Skocz do zawartości

[FD] Czasami wystarczy tylko dobrze się wsłuchać


Igi

Rekomendowane odpowiedzi

"— Tak jak mówiłam panu wcześniej, czasami wystarczy tylko dobrze się wsłuchać. — odpowiedziała szeptem pani Rowley zaraz po dyskretnym wsypaniu fonobotów do kieliszka wiceprezesa Saitei. Sądziła, że na tę sprawę poświeciła wystarczającą ilość nie tylko dni, ale i wieczorów, a tok wydarzeń należało już przyspieszyć."

 

W moim zamyśle w detektywa przyszłości wcieli się pani Rowley, dojrzała kobieta, która mimo swojego wieku nie ma problemu z uwodzeniem meżczyzn. Można by rzec, że jest w tym lepsza niż jej zdecydowanie młodsze koleżanki. Postanawia wykorzystać to jako atut w swojej karierze detektywa.

 

PRACA FINAŁOWA: fd_fin2.jpg

 

zapasowy link: https://dl.dropboxusercontent.com/u/5075030/aktywne%20linki/fd/fd_fin2.jpg

 

--

 

Wszystko dzieje się w restauracji, gdzie poszczególne stoliki są sferycznymi kapsułkami, taki pomysł na pierwszy strzał. A fonoboty — takie nanoboty, wsypujesz, biedny wiceprezes wypija i można słyszeć wszystkie jego rozmowy.

 

 

Szybkie 30 min

mrs-rowley.jpg

Edytowane przez Igi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Całkiem ciekawe , i pewnie wygra , jak na membera z 2005 r masz duże doświadczenie i moim zdaniem tobie należy się wygrana ,ja i inni dołączyli zaledwie niedawno do forum, i dosyć słabo wypadamy na tle membra z 2005 r ,zresztą widać po tym że ci editor odpisał to mówi samo za siebie ;)

Edytowane przez Demon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem ciekawe , i pewnie wygra , jak na membera z 2005 r masz duże doświadczenie i moim zdaniem tobie należy się wygrana ,ja i inni dołączyli zaledwie niedawno do forum, i dosyć słabo wypadamy na tle membra z 2005 r ,zresztą widać po tym że ci editor odpisał to mówi samo za siebie ;)

 

Hej, miłe słowa ale to że dołączyłem w '05 to naprawdę nic nie znaczy :D tym bardziej, że miałem przerwę kilkuletnią od grafiki, sam nawet nie wiem czemu, teraz trochę żałuję. Bądź co bądź zmotywowałeś mnie bardzo i zaraz biorę się za dokończenie tego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

future-detective.jpg

 

pracowałem nad kolorystyką, zmieniłem też trochę kąt kamery, chce osiągnąć taki efekt, że jej ręka będzie bliżej, nie wiem jeszcze jak to zrobić żeby nie wydawała się po prostu za duża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem trochę, nie będą w restauracja tylko taras, kieliszki bardziej scifi, mają sobie fruwać. Poszedłem bardziej w klimat bankietu firmowego. Ciągle mi przeszkadzają te kieliszki z przodu, co sądzicie?

feedback3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pilnuj proporcji bo kobita ma łapsko jak drwal jakiś, pozostali mają za duże głowy przez co scena nieco karykaturalnie wygląda ale zapewne to widzisz tylko jeszcze nie ten etap żeby to przemalować bo na razie pracujesz nad motywem przewodnim... ogólnie to mało czuć tego "Future", ot zwykły bankiet z garniakami, aż trudno uwierzyć, że za kilkadziesiąt czy może sto lat garniaki w tej klasycznej formie będa dalej na topie, ale może za wcześnie oceniam... powodzenia może jeszcze wykombinujesz coś co lepiej wpłynie na całość, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pilnuj proporcji bo kobita ma łapsko jak drwal jakiś, pozostali mają za duże głowy przez co scena nieco karykaturalnie wygląda ale zapewne to widzisz tylko jeszcze nie ten etap żeby to przemalować bo na razie pracujesz nad motywem przewodnim... ogólnie to mało czuć tego "Future", ot zwykły bankiet z garniakami, aż trudno uwierzyć, że za kilkadziesiąt czy może sto lat garniaki w tej klasycznej formie będa dalej na topie, ale może za wcześnie oceniam... powodzenia może jeszcze wykombinujesz coś co lepiej wpłynie na całość, pozdrawiam

 

Hej, właśnie co do proporcji to staram się wydobyć 3 plany: ludzi w tle, dwie główne postacie, i rękę przy kieliszkach, która ma być najbliżej. Wiem, że to będzie cieżkie ale chciałem żeby jej ręka była bliżej, przez co była większa, tak jakbyś fotografował tą scenę szerokokątnym obiektywem. Najwyraźniej nie jest to dobrze widoczne, popracuje nad tym. Z garniakami masz rację też o tym myślałem, pójdzie do zmiany pewnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielka łapa! musisz albo sporo popracować by Ci realistyczny skrót wyszedł albo wrócić do proporcji z samego początku.

Klimat by się bardziej nocno-neonowy przydał, lepiej się za to teraz wziąć bo jak zmienisz tło z białego na jakiś ciemny walor to może Ci się posypać kompo. Pomyśl jeszcze nad wrzuceniem fryzur/strojów z przyszłości, bo wyróżniają się tylko kieliszki (świetny btw pomysł).

 

Masz fajny pomysł tylko trochę trudny do pokazania przez ten gadżet wrzucany do kieliszka bo prawdopodobnie ma wyglądać na malutki.. spróbuj może coś takiego a'ja jakieś druciane macki a nuż Ci się spodoba...:P Stół z początku koncepcji też był fajnym rozwiazaniem, bo po usunięciu go pokazałeś nogi panów z tyłu które nie są ważne dla kompozycji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@STRZYG, @motyl, @Rotcore bardzo cenne uwagi, bo kompo i proporcje rzeczywiście dalej się sypią. W ostatnim z ustawieniem postaci pomagałem sobie maxowymi bipedami ale chyba po prostu poproszę kogoś o zapozowanie :P Postaram się jeszcze jakoś zróżnicować plany kontrastem walorowym może to coś da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież na pierwszym szkicu poza, proporcje były znacznie lepsze, czemu tego tak nie zostawiłeś

W sensie na tym czarno białym? Wydawało mi się, że kadr jakoś mało koncentrował sie na fakcie wrzucania czegoś do drinka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze dodam taką rzecz. Pomysł.

Gdyby na tym bankiecie, zamiast normalnych ludzi postawić jakieś grube szychy ze świata przestępczego, to cała scena by się lepiej czytała i pokrywała z tematem detektywistycznym. Często w filmach jest takie zebranie wszystkich głów świata podziemnego - mafia włoska, japońska, rosyjska itd. Scena pozbyła by się wtedy tego biznes spotkania przy kieliszku. No i byłoby dużo miejsca do poszalenia ze stylizacjami, japończyk w dziarach, rusek to jakiś łysy grubasek itd ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będzie świetna praca. Pomysł STRZYGA trafiony :D nie moge sie doczekać finiszu !

 

Dzieki. Pomysł z postaciami idealny, trzeba go jeszcze wyegzekwowac dobrze :P tez nie moge sie doczekać finiszu tym bardziej, że umieram teraz przy moim dyplomie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow, super ci idzie, jestem ciekawy jak to dalej pociągniesz, o nominacje to raczej nie masz co się martwić ;]

tylko na twoim miejscu zmieniłbym trochę wyraz twarzy bohaterki na bardziej podstępny

Edytowane przez tr3buh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tr3buh, @Marcin Przybyłek, @creomania dzięki za feedback i pozytywne komentarze :) Nie wiem tylko do kiedy mozna wrzucić updejt przed nominacjami, mam nadzieję, że to jest do dzisiaj do północy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:EEEEEEEEEE

 

Moim skromnym zdaniem postać tego gościa wszystko popsuła. Jest za piękny, za romantyczny, za młody, zakochany po uszy. Przypomina trochę jednego z tych "metro chłopców", których pełno w anime/mandze ostatnio. Mało w nim gangstera / szefa mafii.

 

Babka ma natomiast perfekt twarz (wyraz). K.O! Niuans w spojrzeniu, który wszystko mówi :)

 

Temu gościowi z akwarium na głowie zamiast zwykłych rybek można by wpuścić krwiożercze piranie. Podkreśliło by to jego niezgodny z prawem charakterek ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... jakby to ująć... ta grafika bardzo mi się podoba, czekam na efekt końcowy i, że tak powiem, jako odbiorca, nie muszę być prowadzony za rękę mafijną twarzą mężczyzny, ani mamiony rybkami w akwarium :). Twarz faceta może być delikatna, dlaczego nie? Why graficy ciągną do schematu zamiast go przełamywać? Dla mnie w tej chwili to kobieta jest czarnym charakterem, nie facet. Dlaczego nie? Rybki w akwarium? Okej, ale po co? Dla efektu graficznego czy tak dla fanu? W sumie mogą być, ale nie dlatego, że gość jest zły, tylko dlatego, że lubi rybki :). Obraz opowiada ciekawą historię i byłbym ostatnim człowiekiem, który nakłaniałby do stosowania w nim jakichkolwiek szablonów, bo właśnie jego siłą jest nieszablonowość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem koleś z akwarium na głowie jest najciekawszym elementem tej pracy, tak samo twarze głównych bohaterów.

 

Moim skromnym zdaniem postać tego gościa wszystko popsuła. Jest za piękny, za romantyczny, za młody, zakochany po uszy

 

Może po prostu jest frajerem i dlatego dał sobie wsypać fonobota do kieliszka ? :cool:

 

IMHO powinieneś popracować nad dłonią panny, tak wiem wiem, że wybija się na pierwszy plan i dlatego jest większa, ale to nie zmienia faktu, że przypomina bardziej męską dłoń niż żeńską.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez serratus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twarz kobiety wspaniala, jest to najmocniejsza strona pracy. Cala postac tej pani jest bardzo fajna, tylko ta dlon, jest nieco za.. hmmm.. gruba?, palce jakby meskie. Pan z akwarium jak dla mnie zbyteczyny ( tzn. akwarium) jakos psuje mi odbior tej pracy.

Edytowane przez Aretus1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za tak dokładne krytyki, to naprawdę dużo daje.

 

Twarze głównych postaci jednak pozmieniałem i postarałem się ich wydobyć rozjaśniając resztę dookoła. Co do tej dłoni to muszę kogoś poprosić, zęby mi zapozował bo zwyczajnie nie umiem sobie z tym poradzić bez dobrej refki, więc na razie ją zostawiłem.

 

feedback8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ten młody cukierkowy koles bardziej pasował. Podkreslał urok i władze Twojej "starszej detektywki". To właśnie ten zakochany młodzieniaszek uwydatniał rodzaj pracy bohaterki. W tej chwili(nie czytając opisu Twojej pracy) to widać jakby niezadowoloną zonę, która chce się pozbyć podstarzałego męża ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... kompozycyjnie mógłbyś odwrócić faceta z akwarium w lewą stronę, patrząc od lewej kobieta obrócona jest w prawo, potem pani detektyw, potem boss (który swoją drogą powinien mieć zarysowane drugie ramię bo teraz coś nie hula z jego anatomią), grubasek azjata rownież w prawo i obrazek kończy wspomniany akwamen skierowany w prawo... możesz spróbować nawet na chwilę go obrócić i zobaczyć jak to w płynie na odbiór, może lepiej się zrównoważy kompozycja i wzrok będzie odbijał się od lewej do prawej i z powrotem... fajne kolory, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uwagi, młody koleś wróci bo to jednak kłóci się ze wstępnym założeniem ilustracji :P Zmieniłem kompozycję bo była nijaka, nic już nie widzę bo za długo to robię, ale już bliżej jak dalej.

 

feedback9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności