sadzicie o stacjach roboczych HP? czy lepiej złożyć samemu?

Edytowane przez grychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grychu piszesz o kwocie 3,5k i równocześnie pytasz się o stacje robocze HP które cenowo zaczynaj się od około 4,7k a tak naprawdę te zasługujące na zainteresowanie to jest wydatek powyżej 11k. Musisz pamiętać ze stacje są oparte na procesorach xenon i mając wydać tyle co na najtańsza stacje robocza znacznie lepiej jest postawić samemu mocny komp z i7 lub amd zależnie od tego które procesory preferujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a macie jakieś sklep który by mi fachowo doradził i złożył kompa do grafiki(architektura).

Nie bardzo się znam na aktualnym sprzęcie- wiem mniej wiecej ile ramu,że i7 i ma śmigać i kosztować ok 4.tyś.

Doradzicie?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności