Skocz do zawartości

Pytania


Rysiu11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Od niedawna bawię się w C4D i zabawa jest przednia ale odnalezienie się w tym jest jak szukanie igły w wiadrze bigosu głową, po prostu jest się trudno o wszystko połapać nawet pomimo tutoriali. Mam kilka pytań do bardziej doświadczonych użytkowników tego programu, za wszelką pomoc serdecznie dziękuje.

 

1. Chce zrobić prostą bilę poprzez stworzenie sfery i nałożenie na nią tekstury [ATTACH=CONFIG]92299[/ATTACH] ale po wgraniu całe białe kółko i to co w nim są jak kleks albo jakieś takie rozlazłe albo wgl. nie takie jak powinno być. Sugerowałem się różnymi poradnikami wideo i w niech to było jak należy.

 

2. Po włączeniu edycji na obiekcie(pod klawiszem C) nie wiem jak to wyłączyć.

 

3. Jakieś kompendium wiedzy o C4D (pluginy, poradniki itd.)

 

Z góry jeszcze raz dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

1. Widać masz złe proporcje tekstury, skoro białe kółko się rozjeżdża. Tak swoją drogą chyba byłoby wygodniej gdybyś przygotował sobie 2 materiały. Jeden z kolorem czarnym a drugi z białym kółkiem. Kolor czarny dałbyś na kulę, a białe kółko z liczbą tylko na górę kulki. Gdy zaznaczysz sobie jakieś poligony i przeciągniesz na nie materiał, na obiekcie dodaje się selection tag i dzięki temu możesz mieć różne materiały na tym samym obiekcie.

2. Wracasz do trybu okiektu (ikona pod opcją zmiany obiektu na edytowalny.) Niestety nie pamiętam czy jest jakiś skrót do tego, bo mam porobione swoje własne skróty.

3. Trochę linków masz tutaj http://max3d.pl/forum/showthread.php?t=62578

Przy okazji wyszła w helionie książka dot. Cinemy4D, ale nie czytałem więc nie wiem czy warta polecenia.

 

pozdrawiam,

m_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności