Skocz do zawartości

Tworzenie dachu - wypukłego problem - PILNE


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pewne pytanie, jestem nowy na forum więc zapytam się od razu profesjonalistów (miód aż się leje ;) )

 

Mam problem z konstrukcją dachu na budynku, tyle że dach nie jest zwykły, normalny lecz posiada jaskółkę w postaci jakby wybrzuszenia - coś takiego jak w obrazku poniżej.

W moim wypadku ta jaskółka jest jednak znacznie wyższa i nie da się tego zrobić modelując po kolei każdą dachówkę i później bawić się w jej układanie pod dobrym kątem.

 

dachowka-karpiowka-w-koronke.jpg

 

Kwestia wstawienia tekstury z dużym BUMPEM nie wchodzi w grę, chcę żeby dach był na wypasie.

 

 

Poniżej to co własnie robię czyli przygotowany układ dachówek i teraz potrzebowałbym z nich wykonać wybrzuszenie jak widać na pomarańczowym układzie.

Funkcja Wave odpada, nie da się osiągnąć za pomocą niej takiego efektu.

 

7n38.jpg

 

Prosiłbym o pomoc i wskazówki , każde ponieważ za dużo czasu już spędziłem bawiąc się dachem .... ;)

 

Z góry dzięki za pomoc

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Wiesz tak się składa że nie używałem jeszcze tej funkcji ale faktycznie coś może z tego być ;)

Jednak w tym wypadku pewnie na nic się zda ponieważ życzenie to dachówka karpiówka ... czuli nakładająca się na siebie.

 

Tak dumam i powiedzcie czy jest taka możliwość:

Czy jest taki sposób aby zaznaczając dany obszar pokryć go wybranym obiektem . Czyli zaznaczam powiedzmy sobie daną ściankę dachu i wybieram dachówkę do jej pokrycia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak w maxie ale w blenderze twój problem jest banalny do rozwiązania na 5 sposób. w tym jeden w którym wymodelowałbyś jedną dachówkę i cały dach byłby na instancjach.

 

Możesz to zrobić po przez układanie każdej dachówki osobno, używając instancji więc dachówka może być bardzo HP.

 

Druga opcja to robisz takie długie pasmo dachówki i potem lattiace.

 

Kolejna opcja to robisz dach modelujesz jego kształt a następnie na niego nakładasz dachówki. (shrinkwrap)

 

Czwarta opcja możesz wymdelować dach i dodać włosy ale zamiast włosów ustawić dachówkę i włączyć grida. i tylko go odpowiednio ustawić.

 

piąta opcja to możesz zrobić krzywe i do nich przypisać na instancjach dachówki zresztą wszystko możesz z tych spraw zrobić na instancjach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności