Skocz do zawartości

[FD] Sprawa się rypła...


floo

Rekomendowane odpowiedzi

Mała zmiana w koncepcji i jej doprecyzowanie...

 

Wstęp:

 

Rok 2063 gdzie wiąż obecny jest stały postęp technologiczny i wszystko w koło się zmienia.

Stare przeszło w nowe, nastąpiła miniaturyzacja wielu przedmiotów, głównie dzięki pozyskaniu nowych źródeł energii.

Zmienili się ludzie, ale nie ich słabości. Potrzebni dziś jak i 50lat wcześniej detektywi, wciąż zajmują się obserwacją na zlecenie.

Pani Detektyw Magda musi jednak tym razem wznieś się na wyżyny, gdy technologia zawodzi, a klient nie wybacza błędów.

Miejsce Akcji:

 

Na przedmieściach miasta, w dzielnicy która nie cieszy się dobrym uznaniem wśród mieszkańców.

Klasyczny amerykański domek z podjazdem po godzinie 22:00.

 

Bohaterowie Akcji:

 

Detektyw Magda - młoda i ambitna(wzorowana charakterem po części na Sandrze Bullock z "Gorący towar" ). Odziedziczyła rodzinny interes kontynuując kilku pokoleniową tradycję.

W pogodni za sławą i karierą dokłada wszelkich starań aby sprostać zleceniom jakie przyjął poprzedni właściciel(dziadek) agencji detektywistycznej.

Nieporadna i niedoświadczona przejęła w spadku sprzęt który lata świetności ma już za sobą.

W najważniejszym momencie obserwacji wszystko zawodzi i musi ręcznie przechwycić sygnał z Drona dostarczającego pizzę, aby zgrać zdjęcie i dane potwierdzające tożsamość. Niestety nie wszystko jest tak proste, jak mówi o tym teoria. "Sprawa się rypła..." i ktoś inny znajduje się na zdjęciu z potwierdzeniem...

 

John - Cichy, nie pozorny i nie wadzący nikomu obywatel realizuje się jako akwizytor, pracujący głównie na trudnym terenie(obrzeża miasta).

Podejrzewany przez małżonkę o zdradę zostaje przyłapany półnagi w bokserkach.

Tej nocy mała niewinna partia pokera będzie miała zupełnie inny wynik i kto inny będzie przegranym.

 

Sara - Nie bierze udziału w scenie, ale to ona jest główną prowodyrką zamieszania.

Zazdrosna do bólu o swoją połówkę szuka każdego możliwego argumentu by poznać przyczynę absęcji męża w osatnich miesiącach.

Podejrzewa go o najgorsze i zatrudnia detektywa korzystając z najlepszej agencji detektywistycznej w okolicy.

 

Dron/ TURBO Czekoladka - Niewinny, jedynie pośredniczy przy dostawie pizzy. Dokumentuje całe zdarzenie, pozostawiając fotografię z potwierdzeniem odbioru.

 

Księżyc - Pełni rolę oświetleniowca i dzieli się swoim blaskiem, nadając odpowiedni do nocnej pory klimat.

 

Inni - Pozostali zostaną rozpisani w niedalekiej przyszłości + brakujące elementy układanki.

 

ppx0.png

Edytowane przez floo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Detektyw Magda, mniej przerysowana. Baza wyjściowa robiona z klocka, jak dziwnie to nie zabrzmi... ;)

Dojdzie do tego detal, retopo i a na to klasyczny kostium kamuflujący.

sp6a.png

Edytowane przez floo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelik już praktycznie skończony i zrigowany. Nadajnik do przejęcia kontroli nad dowolnym urządzeniem z układem sterowania.

W ostatnim etapie popracuje nad materiałami.

onlc.png

pgk9.png

Edytowane przez floo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne niebieskie światełko na tym renderze testowym; może nie doczytałem, ale jakiej wielkości będzie ten dron? Ujęcie wskazuje na to, że choć przypomina pudełko od zapałek, to jest olbrzymie.

 

Poza tym bardzo fajny pomysł, taki mini detektyw w kamuflażu otwiera szerokie pole manewru, aż żałuję, że sam na to nie wpadłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mookie Niebieskie światełko jest z teksturki nieba. Co do skali to zapewne trzeba dokładnie doprecyzować, aby ładnie wyglądało w kadrze. Użyłem ustawienia Camera: width 36 - Horizontal.

 

Dzięki za komentarz! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@deshu Szczerze to nie sam nie jestem do końca pewny, ale jak sprawa się rypnie, to zrobię z tego animacje :)

Traktuje tą bitwę na totalnym luzie i spontanie szukając przy tym lepszych rozwiązań stąd też nie ma pewności że się uda.

 

dzięki za komentarz :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

@Adek dzięki za nominacje. :)

Do samej pracy wprowadzam kilka zmian, głownie przy postaci. Pani detektyw doświadczyła efektu jojo i wkrótce przestawię przyczynę.

Rozłożyłem proporcje z kulek, szybki sculpt i dodawanie elementów. Następne łupdejty wkrótce. Nominacja zobowiązuje.

txc2.png

25rt.png

7mp2.png

qa7u.png

Edytowane przez floo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby to była bohaterka wzorowana postacią Sandry Bullock?

no nóż, koncepcja postaci uległa zmianie, bo mimo wcześniejszych założeń nie chciałem jej teraz robić na siłę.

kilka prób z ustawieniem postaci nie dało mi nic ciekawego, to szukając wyjścia odwróciłem pomysł o 180 stopni.

Grubsza babka z mojego punktu widzenia będzie lepiej wyglądać na tle chudzielca + akcent humorystyczny i dodanie zestawu obiadowego dla Detektywa, czyli pączki oraz kawa.

 

Na pocieszenie pozostaje to jako jeden z pierwszych pomysłów na shreka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze dobrze. Nie ma pozamiatali. Najgorsze to nie dokończyć mając sporo zrobione.

To pozostaje zgłosić NŻ i z dniem jutrzejszym ukończyć. W 27h sporo można zrobić jak się podłączy kroplówkę z kawą. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adek Trochę się przeliczyłem z czasem renderingu i póki GPU dawało radę to wierzyłem że się uda.

Natomiast samo doświadczenie się przyda i tą pracę trzeba skończyć.

 

Proszę o przeniesienie tematu do WIP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności