Skocz do zawartości

Droga Samuraja: Trening


Gość suchy

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy raz występuje w jakiejkolwiek bitwie i od niedawna zaczalem interesowac sie grafika 2D. Udzial w tej bitwie traktuje jako cwiczenie. Chcem zrobic samuraja, ktory cwiczy wraz ze swoja dusza wojownika. Wiecej narazie nie bede mowil. Narazie zamieszczam szkic samuraja oparty na pozie z posera. Wszelkie uwagi mile widziane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie jestem specjalistą ale może go trochę przygnij (tułów niżej) i skieruj klingę miecza prostopadle do ciała (tak jakby chciał kogoś przebić) jednocześnie cofając łokieć. Po za tym wyprostuj tułów i popracuj nad twarzą...

Aha... pochwa miecza jest zawsze po przeciwnej stronie niż władająca ręka (czyli ta która trzyma miecz)

Czekam na postępy....

Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..a poza tym bede nudny i znow powiem ze anatomia do poprawy(w szczegolnosci jego prawa reka i noga ...gdzie ten kolo ma kolano heh)..zwroc uwage jak w rzeczywistosci uklada sie materjal na ciele w szczegolnosci spodnie...no i co do twarzy przypomina mi bardziej kapitana żbika niz samuraja

 

tak czy siak nie zrazaj sie tylko pykaj dalej ... a i przemysl sobie jeszcze kadr bo ja slusznie tweety zauwazyl...mozna z niego wycisnac o wiele wiecej

 

poz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie tak go zmienilem. Na ukladanie materialu nie zwracajcie uwagi bo i tak bedzie zmieniona, i twarz takze. Narazie chcem skorygowac wade postawy. To gdzie sa kolana czy inne bajery jest wynikiem takiej perspektywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz ja to powiedzialem wlasnie teraz kiedy jestes na etapieszkicu...bo wynika z tego rys ze koles ma polamane nogi, wrysuj sobie delikatnie uklad kolan i kostki jak sie ukada wtedy bedziesz mogl to sprawdzic... narazie nadal jest do poprawy ... moze najpier narysuj sobie golasa pozniej go ubierz powaznie mowie

 

i zlota mysl ;)"im dokladniejszy szkic tym mniej roboty pozniej"

poz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli moge wtrącić... To co ta praca ma współnego z samurajem?? Wg mnie nic, ponieważ samurai to japoński średniowieczny wojownik a nie John Rambo z dwudziestego wieku. Samurajowie nigdy nie nosili krótkich włosów, długie włosy były dla nich chlubą a ich scięcie oznaczło upokożenie. Katana nigdy nie była umieszczana z prawej strony tylko z lewej i nie na jakimś paseczku tylko za hakamą. Katana zawsze jest zamocowana ostrzem do góry a nie do dołu jak szabla. Japończycy w tamtych czasach nie znali tak wąskich spodni. Ubierano się w kimona i hakamy. Nie radze ci nigdy wystawiać rąk przed miecz bo je szybko stracisz. Ale to jest bardzo postępowy samurai i praca nawet mi sie podoba:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie twarz wyglada troche nie tak. Ogólnie to ten samuraj Jack wygląda troche jak filipińczyk trenujący: Kali, Eskrime. Taka sama postawa i fryzura :D

Samuraje nieprzyjmowali aż tak niskiej postawy podczas walki (chińskie Kung fu tak)

Troszke za duży rozstaw stóp , chyba że katane trzymał by obiema rękoma albo chociaż lewa ręka bliżej ciała. Przejżyj pare fotek o samurajach i o kendo tylko nie KillBillla bo to zlekka parodia.

Pozdrawiam i powodzenia w tworzeniu dzieła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności