Skocz do zawartości

plamy


Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko panowie!

Tak się bawiłem polygonami i extrude bo chciałem wyczaić mój wcześniejszy problem z kratkowaniem... [gdzies jest na forum ten topic] ale znowu pojawił sie jakiś inny problem jakieś czarne plamy... mozecie mi powiedzieć skąd się wzięły... zauważcie że tylko w kilku miejscach...

dzięki za pomoc

kr2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Na 99% jestem przekonany ze ten blad wynika z samej konstrukcji modelu. Zobacz ze te scianki sa tak ciueniutkie ze renderer po prostu glupieje i nie jest w stanie wyrenderowac poprawnie czegos takiego! W pozostalych miejscach z konkretna gruboscia \"mięsa\" - wszystko jest OK. Staraj sie nie wycinac booleanem przy samej krawedzi - zrob to Extrude w trybie edycji Poly - wtedy powinno byc OK - byle nie na takiej minimalnej grubosci (cienkosci)

Podobne bledy zdarzaja sie nawet w zwyklym Scanline, wowczas gdy dwa plaskie obiekty leza - jeden ponad drugim w minimalnej odleglosci (np dywan na posadzce) - renderer glupieje i renderuje dziwaczne przenikanie mimo iz obiekty dzieli minimalna odleglosc!

 

Taka moja opinia

pozdr

Marek

 

[Edited on 20-3-2003 by MareG]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie to nie jest ważne ten model... chciałem sprawdzić coś innego a tu taki błąd... więc jeżeli miałby się kiedyś przytrafić lepiej pytac odrazu :d

a co do niego to korzystałem właśnie z extrude... więc nie wiem co jest... żaden boolean... staram się go unikać... później się z nim jakieś świeczki się dzieją....

a jak korzystam z extrude to czemu takie powstają cieniutkie ścianki? Chyba ich nie powinno być?!

pozdroo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by comix

a jak korzystam z extrude to czemu takie powstają cieniutkie ścianki? Chyba ich nie powinno być?!

 

Comix nie rozumiem Cie - przeciez to Ty decydujesz ktore scianki masz extrudowac, wiec wystrarczy ze nie bedziesz doprowadzal do takiej sytuacji, jak widac na obrazku - czyli wytloczenie przy samej krawedzi, powodujace powstanie bardzo cieniutkiej krewedzi bocznej!

A w tym wypadku nawet nie ma juz znaczenia czy uzyles booleana czy extrude - chodzi o to zeby nie doprowadzac do takich sytuacji w budowie geometrii, jaka widac.

Zamiesc WIRE tego obiektu to bedzie mozna latwiej to wytlumaczyc jesli jeszcze masz watpliwosci...

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Jak na moje oko, to bawiłeś ię outlinem, albo bevelem przy extrudowaniu (zależnie, czy to poly, czy mesh).

Jeśli nie, to może to być też wina namieszania w opcjach brazila, btw. jeśli masz włączone fotony, a nie włączyłeś Decay na inverse to może to być przyczyną!

Jeśli mnie pamięć nie myli (ach, te dziury) to w którejś wersji brazila pojawiały się takie błędy przy Brasil Basic Mtl. sprawdź na innych materiałach i sprawdź przy wyłączonych fotonach, albo GI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chinczyk !! pokaz model, siatke..bo inaczej to mozna spekulowac

a moze naklikales to w szopie zeby nam namacic w glowie.. kto wie,, ludzie jaraja teraz rozna dziwne rzeczy..:)

podejrzenia me pada na zakladke LUMa

ale to potem jak mi pokazesz siatke modelu

 

fotoas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności