Skocz do zawartości

Ostatni człowiek na ziemi - morfizm


Rekomendowane odpowiedzi

inspirację: gra Mcgee's Alice, psychodelica w szerszym pojęciu oraz wszystkie filmy Monthy Python'a.

 

Praca będzie przedstawiać pajaca, symbolizującego głupotę nabitego na pal w abstrakcyjnym świecie. Jak na razie mam naszkicowane kratkowane podłoże, które pewnie będzie w mniejszym lub większym stopniu zdeformowane. Ta realność jest odzwierciedleniem niezrozumienia w świecie.

 

W tle widać będzie wybuch bomby atomowej w środkowie fazie, jako charakterystyczny "grzyb", co będzie przenośnią samozagłady.

 

Te trzy elementy - głupota, samozagłada oraz niezrozumienie według mnie są głównymi przyczynami degradacji świata.

 

Załączam szkic w bardzo wczesnej fazie szybkiego szkicu+małego podmalunku twarzy. Skalowane z jakiejś kosmicznej rozdzielczości.

 

Wszelkie brudne fragmenty są wynikiem scanu...

 

apokalipsa_2-small.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pomysł super, ale trzeba było nie dowawać tego "wg. Monty Pythona":)

 

 

heh no mi tez sie podoba ale z tym Monty Pythonem to przegioles choc poczatkowy szkic faktycznie przypomina troche te postaci z ich filmow,programow ale z tego co pamietam oni raczej byli pozytywnie nastawieni do swiata , a ty teraz z nich robisz potworow (jak jakis dzieciak to zobaczy pomysli ze Monty Python to jakas grupa tworzaca makabreske a nie angielski humor ) ale ogolnie pomysl pracki mi sie podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie sie podoba pomysł, jak i klimaty (tło szeroko rozumiane). Uwaga czysto techniczna ;) :korpus kolesia powinien byc bardziej pionowo, w taki sposob nie da sie nabic na pal- on wyglada jakby siedzial na nim, ma zgarbioną pozycje.. pal przechodzi przeciez przez srodek czlowieka mniej wiecej, a nie wystaje z brzucha.. Poza tym spook, czekam na dalsze efekty pracy, moze byc ciekawie..

pozdrawiam, gsOn.e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

follow the leader? madhatter? serio, pierwsze słyszę ;) zapodaj jakiegoś linka, może ktoś robi w podobnych klimatach hehe ;)

 

gsone: pierwsza trafna uwaga, dzięki za nią... trzeba będzie pana poprawić, oj trzeba... tylko w jaki sposób mają mu zwisać nogi? może ma się wić na palu, albo coś takiego?

 

aa... szalony kapelusznik! ten pan z alicji ;) o tak, to on. ale to jest wczesny szkic konceptowy, pan ulegnie zmianom znacznym. praktycznie wszystko w nim jest do wymiany (thx gsone jeszcze raz!), oprócz ryja i czapki, która mnie po prostu urzekła.

 

i nie tylko mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vorek: rotfl. niby na jakiej podstawie miałbyś sądzić, iż nie będe części elementów robił od zera? nogi i cała dolna część tego pana jest do wymiany, pozostaje z szkicu tylko twarz i te pe... pal do totalnej przebudowy, etc. nie osądzaj zbyt pochopnie.

 

siegmar: to jakbyś powiedział na podstawie dwóch pierwszych kresek projektu architektoniczego, że dom się zawali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze... dzięki za uwagi i ja dodaje to.

 

zmiana konceptu: pozostanie tylko człowiek na palu z jakimś ciekawym tłem. jak na razie zdecydowałem, że korzystniej praca wygląda z czarnym backgroundem, taki tez dałem.

jest to jeszcze nieskończone, także nie czepiać się jakichś nagłych "chamskich" urywań ;)

 

aha - mi się to podoba :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie, ze myszka da sie ladna prace zrobic,

 

a ty raczej powinienes w koncu wrzucic cos porzadnego, bo co tylko wejde w twoj watek to rozczarowanie... niby tu na pythonow sie powolujesz, a robisz kiche.. przemysl prace jeszcze raz, sproboj inny kadr i naszkicuj olowkiem caloksztalt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod wpływem ostrych komentarzy podejmuje się szaleńczej misji zmiany całkowitej conceptu w połowie bitwy... oto nowy concept. moderatorów proszę o zmianę nazwy thread'a na podany w tym poście tytuł.

 

 

 

praca przedstawia wyrastającego, "morfującego" z ziemi człowieka. W tle będzie krwiste niebo. Jest on ostatni już i dlatego postanowił zjednolicić się z planetą, która go chroni.

 

 

death.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwszych szkicach zapowiada sie katedrowo-Gigerowo ( tak na moje oko ;)). Moze wyjsc bardzo ciekawie tylko kadr jakis taki malo przemyslany. Moze sprobuj troche wiecej tego czlowieka pokazac albo moze z tlem troche pokombinuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos sie dziwnego z okiem stalo, otworzyles je i umiejscowiles dziwnie. Na pierwszym koncepcie jest zamkniete, widac jakis bol. Warto by wydobyc twarz z tla. No i gdzies troche zagubiles bryle ze szkicu. Generalnie jak zwykle prowokujace podejscie do tematu :) Mi sie podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do moderatorow: Wypowiedz Barego mnie nie obraza w zaden sposob, prosze niczego nie usuwac.

 

Musze te chmurki czyms zamienic, bo nie dosc, ze zamazuja prace, to jeszcze masakrycznie wygladaja. tak, ale czym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale offtopiki nieładne ,aaa fe:{

Hmm..mam mieszane uczucia co do tej pracy.podoba mi sie pomysł:),ale tu nie ma żadnych symboli .do niczego się nic nie odnosi nie rozumiem po co to narysowałeś,naprowdź mnie na dobry tok myslenia ?

bo to że on jest zrośnięty wiem ale tylko z opisu ,na tej pracy nic nie widać.

 

Zdecyduj sie ,bo jeśli masz zrobić to takimi brushami to nic kompletnie nie będzie czytelne:)To co teraz widze zdaje się być sileniem się na coś nowego i intrygującego a w efekcie wychodzi bełkot barw i majaczenie kształtów

moja sugestia-zrób mu może teksturę kory drzewa z małymi gałązkami jeszcze albo jakąś teksturę inną ,hmm.. ja wiem?,wybierz taką która będzie coś opowiadała albo chociaż naprowadzała na jakieś skojarzenie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zobaczyło sie szkic po zmianie konceptu to odrazu stwierdziłam że główka jes fantastyczna a na reszte nie chciało sie nawet spojrzeć teraz jest całkiem przyjazne dla srodowiska ale do tematu nawiązuje tylko przez postową historie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż... dzięki bary. a sieczkę w głowie mam jeszcze większą niż ci się wydaje :P

 

plan jest taki: zrobić coś z tą kupą dookoła buźki i skończyć to w końcu. myślę nad jakimiś chmurkami... ale mam dużo problemów natury technicznej, uwierzcie mi, że nie będzie tak prosto :)

 

np. ten ryj nie jest na oddzielnym layerze... szać... a jak wytne, to tragicznie będzie wyglądać. ale cosik się poradzi :>

 

aha, pamiętajcie, że apdejty nie będa regularne. mam zerową samodyscyplinę, a malowanie na siłe to jak kaleczenie siebie. a jak można kaleczyć kogoś, kogo się kocha :> :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności