Skocz do zawartości

[FD] True Detective


JohnZi

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

moj detektyw, bedzie gosciem w klimatach lat 70-80, który nie dokonca był gotów na nadejscie nowej technologi, która dosc szybko zagosciła w wielu aspektach życia. Ludzie szybko zaadaptowali nowoczesne rozwiazania i zaczeli je wykorzystywac do codzienniej pracy. Niestety nie wszycy na tym zyskali, w tym moj detektyw, ktory wyznacza sobie cel destrukcji tychze nowych technologi, ktore odbieraja mu prace.

 

 

Scenka - szeroki kadr nad brzegiem mglistego jeziora. Bohater bedzie celowal do jednego z nieszczesnikow ( nie wiem jeszcze dokladnie, ale cos tripodowego, dronowego. W tle nowoczesna technologia inspirowana tworczoscia tego pana http://www.simonstalenhag.se/, Z boku rozniez jakis samochod z lat 70 do pokazania kontrastu. Zrobilem research i chyba najbardziej detektywistyczna prosta fura to Chevy Caprice, jeszcze nie do konca zdecydowalem, ktory model.

 

Dodatkowe inspiracje:

http://s.scifi-universe.com/galeries/images-old/images_film/Sin_city_4.jpg

http://th00.deviantart.net/fs70/PRE/i/2010/079/1/b/Scott_Shelby_V_1_by_McCloy.jpg

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/d9/Flickr_-_Hugo90_-_1969_Chevrolet_Caprice_427.jpg

http://www.simonstalenhag.se/bilder//lokskeppT67.jpg

 

Troche sie elementow w scenie nazbieralo, mam nadzieje ze uda mi sie skonczyc:)

Edytowane przez JohnZi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No Ziomuś... Nosiłem się z zamiarem wystartowania w podobnym temacie... Ale mnie ubiegłeś więc nie będę raczej powielał. Chciałem spróbować sił w 2d. Ale koncept mecha zrobiłem 3d aby złapać proporcje i perspektywę.

Tak czy siak, podoba mi się Twój pokrewny pomysł i będę Ci kibicował. A masz gwiazdkę ode mnie za stronkę z niesamowitymi konceptami tego Szweda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

viater, w sumie mi to nie przeszkadza, zawsze mozesz miec inne podejscie do tematu;) A co do Szweda to racja, mega te prace.

 

Walczylem troche z layout'em i poki co, cos takiego wyszlo. W sumie mam dylemat czy isc bardziej w filmowego dlugiego lensa kamery (bardziej jako obserwator) czy moze krotkiego i bardziej uczesniczyc w akcji. Jedno i drugie ma swoje plusy. W sumie tlo tez ma dopowiadac historie wiec musze jeszcze nad tym pomyslec.

 

Modele podgladowe do layoutu(gostek i samochod nie moj)

 

h4QEhSu.jpg

 

6gWme4u.jpg

 

YwELc6A.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się Twoim kadrowaniu wieloplanowość, ale zmieniłbym ustawienie kamery i obiektów scenie na bardziej dynamiczne. Postać ustawiłbym plecami, a robota frontem. Dzięki temu pokarzesz droida przed śmiercią. Może uda Ci się wydłubać z niego jakąś emocję... Może przerażenie ? Praca zyska...

Furę ustaw jakoś ze skręconymi kołami , zapalonymi światłami, i otwartymi drzwiami kierowcy. Wiatr rozwiewa płaszcz. Sorry poniosło mnie :-).

Z tym jeziorem to bym uważał. W poprzedniej bitwie o Kryzysie wstawiłem morze w tle i słabo to wyglądało. Chyba że popracujesz nad atmosferą. Mnie to przerosło w 3d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

viater co Twoich uwag to dokladnie wszystko mam w planie zrobic :) No moze nie do konca wiem czy beda otwarte drzwi, moze bardziej bagaznik uchylony. Co do postaci tu kwestia wyboru kogo emocje bede chcial pokazac, moze uda sie w miare dwom postaciom jednoczesnie, zobaczymy.

 

W tle nie bedzie morza a jeziora i na pewno je jakos zagospodaruje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swietnie ze dolaczyles ! :)

 

Poki co wyglada super. podoba mi sie pomysl. 3ci kadr najbardziej mi pasuje.

 

patrzac na obrazek bardziej widze historie oldschoolowego bohatera, ktorego zlecenie doprowadzilo do tej przystani, ktorej apogeum histori kryje sie w statku w tle. zabiciem ciekawskiego droida pokazuje swoje zamiary.

dodalbym tylko pierwszy plan, albo zblizyl droida zeby byl 1szym planem.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biolo_idiota: Chce poprostu przedstawic swojego detektywa jako negatywna postac. A o to zeby bylo widac, ze to detektyw to na pewno sie postaram:)

 

Vdirectcor: No moze troszke, cos moze jeszcze je naciagne troche FFD :)

 

NV: Hehe dzieki, kiedys w koncu trzeba bylo sie zabrac za ten temat, a wlasnie ten challenge wydal sie swietna okazja:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Liczę w takim razie, że coś pokażesz. Bo cały weekend sprawdzamy co się dzieje w wątkach. U niektórych, aż przykro oglądać, że tak świetnie rozpoczęte prace są porzucane. Wrzuć dzisiaj coś. W nocy ogłaszamy nominacje. Pokaż, że pracujesz. TO nie ma być skończona praca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na final niestety zabraklo mocy, ale mimo wszystko bede kontynuowal temat. Troche pracy jescze zostalo przede mna, ale szkoda zeby sie zmarnowalo to co juz udalo sie wysiedziec. Ponizej skonczony model statku, troche mnie ponioslo z detalem jak na taki plan, ale tak bardzo mi sie podobal koncept, ze pociagnalem temat dalej. Pare malych pierdółek dodalem dla skali ze starszych projektow. Jako, ze praca nie bierze udzialu w finale to chyba t0 juz nie ma znaczenia:)

 

wHoUTQV.jpg

 

izKTuxV.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności