Skocz do zawartości

[Blender] Szwy w 3D - video tutorial


ptaszek

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra Chlopaki,

Nie bijcie tylko ze po angielsku i ze kalecze :) trzeba trenowac :P

tutorial w Blenderze, ale zasada w kazdym sofcie taka sama. (wiecej w opisie na stronie)

 

stitching_t-290x290.jpg

 

 

W razie pytan, pytajcie..

Edytowane przez ptaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

ciekawy patent z dziurką na plane ;) od siebie dodam że można by jeszcze zmniejszyć "relative offset" aby następny obiekt z arraya wchodził na poprzedni. I zamiast obracać sam obiekt szwów aby dopasować do mesha, można w edit mode obracać poszczególne albo wszystkie wierzchołki krzywej ctrl+T. Ale przy tej skali i tak tego nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szczuro: Dobre uwagi, ...

 

@Ptaszek: ... ale i tak tutorial bardzo fajny. Efekt końcowy wyszedł super. To z jakiegoś komercyjnego zlecenia dla NIKE? Jeśli tak, to kolejny przykład wykorzystania Blendera w komercyjnym projekcie :)

Aha, no i godne uwagi, że przez cały tutorial zdołałeś utrzymać lampę na głowie. Normalnie materiał do "Mam talent" ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheh :D mallow, dzieki za dobre slowa.. niestety nie bylo to komercyjne tylko for fun i robione w mayce :P model tylko uzylem do pokazania patentu na szwy. Na marginesie model za friko oddaje gdzie mozna juz go sobie uzyc komercyjnie jesli ktos chce.

http://flipnormals.com/free-3d-model-nike-airmax-obj-2/

 

dzieki!

 

edit: ano w blenderze teraz pokazalem, bo sie przerzucam na niego.. narazie obczailem modelowanie i jest super :) robie teraz motorek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem własnie http://flipnormals.com/cafe-racer-work-in-progress-part1/

Fajnie wychodzi jak na razie.

 

"I will give you the “Maya to Blender” review when the image will be finished!" - Chętnie przeczytam.

 

Ciekaw jestem też Twojej opinii jak Blender działa na Macu (na którym ja też pracuję). Renderowałeś już coś większego na Cycles? Da się renderować na GPU na jakimś dostępnym obecnie sprzęcie od Apple? Czytałem wypowiedzi Tona, że na Siggraphie pracownicy Apple byli bardzo zainteresowani Blenderem. Podobno chcą jak najlepszej współpracy nadchodzącej nowej wersji Maca Pro z Cyclesem. Bardzo mnie interesuje ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mallow, dzieki :)

Jesli chodzi o Blendera to jak na razie dziala wysmienicie. Do renderkow wiekszych jeszcze nie doszedlem. Robilem tylko testy z BMW i mialem dosc dobre wyniki. Co do komputerow obecnych to jest dosc spory klopot.. Mini nie ma normalnego GPU, Imac'a balbym sie katowac temperaturami, a na pro trzeba zaczekac.. No i bedzie mial ATI a nie NVIDIE, co na dzien dzisiejszy nie smiga w Cyclesie z tego co wiem (ale moze sie myle).

Moim rozwiazaniem, z ktorego jestem mega zadowlony byl wlasny zestaw z i3770 i GTX'em 670 4GB.

i469.jpg

na chwile obecna to chyba najlepsza opcja do Blendera - wlasny skladak. Jesli juz wyjdzie ten nowy PRO to tez chetnie sie zaiteresuje tematem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mam podobnie. Ja głównie pracuje na MacBooku Pro - OS X to największy komfort pracy według mnie (co kto lubi, oczywiście). Dopiero jak mam coś większego do wyrenderowania, to wrzucam to na stacjonarnego kompa z Ubuntu i renderuję na karcie graficznej.

 

No i czekam jak to będzie z tym Makiem Pro. Tak jak piszesz - ma mieć ATI. I na tych kartach, to chyba się da co najwyżej wyrenderować w Cycles obiekty bez tekstur. Ale ja tego tematu od jakiegoś czasu nie śledzę, więc jak ktoś wie lepiej, to niech się wypowie.

Pamiętam tylko, że Ton Roosendaal pisał niedawno o współpracy z Apple:

Apple visited our booth the day after to re-establish a strong connection with Blender development. They will do anything needed to get OpenCL working for Cycles on their new MacPro, including direct connection with developers for bug fixing and seeding hardware.

źródło: http://www.blender.org/blenderorg/blender-foundation/press/siggraph-2013/

 

Pozostaje mieć nadzieję, że rzeczywiście Cycles będzie śmigał na Mac Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taak dokładnie.. Ja od stycznia do kwietnia czekałem na nowego mac'a pro i się nie doczekałem, więc zbudowałem swojego. Jak na razie jestem bardzo zadowolony, chociaż ten mac pro zaczyna mi się coraz bardziej podobać :) Tak czy inaczej zostaje ta wątpliwość z ATI i Blenderem, a ja składałem kompa pod 3D i Blendera właśnie. Z mojego punktu widzenia lepiej jakby PRO miał 2x titan. W pracy tak mam i dość fajnie to śmiga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności