Skocz do zawartości

Houdini 13


tmdag

Rekomendowane odpowiedzi

Na tegorocznym siggraphie byl maly sneak peek nadchodzacego houdiniego 13.

Jest kilka dodatkow do dopow, nowe solvery, open subd.... ale najwieksza ciekawostka dla mnie byl news o mozliwosci tworzenia geometrii w vop'ach.

 

Houdini w wersji 13 najprawdopodobniej zostanie wydany pod koniec tego roku.

 

 

533655_10201739120822339_523047536_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ci to mają talent do autopromocji, drugi sneak-peek, znowu cząsteczki i 8 minut na klatkę FEA... mogli zrobić 1000 tetrahedra (a nie 52K) i 2 sub-stepy (a nie 10), ale żeby było przynajmniej poniżej minuty. Są solvery działające w realtime na CPU...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filmiki promocyjne sa robione przez stażystow w sidefx co by tlumaczylo ich srednia jakosc.

Studia adaptujace nowe wersje Houdiniego, glowni klienci sidefx, raczej na filmiki patrzec nie beda. Wydaje mi sie, ze one sa robione bardziej dla fanu niz promocji (przynajmniej taka mam nadzieje :) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest solidnie, poza wspomnianymi:

Jeszcze nowszy cloth solver (FEM),

Tworzenie geometrii w VEX,

Kompilator VEX działa jako JIT do natywnego kodu, a nie do kodu maszyny wirtualnej.

Raytracowy SSS

Symulacja fizycznej migawki w kamerze

Zapis dowolnych atrybutów do nagłówka Exr'a

Nowy PythonSOP

Nowy typ geometrii "Packet Primitives"

Nowy pipeline do świecenia

Lens shaders...

...oraz jeszcze setka małych usprawnień

 

 

O OpenSub czy OpenEXR2.0 nie wspominając

Edytowane przez SYmek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może brzmi to jak słaby żart. Tak się czasem kończy odkładanie instalacji po reinstalacji. Mogę natomiast wykazać, że nie jestem sam. http://www.sidefx.com/index.php?option=com_forum&Itemid=172&page=viewtopic&p=138697&sid=57f0df106d74eb0b0032dba7fe480ede

Dlatego się "chwale" ;)

Edytowane przez ZirakKhazad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzywanie Windowsa? Are you serious? :)

 

Pisałem o kwestii jak wyżej by ułatwić życie tym co są tak nie poważni jak Ja. Nie wypowiadałem się o tym z jakich systemów operacyjnych korzystam generalnie. To raczej nie ten temat.

 

Nie lubię off topów na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albert sobie wyraźnie żartował. Odpuśćcie mu! Ja na ten przykład ostatnio prawie wyłącznie na W7 siedzę (aczkolwiek z SP1)... Jak system człowiekowi zeżre 2GB ramu, to od razu wiadomo, że musi dobrze działać. No i jak się łączy z internetem, albo startuje Skype, albo sprawdza aktualizacje, albo tworzy miniatury w katalogu, albo montuje dysk sieciowy... i się automatycznie zamraża, i nie potrafi niczego innego robić w tym samym momencie, to człowiek się od razu czuje jak na iOsie - a to, wiadomo, najwyższa półka. No i aktualizacja, która wymaga restartu... multi-tasking podobnie jak multi-user to przereklamowane badziewia.

 

Jeszcze kilka postów off-topa o ch**owości Windowsa, a potem poprosimy kogoś, żeby posprzątał, dobra?

Edytowane przez SYmek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra!

 

Lepiej jest kupic PS lub inna konsole, aby postrzelac troche w kolegow ;]

tu chyba o graniu rozmawiamy? Symek wspomnial o montowaniu dyskow z grami, aktualizacje, ktore restartuja kompa podczas misji w Battlefield'a, 2gb ramu, ktorych zawsze brakuje.... ah ten Windows.

 

p.s. uratujcie mnie pozniej

 

houdini rulez!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności