Skocz do zawartości

Problem/Pytanie o sprzęt


piotrkujko

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka dni temu usiadłem do programu Cinema4d.

Oglądam przeróżne tutoriale i staram się wszystko jak nalepiej ogarnąć, ale niestety pojawił się pewien problem:

W momencie kiedy chcę stworzyć krótką animację (na przykładzie: tworzę sferę, w klonerze robię sześcienny klon i stosuję mograph Dynamiki ciał. Podnoszę konstrukcję do góry, na podłożę wstawiam podobny mograph i chciałbym uzyskać efekt spadających sfer które następnie poturlają się po płaszczyźnie) ładowanie jednego frame'u (przy samym renderowaniu w aktywnym oknie widokowym) zajmuje około 20sek.. Niezbyt wiem gdzie leży przyczyna, czy jest to wina sprzętu, czy za wysoko ustawionych opcji renderowania. Prosiłbym o podpowiedź.

 

Całe parametry sprzętu z progrmau Everlast podsyłam poprzez link do textuploadera. Niestety kodowanie tego tekstu jest zbyt wysokie i przekracza ustalony limit serwera, a plików rar. upload max3d.pl nie obsługuje..

http://txtup.net/aDJnO (bez obaw, żadnych wirusów ani nic z tych rzeczy :))

 

Co mogę zrobić?

Edytowane przez piotrkujko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

odnalezienie się w tym txt to istna masakra,

 

Nie prościej jakbyś napisał

 

CPU:

RAM:

GPU:

i tyle wystarczy.

 

Jeżeli dobrze rozumiem to robisz symulację i symulacja ta oblicza ci się 8 sekund na klatkę to jest to super ekstra wynik jeżeli symulacja jest skomplikowana i nie najlepszy jeśli jest prosta. screen byłby mile widziany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QuadCore AMD Phenom II X4 Black Edition 965, 3415 MHz (17 x 201)

4Gb RAM

GPU: ATI Radeon HD 5700 Series

 

Poprawka, około 18-20 sek. Symulacja prosta, kloner z dynamiką ciał + podłożę z dynamiką ciał, po nakliknięciu F8 czekam te 20 sekund na przejście na kolejną klatkę - w przypadku tego screena mam 3F - na co czekałem około 60sek. :(

 

Screen:

http://oi44.tinypic.com/301lf1s.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C4D nie jest liderem jeśli chodzi o takie sprawy ;)

 

A spróbuj jeszcze zmniejszyć ilość segmentów w tej kulce (na próbę daj 10, jeszcze zmień typ ze standard na hexahedron), rozmieść je tak, żeby się nie stykały od samego początku. I wypróbuj z Soft Body Tag. Może pójdzie troszkę szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności