Skocz do zawartości

Zestaw za 2500zł


gumeko

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Pomoglibyście złożyć mi zestaw za około 2500zł?

Chodzi mi o sprzęt pod 3d. Przydałby mi się dysk z 1TB (mój powoli umiera śmiercią naturalną) i nie pogardziłbym 16GB pamięci RAM.

 

Jedyne co posiadam i mogłoby się nadać to monitor(zdecydowanie), obudowa ATX i karta graficzna hd4850. W gry na PC nie gram więc nie potrzebuje mocarnej karty;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Na tym forum prawdopodobnie nikt nie ma czasu na takie bzdety jak jakieś tam gry... hehe;)

Wydaje mi się, że do grafiki 3d dobra karta graficzna to podstawa, czy się mylę?? bo sam już nie wiem...

4850 to już dość leciwa konstrukcja, żre dużo energii w spoczynku. za 500 grajcarów dostaniesz gf 650 albo 7790 posiadające wsparcie dla bibliotek openCL z których to korzysta coraz więcej programów.

Sam przesiadłem się z radeona hd 2400 na 7790 i różnica w programach 3d była ogromna;) Przez kilka lat mialem też 4870 który też wypadał gorzej w programie zbrush a poza tym 7790 w spoczynku pobiera 4 Waty

A procek to chyba i7 dałoby rade w tej kwocie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze kolega powyżej, i7 ja raczej wybrałbym Radka 7790, ale zostanie Ci już mało kasy na płytę i pamięci oraz PSU.

W kwocie 2500, żeby to się kupy trzymało to:

1. PSU XFX szczerze polecam tego producenta 550 wat to minimum do 300 zyli znajdziesz;

2. GPU Radek 7870 do 800 znajdziesz na droższa brak funduszy, ale do viewportów będzie pomykać;

3. CPU np. FX 6300 do 500 na podstawkę AM3+ będziesz miał możliwość wymiany,

4. Płyta główna za 400-500 zł mnie gigabyte i Asus nigdy nie zawiodło:

5. 4x4 GB KINGSTON HYPERX 1600MHz do 600 dostaniesz.

To razem 2700 jak dobrze zakombinujesz to w 2500 powinieneś dojść, ale proponuję mimo wszystko 300-400 dorzucić i kupić proca na pełnym wpisie np fx 8530 Black Edition i będzie śmigać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy od programu... Np blender jest akcelerowany przez Cude.. i rendering na GPU jest o niebo szybszy. kilka krotnie.

Natomiast np viewport jest open gl/cl nie pamiętam które.. a w tym radeon jest mistrzem. więc... jeśli chcesz mieć ultra płynny viewport przy 100 milionach poly to bierz radeona.. Zbrush jest np cały na CPU...

 

to wszystko zależy od programów w jakich będziesz pracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7870 to też dobry wybór bo też pobiera kilka watów w spoczynku, matka ziemia nie będzie płakała;) A tak poważnie to technologia CUDA jest obsługiwana tylko przez GeForcy. Nie dawno miałem u siebie Fermi Gtx 470 a że zawsze robię zrzuty z panelu gpu-z z kart, które mi się przez kompa przewijają to pokarzę o co chodzi:

7t3l.jpg

Tu mój radek jak widać brak wsparcia dla Cuda

3h8t.jpg

a tutaj Gtx 470 wsparcie dla Cuda jest. Pomimo to sprzedałem ją bo była gorąca, głośna i pobierała tyle prądu, że żarówki przygasały jak włączałem kompa a ekolodzy przywiązywali się do drzew przed moim domem.

 

Dodam jeszcze, że pomimo tego iż 7790 ma ponad miliard tranzystorów mniej od gtx470 w wielu przypadkach okazuje się wydajniejszym kawałkiem krzemu.

Edytowane przez jankazmierczuk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności