Skocz do zawartości

Scatter na paint SOPie


Juzwa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

 

CHce sobie pomalowac detal mojej fragmentacji.

 

Na geometrii narzucilem point SOP i calosc pokrylem kolorem czarnym. Na to paint i pomalowalem miejsca ktore mnie interesuja by mialy wiekszy detal. Na to scatter SOP i w Alternate Attribute dalem 'Cd'. Ale efekt jest calkeim inny.

 

Point cload ktory sie generuje jest gestrzy tam gdzie jest gesta siatka i nie wyglada by bral w ogole pod uwage paint SOPa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Hmm, powinno działać. Może to kwestia wysterowania atrybutów. Na przykład Cd == 0 nie wystarcza, żeby wykasować w ogóle punkty z danego miejca (potrzeba ujemnych wartości). Możesz też wyłączyć "Scatter based on primitive area".

 

 

edit: dwoją drogą ciekawe artefakty wynikające prawdopodobnie z błędnych ko-ordynatów barycentrycznych na niesymetrycznych n-gonach się tam zrobiły (skupiska punktów na środku poligona sąsiadującego z tymi, które podzieliłem)

Edytowane przez SYmek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Probowalem ujemnych wartosci tez nic. Tak samo ten "Scatter based on primitive area".

Robie to dokladnie z tutka nawet z DT i juz skonczyly mi sie pomysly.... Reinstalacja? No chyba jakies wolne zarty XD

 

Może bug? Ja to robiłem na starym buildzie 12.1.185. Sprawdź inny build.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę Cię bardzo, tylko nie cewka :). Zobaczy moją scenę...

 

Nie no cewki raczej nie :)

 

Okej sprawdzilem scene twoja - dziala. Sprawdzilem u siebie - nie dziala. Zmienilem geometrie - dziala. Zatem winna byc geometria...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mozesz to uploadowac bez jakis windowsowych codow z wymogami sciagniecia aplikacji exe? ;]

 

Czyzbym z oryginalnym Nortonem miał jakies wirusy? :O To byl zwykly plik .7z, wydawalo mi sie ze to nawet winrara otwiera.

 

Tutaj zip:

 

http://www.speedyshare.com/h8mYP/Scatter.zip

 

Tutaj czysty plik hudego:

 

http://speedy.sh/fXPCk/scatter.hip

 

Tutaj plik bgeo:

 

http://speedy.sh/h8mJP/active.bgeo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyzbym z oryginalnym Nortonem miał jakies wirusy? :O To byl zwykly plik .7z, wydawalo mi sie ze to nawet winrara otwiera.

 

Mialem tylko jedna opcje, do sciagniecia "Scatter.7z.exe" przez jakas aplikacje scaigajaca. A windowsa nie posiadam o kilku lat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie. Dzieki wielkie! :)

 

Mialem tylko jedna opcje, do sciagniecia "Scatter.7z.exe" przez jakas aplikacje scaigajaca. A windowsa nie posiadam o kilku lat :)

 

Hehe, nie pomyslalem przeciez ze moga byc jeszcze inne systemy. Jakos juz tak wroslem w winde i wlasciwie nie mam stycznosci z macami czy linuxami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności