Skocz do zawartości

Ustawienia Luma Server


Luqas

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem ciekawy jakich ustawień urzywacie w zakładce Luma Server przy włączonym indirect ilumination. Standardowe ustawienia nie są najlepsze, bo obraz jest ziarnisty, ale jak tylko coś podkręcę to na wynik trzeba czekać b. długo.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ponieważ nie mam zbyt dobrego sprzętu to zazwyczaj ustawiam difuse na 1,4, specular na 1,1 a reszte bez zmian:D. Tak robię na próbnych renderach (np. te na moim WiP\'ie) i jest znośnie, a na taki final render z GI to jeszcze nie miałem czasu:P.

 

Pozdrawiam: Lucas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Luqasowi chyba chodziło bardziej o Shade Rate, niż Indirect Energy Filters, btw. one wcale nie spowalniają renderu (co najwyżej w nieznacznym stopniu). Shade Rate ustawiaj zależnie od efektu, jaki jest Ci potrzebny, na słabszym sprzęcie powinno hulać -2 min, 0 lub 1 max. Co do sampling control, View Rate podkręć do 20, za to nie zmieniaj Bounces (jeśli przestawisz choćby na 2 to komputer będzie mielił i mielił, bo spowoduje to podwójne odbicia światła z wytłumianiem). Nie włączaj Sub-Surface Effects, jeśli nie wieszpo co one są :-))) - nie przydają się w \"normalnych\" renderach! :-P

Resztą baw się, ile wlezie :-) Praktyka czyni mistrza!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Hmmmm.... u mnie nawet jak jest teksturka zawsze wyższe parametry dają o niebo lepsze efekty... Do View Rate nie podchodzę z parametrem ustawionym na mniej niż 15...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Luma Server params zazwyczaj ustawione sa w nastepujacy sposob:

Shade Rate min: -4

Shade Rate max: 0

View Rate: 65 - 85

Sec Rate: 35 - 55

Bounces: 1

Diffuse: nie wiecej niz 1.35

Specular: nie wiecej niz 1.25

 

View Rate i Sec Rate podnosze, kiedy zwiekszam ustawienia Diffuse.

 

Do renderingow testowych zmniejszam View Rate do 25 - 35 i Sec Rate do 5 - 15.

 

No to tyle...

 

Pozdrawiam! :)

 

[Edited on 5-4-2003 by Viggo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Jak dla mnie - za duże view rate i secondary rate, a za mały shade rate min... powinno być co najmniej -3 albo -2...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zawsze daje min/max na -1/0 lub czesciej 0/0 i \"ziarnistosc\" reguluje View Ratem, w zaleznosci od sceny. Nizsze wartosci Shade Rate min powoduje powstawanie \"plam\", ktore nawet na \"brudnych\" teksturach brzydko wygladaja... dlatego nie wiem jak wam sie udaje renderowac z min=-3(-2)... chociaz tak jak pisalem wyzej, wszystko zalezy od sceny - oswietlona skylightem nie potrzebuje super parametrow, oswietlona hdri lub swiatlem pochodzacym z obiektow selfilluminated - daje zawsze -1/0 - 0/0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Niom - zgadzam sięz campo, aczkolwiek nie do końca, bo jego ustawienia są troszkę za wyoskie - -2/0 wystarcza, ale większe (takie, jak u campo) nie zaszkodzą ofkoz!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa 2 metody

bruteforce i fotonki

i w zaleznosci co sie dzieje w scenie tak sie reguluje shadeRate

nie wolno mylic tych 2 rzeczy

a co dopiero laczyc

campo_ plamy sa bo brakuje fotonuf i nie ustawiony jest sercz radijus itd..

ihmo czasem emitowanie #photons jest oplac[alne ze wzgledu na czas

 

pozdro

fotoas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotoasie, masz rajt, ale poki co photonow nie uzywam - a plamy sa, kiedy bedzie za maly view rate w stosunku do malego shade rate - o to mi chodzilo

 

po prostu kiedy scene oswietlam skylightem oraz obiektem selfiluminated - to photonow i tak nie bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://docs.splutterfish.com/sflatest/examples/

 

te tutki to scisla podstawa jesli chodzi o brazila

oczywiscie campo poprawnie kombinujesz ale wydaje mi sie ze robisz to na czuja i przydaloby ci sie postudiowac te tutki lepiej

ale jak mowie tylko mi sie wydaje, sam robie duzo na czuja i wracam do tych tutkuf co jakis czas, ostatnio coraz czesciej

czasem fakt ni eoplaca sie emitowac fotonuf ze swiatla brazilowego,ale jakos sie przyzwyczailem do panowania nad fotonami ze swiatelka.. , sam nie wiem czemu..:>

watek jest o luma serwer, w sumie to wiele zalezy od scny, nie ma jednej regoly ustawiania Lumy

moze jakies konkretne przyklady ??

 

pozdro

fotoas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności