Skocz do zawartości

Uwagi/pytania/propozycje


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Witamy wszystkich uczestników konkursu.

W tym wątku w razie jakichkolwiek wątpliwości możecie zadawać pytania związane z konkursem.

 

 

 

 

Wątek dotyczy Kategorii 2D

Edytowane przez Adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A ja mam takie pytanie z trochę innej beczki... kto wymyślił temat ? :-) A tak poza tym to super sponsorzy, gra warta świeczki, tak grubo to chyba tu jeszcze nie było :-) Nic tylko czekać kiedy za pierwsze miejsce będzie 3ds max :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Igi, gdzieś wychwyciłem, że jeżeli używa się fotek do montażu to trzeba wziąć pod uwagę czy są one chronione licencją czy można je wykorzystywać w pracach komercyjnych i wskazać jakie i czyje foty zostały użyte bo jeżeli korzystasz z fotek jako refki to nie musisz o nich wspominać nawet (pamiętając oczywiście żeby nie kopiować całych fot na zasadzie np. studium portretu Fusa tej złotej kobiety na bazie foty z takim właśnie designem itd.) także nie ma łatwo ;) pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Igi, gdzieś wychwyciłem, że jeżeli używa się fotek do montażu to trzeba wziąć pod uwagę czy są one chronione licencją czy można je wykorzystywać w pracach komercyjnych i wskazać jakie i czyje foty zostały użyte bo jeżeli korzystasz z fotek jako refki to nie musisz o nich wspominać nawet (pamiętając oczywiście żeby nie kopiować całych fot na zasadzie np. studium portretu Fusa tej złotej kobiety na bazie foty z takim właśnie designem itd.) także nie ma łatwo ;) pozdro

 

Nic dodać nic ując. Dzięki Rotcore. Sam bym tego lepiej nie napisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepoważne pytanie szczerze powiedziawszy... zadanie konkursowe jest krótko i konkretnie określone... Detektyw Przyszłości z dopiskiem żeby ponieść wodze fantazji zarówno na temat przyszłości jak i roli i wyglądu detektywa... swoim pytaniem sugerujesz, że użytkownicy max3d są jakoby uprzedzeni do czyjejś odmienności... rób kogokolwiek, jak masz wizję na detektywa Azjatę, Afroamerykanina czy Europejczyka to takiego rób...

 

Co do poprzedniego pytania to najlepiej zwrócić się o pomoc użytkowników w swoim wątku, a na pewno ktoś z dobrym sercem doradzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mam zagwozdkę odnośnie poziomu "brutalności" mojej sceny, z regulaminu:

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia uczestnika i pracy z konkursu jeśli jego praca łamie regulamin forum, zawiera treści obraźliwe, wulgarne, seksualne, głoszące poparcie dla przemocy i dyskryminacji lub inne naruszające polskie prawo.

Czy wedle tego punktu moja praca może głosić poparcie dla przemocy, jeśli jej główny bohater będzie przedstawiony w scenie po strzelaninie z nieco wypatroszonym cyborgiem? :cool: Brzmi trywialnie, ale pytam zapobiegawczo, aby nie zostać zdyskwalifikowanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wtedy dopiero byłoby niesprawiedliwe. Konkurs dla wszystkich oprócz tych najlepszych? :D dopiero jak jest konkurencja to coś się dzieje. A co dopiero jak jest poważna konkurencja. Wtedy chce się człowiek rozwijać i przy następnej okazji się odpłacić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..., to zwykli ludzie z tabletami po 300 zł nie dadzą rady takiemu koksowi z tabletem za 15 tysięcy , i on zgarnie wszystkie nagrody co wy na to , Godzilla ze studia jakiegoś tam PRO, kontra my przed monitorkiem...

 

Nie przesadzasz aby trochę? :cool: Co ma wartość w PLN Wacoma modelu X. czy Y do umiejętności ilustratora?

Może i sprzęt się różni trochę parametrami, ale moim zdaniem - nie w tym rzecz. Po prostu trzeba pracować.

A to, że startują mniej lub więcej zaawansowani userzy, no to "Sorry, ale taki mamy klimat" ;)

Każdy sprawny manualnie startować może, czy to na kartce, czy na monitorze!

 

P.S.

Czy ktoś z zorientowanych może kiedyś się wypowie na moje pytanie powyżej? Gdyż zastanawiam się nad zmianą treści

rozwinięcia tematu, a swoją drogą - czy takowa zmiana w trakcie jest dopuszczalna?

Edytowane przez Dann.G
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żartujesz prawda? z takim podejściem w ogóle nie powinieneś brać udziału w konkursach... na tym przecież polega konkurs żeby wyłonić najlepsze prace spośród osób zajmujących się grafiką i czołówkę nagrodzić/wyróżnić... kogo to obchodzi czy ktoś zrobi swoją pracę na pentagramie za 150 czy na wacomie za 10k, jak ktoś posiada umiejętności to i samą myszką zrobi arcydzieło... skąd Ci się w ogóle wzięły takie przemyślenia? Masz żal że są na Ziemi graficy lepsi od Ciebie? Takie jest życie, deal with it! Konkursy są dla chętnych, bez przymusu... trzeba przede wszystkim podchodzić do tego z dystansem i z funnem a nie już na starcie liczyć na nagrody i się wściekać że niedługo ktoś wrzuci "super pracę" i zepchnie Cię na sam koniec... bardzo złe nastawienie, rób jak potrafisz może ktoś doceni może nie, zawsze pozostaje satysfakcja z samego udziału w konkursie, nowa praca do portfolio lub do swojeje szuflady, to próba zmierzenia się z szerszym gronem ludzi z tą samą pasją...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vinci: można. Tylko to napisz. Dzisiaj podobne pytanie dostałem. Wykorzystywanie jakiś tam brył z 3D i później praca na takim szkielecie to przecież jeden ze sposobów pracy nad grafiką. Warto to napisać bo bitwa to nie tylko konkurs, ale własnie przez takie WIPy inni też się uczą.

 

Dann.G: To raczej nie brzmi jak poparcie dla przemocy. Tutaj w tym punkcie chodzi raczej o takie makrabryczne przedstawianie sytuacji. No i sama ta scena raczej nie będzie stanowiło i głosiła haseł wymienionych w tym punkcie. Liczę tutaj jednak na Twoje wyczucie tego tematu. Zrób tak, aby ta scena nie była w odbiorze niesmaczna.

 

Demon: Zgodzę się z Miłoszem, ale coś dodam. Raczej bym się o to nie martwił. Gdyby to sprzęt faktycznie decydował o jakości pracy. Bitwa to nie tylko konkurs i walka o nagrody. Spory element edukacyjny. Warto wziąć udział nawet jeśli nie czujesz się wymiataczem, ale ukończyć pracę. Nagrody rzeczowe to jedno, ale mieliśmy wiele edycji bez nagród i poziom był równie wysoki. Dla wielu osób kiedyś już samo ukończenie i przejście przez nominacje było sporym wyróżnieniem (wiele osób tak było zauważonych). Nie ma co patrzeć na to w takich kategoriach. Bitwa to dosyć nietypowy konkurs (ja to tak widzę przynajmniej). Bo mało w tej chwili jest konkursów z których można czerpać inspiracji czy nawet się uczyć (zadawać twórcom pytania w trakcie). Jeśli masz czas, chęci, startuj, niech takie nastawienie Cię nie odrzuca.

Edytowane przez Adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Adek - jeszcze tylko opcja ew. zmiany treści tematu w trakcie pracy - można czy nie?

 

W regulaminie jest powiedziane, że do nominacji można zgłosić jedną pracę. Jeśli chcesz zmienić temat, zrobić coś zupełnie nowego - usuń starą pracę, zostaw jeden wątek. Jeśli chcesz w wątku zmienić opis, sam temat wątku - do nominacji jest to możliwe.

 

Właśnie przez charakter WIPów prace często są modyfikowane stąd same opisy się mogą zmieniać, ale na końcu musisz mieć jeden wątek i jedną pracę.

 

Jeśli chcesz zrobić coś zupełnie nowego, a starego wątku nie chcesz tracić - jest to możliwe. Piszesz wtedy do mnie na przykład i przenoszę go do działu WIP. Tam później możesz kończyć pracę nad nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda osoba przystępująca do konkursu może do procesu nominacji wystawić tylko jedną pracę. Wystawienie więcej niż jednej pracy wiązać się może nawet z wykluczeniem z konkursu.

 

 

Czyli z tego rozumiem, że możesz sobie nawet założyć 500 tematów o różnej treści, ale do nominacji (czyli do 10 lutego) masz określić, która praca ew. przechodzi dalej. Czyli chyba tym bardziej możesz zmienić jeszcze temat - tak by wynikało z regulaminu. No ale poczekaj aż organizator się wypowie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostateczna decyzja.

 

Nadal sugerujemy, aby celować w taką rozdzielczość o jakiej mowa w regulamienie, ale możemy obniżyć minimalną rozdzielczość jaką będziemy mogli przyjąć, aby przekazać pracę Jury - większy bok prac powinien mieć minimum: 1920px. Taką pracę również zaakceptujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga uczestnicy konkursu Bitwa 2D/3D. Zgodnie z harmonogramem 10 lutego poznamy listę osób, które przejdą do finału.

 

Pamiętajcie, aby do niedzieli zamieścić w swoich wątkach konkursowych jak najwięcej aktualizacji (postępów prac). Aktywność, prezentacja postępów prac ma znaczenie. To nie jest termin w którym musicie zamieścić gotową (ukończoną pracę). Musicie pokazać nam, że zdążycie, Wasz wątek jest aktywny.

 

@Kaze: dokładnie tak. Natomiast, aby przejść dalej musisz pokazać, że pracujesz jeszcze nad wątkiem, powinieneś pokazać postępy prac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum obrazki się zmniejszają, ale po kliknięciu jest full. Ale wiesz, że do dzisiaj to na razie nominacje. Nie ma potrzeby prezentacji w takiej rozdzielczości, a i jak pisałem wcześniej - rozdzielczość trochę została zmniejszona jeśli ktoś by miał problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie: na ile mogę ingerować w pracę po nominacjach, tzn. czy mogę ją mocno zmienić, przekadrować itp. czy raczej trzymać się jej pierwotnej formy. I jeszcze jedno - jak się zmienia miniaturkę w wątku? ;) Dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli zmianę kadru? Jeśli to modyfikacja tej pracy to ok, ale jeśli robisz coś od początku to raczej to nie kontynuacja pracy.

 

Aby wstawić miniaturkę dokonaj edycji pierwszego posta i dodaj załącznik.

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba. Ale na pewno jest to dla nas ulatwienie przy zbieraniu prac. Ale nawet jesli tego nie bedzie przeszukujemy watki, ktore byly w finalu w poszukiwaniu finali, bo wtedy autorzy na koncu pisza lub na poczatku, ze ukonczyli i jest link do ost. wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności