Skocz do zawartości

[FD] Czysta robota


Shogun 3D

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu usłyszałem twierdzenie, iż nigdy jeszcze kobieta nie zabiła mężczyzny zmywającego naczynia. Jeśli twierdzenie to jest prawdziwe, to wszystko jeszcze przed nami, Panowie (i Panie) :).

Tak więc jeśli już do takiego mordu dojdzie, to dochodzenie z pewnością będzie to robotą dla detektywa przyszłości.

Wkrótce załączę szkic, niemniej jednak najpierw naszkicuje kompozycję słowami.

Tak więc widok na kuchnię. Kamera umieszczona na wysokości ok 80 cm nad ziemią. Po lewej stronie widać wzdłuż ściany ciąg blatów kuchennych, szafek i duży zlewozmywak, w którym nurza się głowa i tors denata - mężczyzny rzecz jasna. Z pleców wystaje mu nadziak konstruowany ze szczotki do zamiatania i przymocowanego do jej kija taśmą i kablem smukłego, nowoczesnego, designerskiego żelazka z turbodoładowaniem. Tuż obok denata, mniej więcej o krok, czy dwa od niego, aczkolwiek nieco dalej od kamery, stoi detektyw. Postanowiłem, iż jego wygląd zachowa podstawowe atrybuty klasycznego detektywa, czyli kapelusz, spodnie wizytowe z paskiem, koszulę, krawat i prochowiec. Nowoczesne będą wystające tu i tam implanty cybernetyczne i okulary ustylizowane na oczy owada (podstawa w tej pracy to przecież obserwacja). Prochowiec będzie miał lewy rękaw odcięty, czy raczej rozszarpany, zaś prawy podwinięty, ukazując prawą rękę z implantami i lewą będącą implantem w całości.

Prawą rękę będzie miał on wyciągniętą nad szczotką, zaś z jego nadgarstka, z jakiegoś zegarka, czy cuś (tego jeszcze nie sprecyzowałem), będą się ukazywały małe hologramy i opisy techniczne (linie papilarne, rzut techniczny żelazka itp), zaś lewą rękę będzie miał skierowaną w głąb pokoju. Ręka, będąca implantem, będzie pełniła funkcje jakiegoś bardzo skomplikowanego projektora holograficznego, ukazującego prawdopodobny przebieg wydarzeń, a konkretnie holograficzną sylwetkę kobiety robiącej zamach wspomnianym narzędziem zbrodni, tuż przed uderzeniem. Hologram będą tworzyły dwie czy trzy płaszczyzny przecinające sylwetkę kobiety, ukazujące ją jako model (z siatką), jako spektrum termiczne i coś tam jeszcze wymyślę; albo kości, albo układ nerwowy, czy mięśnie. Zobaczymy.

Koncepcji wnętrza kuchni jeszcze nie mam skrystalizowanej, chcę, by była futurystyczna, ale z jakimiś elementami retro (np samowar rosyjski na półce, czy fajans na ścianie). Najprawdopodobniej głównym źródłem światła będą rozwarte drzwi znajdujące się za detektywem, aczkolwiek chcę oprócz tego gdzieś po prawej stronie umieścić okno z żaluzjami i promienie światła z wolumetryką.

Na razie tyle. W sobotę zapewne zrobię jakiś poglądowy szkic, lub wstępną kompozycję 3D z kubików. A potem pojadę z konkretem.

Edytowane przez Shogun 3D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 0
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Popular Days




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności