Skocz do zawartości

"Droga samuraja- Służba"


Rekomendowane odpowiedzi

No to lecimy!! Koncept jest dość zagmatfany, bo, jakoby qrcze nie patrzeć, to idea...no...trochę jest poplątana ;) Otóż inspiracją do pracy jest kodeks samurajów, znaczenie samego słowa samuraj, oraz ich kultura i życie samo w sobie. Final będzie przedstawiał samuraja popełniającego sepuku (harakiri- to takie rytualne samobójstwo;)) na polu przegranej bitwy, bądź przed samym cesaż/rzem;) A więc służba, życie każdym oddechem...myślę, że...a z resztą, myślcie sami;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Już wiew, że swoją prackę zrobię w klimacie mroku, ale wypełnionego ciepłem;) Nabąknę jeshcze o tle... "A samuraj o niezrównanej sile i mocy, drogą myśli dotarł do samego serca cesarza. I rozumiąc jego złe zamiary, uznał za świętość i powinność utrzymanie swoich tradycji. Zbudował tedy wioskę, piękną jak żadna inna. Szybko jednak ona zginęła przez zapomnienie innych. To było pewne, czas ery meji dobiegał końca. Przeszedł więc na stronę władcy otumaniony wizją budowania nowego, leprzego świata. Zrozumiał jednak, iż jego czas skończył się już dawno... Wychodząc na rynek,pełen poczucia winy i hańby, zagłębia ostrze miecza w swoim brzuchu... ostatnia rzecz, jaką zobaczył, to deszcz płatków wiśni zasypujący cały rynek..."

...i jush...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smoki to też Japonia- to akurat jest ok, za to jeśli już czepiamy się realiów to są babole innego rodzaju: raz- takie flagi noszono wyłącznie przy pancerzu który do sepuku ze zrozumiałych względów się zdejmowało, dwa- samurajowie, o ile mieli powyżej 14 lat, nie nosili grzywek. Dodatkowo sepuku popełnia się przecinając brzuch w różnych kierunkach- przebicie takie jak tu nie zdarzało się ( a już napewno nie było kanoniczne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem, to jeśli wowjownik(samuraj) nie był w stanie wykonać standardowego sepuku, mógł wykonać je jakkolwiek. Ciężko wymagać od poszlachtanego cudów;D Co do flagi, to tego tu nie widać, ale ona będzie stała z boku (ot wbita w ziemię). A! I jeszcze jedno, w tle będzie stało zruinowane dojo. No i jeszcze jedno: sepuku tradycyjne polegało na wbiciu sztyletu w bok podbrzusza, a następnie rozcięcie go- to prawda. Ale pole bitwy zmienia postać rzeczy- zwłaszcza w samotności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary, tak naprawdę nie ma znaczenia jak narysujesz to sepuku -to Twoja i tylko Twoja interpretacja, ale jeśli mówimy o tym jak miało ono normalnie wyglądać według bushido (zwłaszcza w pojmowaniu tych z końca epoki Edo) to było trzykrotnym rozcięciem podbrzusza zakończonym dekapitacją ( do legendy przeszedł Miura Yoshimoto który miał według świadków sam sobie odciąć głowę po uprzednim wykonaniu przepisowych cięć brzucha podczas upadku zamku Arai). Nie rozumiem dlaczego samotność czy obecność na polu bitwy (btw- nie miał to być rynek ?) miałaby przeszkadzać we wbiciu sobie wakizashi w brzuch- według kronik nie było to niczym niezwykłym, to raczej odstępstwa od tej normy były wyjątkowe.

 

Tak jak na początku- tak naprawde realia nie są najważniejsze, nie ma się o co kłócić- liczy się efekt plastyczny. Czekam na updaty i trzymam kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj kolorki mi się zupełnei nei widzą - jakaś zupa straszna :(

Zwłaszcza że masz zamiar dodac jeszcze spadające płatki wiśni.

Jeżeli jest to na polu bitwy - to bardzije widziałbym jakiś mglisty poranek, z mętnym zimnym światłem.

Ogólnie na razie to kolor mnie nie leży (za to szkic bardzo się podoba).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale samuraj podczas sepuku odslanial tors, rekawy pokladal pod kolana, aby byc wyprostowanym i nie zgiac sie. Źrodlo: Nitobe Inazo "Bushido" Lwów 1904. Tak wiec nie chce sie czepiac ale Twoja koncepcja nie ma wiele wspolnego z tradycja. Ale efekt koncowy moze byc ciekawy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie!! Samuraj mógł nawet popełniać sepuku z klockiem w zadzie! Dobrałem pozę taką a nie inną, ponieważ uważam, iż ta właśnie będzie się ciekawie prezentować. Pisząc, iż inspiruję się tradycją, chodziło mi o odczucia wewnętrzne bohatera- zasady moralne. Rękawów mi się będą czepiać...;);) Ash się rozemocjonowałem;) Ludzie, ludzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkic ekstra - sporo w nim mozliwosci. Poszarpane wlosy oraz tkanina nadaja charakteru scenie - patrzac mozna wyczuc stan w jakim znajduje sie bohater. Walka odruchow z silna wola.

 

Niestety tego brakuje w wersji 2. Za duzo tu plastiku. Moze warto popracowac nad wiekszym chaosem? Ukazac to co bohater wlasnie probuje okielznac. Walke jaka toczy ze soba.

 

Oczywiscie to moja osobista opinia ;)>

Zycze powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a myslales o dodaniu dynamiki do tego w formie lecacego z gory miecza, ktory ma sciac glowe jegomoscia by ulzyc jego cierpieniom? strozka krwi troche takam cienka, koncept mi sie podoba pasuje do klimatu, przypomina mi sie film pewnego razu w chinach i umierajacy od kuli koles na koncu, ogolnie temat tradycji wypieranej przez nowoczesnosc zawsze mnom poruszal, do roboty! a wyjdzie to na 6! napewno bede twoja prace z ciekawoscia ogladal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor niby w miare, ale cos mi tez przestaje pasowac. Ale spokojnie, to dopiero notatka kolorystyczna, ktora z reszta zostala juz zmieniona;) Zachod slonca, wiecej ekspresji- ale niestety dopiero w poniedzialek wracam do pracy ;( i wtedy tez pojawia sie nowe updat'y. Dziex za rady "sadysci";D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności