Skocz do zawartości

Małe pionowe paski na kolorach białym i różowym.


Zernat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dziś po restarcie kompa pojawiły mi się małe pionowe niebieskie paski na komputerze na kolorze białym i migające na pomarańczowym.

 

Problem nie występuje na PS3 podłączonym pod ten sam monitor a więc problemem musi być karta graficzna. Nvidia GTS 450.

 

Po sprawdzeniu, ma ona faktycznie sporą temperaturę, 55 stopni w spoczynku. Zresetowałem over-clocking i temperatura spadła do 49 stopni w spoczynku jednak paski nie zniknęły.

 

 

Czy myślicie, że kartę da się jakoś odratować ?

 

Czy po wysłaniu na gwarancję do producenta, producent ma możliwość sprawdzenia czy karta była podkręcana i odmówić reklamacji ?

 

Zakładam, że skoro moja płyta główna nie ma grafiki zintegrowanej, to bez karty graficznej komputer się po prostu nie włączy ?

 

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość RafalPL

Przyczyn może być wiele od sterowników po luty na laminacie. Od czego zacząć najlepiej od sterowników jeżeli to nie pomoże podejmujemy krok następny wyciągamy GPU z komputera i czyścimy najlepiej zmieniając przy tym pastę. Jeżeli to nie pomoże karta ma złe połączenia (zimne luty) wiec po jakimś czasem pojawia się paski potem błąd sterownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli robiłeś OC karty to mogło także dojść do uszkodzenia jej pamięci, częstym tego objawem są właśnie te paski. Dwa masz za ciepło czyli jednak zacznij od tego co mówił Rafał przeczyść chłodzenie karty, przy okazji obejrzyj jak wyglądają kondensatory czy któryś nie jest rozdęty. Jeśli to nie pomoże to zasadniczo powinni ci ją wymienić na gwarancji teraz praktycznie się nie reperuje kart graficznych tylko zmienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem odpocząć komputerowi, otworzyłem go przeczyściłem porządnie, wraz z kablami i sprawdziłem czy wszystko mocno siedzi. Niestety to nie rozwiązało problemu :/

 

Zrobiłem też dwa testy. Podłączyłem pod ten monitor PS3 i włączyłem ten sam color test. Kresek nie było.

 

Przeniosłem też (na tym samym komputerze oczywiście) firefoxa z color testem na drugi monitor, paski również tam zniknęły. Ale myślę, że to raczej dlatego, że na drugim monitorze są trochę inne kolory (e-ips a nie lcd). Chyba, że się mylę ?

 

Co o tym myślicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karzel189

Komputer sie wlaczy ale nic nie bedziesz widzial naturalnie. Mysle, ze OC jest uwzgledniony w gwarancji oczywiscie w granicach rozsadku, popatrz na instrukcje itp. mysle, ze powinni przyjac bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co napisałeś to zasadniczo widać ze to nie karta jest przyczyna skoro masz prawidłowy obraz na innym monitorze nie ma tu znaczenie ze jest to inny rodzaj matrycy. Równocześnie na monitorze podłączałeś inne urządzenie możesz najwyżej sprawdzić czy ps3 wysyła sygnał o tej samej częstotliwości co komp tak dla pewności że to nie poleciał przetwornik wysokich częstotliwości w monitorze. Albo zamian kabel jak mówi Rafał a jeśli nie masz innego to zmień miejscami urządzeń wtyczki a w trakcie pracy poruszaj kablem szczególnie przy wtyczkach jak i przy bance filtru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności