Skocz do zawartości

[FD] Jaskiniowa grupa dochodzeniowo-śledcza


Olhado

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to mój pierwszy post więc witam wszystkich.

 

Na wstępie chciałem napisać że jest jeden pomysł "Ape detective" Gangrela i nie jestem pewien czy mój nie jest za podobny, jak tak to postaram się coś innego wymyślić.

 

Mój pomysł na grafikę:

 

"nie wiem jaką bronią będzie się walczyło w czasie III wojny światowej ale IV będzie na kamienie i maczugi" A. Enstein

 

Scena po którejśtam wojnie swiatowej gdzie ludzie cofnęli się, nie dosłownie, ale technologicznie i kulturowo do epoki kamienia łupanego.Główny bohater - detektyw, prowadzi śledztwo w sprawie zaginięcia.

 

Opis sceny:

Widok kolesia badającego ślady. Zamyślonego, kuca przy ziemi i korzysta z aktualnie w miarę nowoczesnego sprzętu detyktywistycznego - patyka, którym grzebie w czymś co znalazł. Przestępstwo jest prawdopodobnie porwaniem ale zbrodniaż zostawił ślady - może część ciała porwanej ofiary? np stopę.

Po bokach pomocniczy detektywa - jeden obrysowuje kredą znalezioną część ciała, inny robi dokumentacje rysunkową albo zabezpiecza teren taśmą policyjną, albo jakimiś lianami.

Od stopy prowadzą ślady aż na tyły gdzie w tle jakiś mutant zaciąga w krzaki brakującą część ofiary, ale detektywi dopiero to odkryją, albo i nie.

 

Praca miałaby być w klimatcach coś pomiędzy filmem RRRRR, falloutem, mad maxem, flinstonami a jakimkolwiek serialu w stylu CSI kryminalne zagatki. Stylistycznie nie wiem, może kreskówkowo, albo realistycznie jakby się udało i by pasowało.

 

 

[ATTACH=CONFIG]92848[/ATTACH]

 

inspiracje:

6add.jpg

 

To tyle na wstępie, mam nadzieje ze uda się dokończyć. Później zmiennię opis na 3-zdaniowy.

 

 

Powodzenia wszystkim uczestnikom konkursu.

 

 

 

 

Poprawiony opis:

 

Po wielu wojnach światowych ludzkość cofnęła się technologicznie i kulturowo do epoki kamienia łupanego.

Potomkowie tych którzy przetrwali starają się na nowo zorganizować.

Niedawno powstała Grupa Dochodzeniowo-Śledcza pod dowództwem detektywa Franka, prowadzi śledztwo w sprawie zaginięcia córki wodza ich plemienia.

Edytowane przez Olhado
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wstępna kompozycja:

 

[ATTACH=CONFIG]92499[/ATTACH]

 

detektywi z przodu skupieni na badaniu dowodów - zamiast stopy sam but żeby było mniej brutalnie,

w tle mutant-porywacz z ofiarą, przemyka się za ich plecami.

 

Całość może być w nocy przy świetle pochodni, wtedy mutant za plecami będzie bardziej ukryty i bedzie można mniej szczegółów robić w modelach.

 

szkic detektywa:

[ATTACH=CONFIG]92498[/ATTACH]

 

 

 

szkicowe koncepcje mutanta z tła:

 

[ATTACH=CONFIG]92497[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompozycja, kadr i oświetlenie.

Chyba 3 wersję wybiorę.

1.

[ATTACH=CONFIG]92581[/ATTACH]

2.

[ATTACH=CONFIG]92582[/ATTACH]

3.

[ATTACH=CONFIG]92583[/ATTACH]

 

postacie mają docelowo wygadać bardziej prymitywnie. Ta latarka z przodu to pochodnia, jeszcze nie wiem jak ją zrobić, może zdjęcie płomieni żeby wyglądało realistycznie

 

 

i koncepcja macki mutanta, chyba trochę za obleśna wyszła

[ATTACH=CONFIG]92584[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeźby postaci pierwszoplanowych. Na razie same twarze, inspirowane aktorami. Zdjęcia referencyjne z internetu:

 

1. szef, kapitan? grupy - Franek

[ATTACH=CONFIG]92634[/ATTACH]

 

2. kadet Arnold

[ATTACH=CONFIG]92635[/ATTACH]

 

3. zastępca i prawa ręka szefa: Ferdynand

[ATTACH=CONFIG]92636[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyrzeźbiony detektyw

[ATTACH=CONFIG]92836[/ATTACH]

retopologia

[ATTACH=CONFIG]92837[/ATTACH]

podgląd modelu z nałożoną mapą normal

[ATTACH=CONFIG]92838[/ATTACH]

normalmap

[ATTACH=CONFIG]92840[/ATTACH]

podkład do malowania

[ATTACH=CONFIG]92841[/ATTACH]

 

jeszcze trzeba dodać szkielet, ułożyć go i wtedy pododaje jakieś ciuchy i dodatki: futra, naszynik z kości itp i jakieś plemienne tatuaże czy coś takiego, no i włosy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

detektyw i asystenci - modele z normalmap i z dodanymi szkieletami. Udało się dodać kości ale pewnie się nieźle podeformują podczas układania, ale jestem zadowolony, to moje pierwsze wymodelowne realistyczne postacie w 3d i 2 z kośćmi. Pozostało poustawiać pozy i zrobić dodatki, materiały i tło. panowie zasłużyli na jakieś ciuchy i włosy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde a miało wyjść realistycznie. Faktycznie trochę groteskowe gęby wyszły. Masz racje, jest stylizowane i chyba nie ma sensu iść w realizm, szczególnie że scena miała być humorystyczna. Dzięki za redę.

 

Może w takim stylu? jeszcze tekstur nie ma, ale takie trochę kreskówkowe materiały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualny stan prac.

 

Futra do poprawki, textur jeszcze nie ma, ale bedą, włosy też, no i tło i dodatki: jakieś wisiorki dzidy itp.

 

No i mutant i babka w tle.

 

Wypisuje sobie żeby wiedzieć co trzeba jeszcze zrobić.

 

Na pierwszym planie ma być czaszka z dużą ilością oczodołów i jakimiś kłami, a w tle na niebie wielki księżyc, może jakiś podniszczony, albo z miastami na nim? tak żeby wyglądało jakoś futurystycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o fajnie że wyszedł śmiesznie, nie wiedzialem czy go zrobić głupkowatego czy poważnego, ale chyba dobrze wyszło,

 

aktualny stan prac, jeszcze, czacha, tło i textury do zrobienia.

 

n1s86mp

https://imageshack.com/i/n1s86mp

n1s86mp

 

nie wiem czy wszystko ok z zamieszczonym obrazkiem, może coś źle robię bo jest sam link a nie grafika

Edytowane przez Olhado
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę fajne, modele przy takim świetle wypadają bardzo dobrze!

 

Mam wątpliwości co do kompozycji i samego potwora w tle; moim zdaniem mógłbyś w ogóle zrezygnować z tej kobiety porywanej przez te macki. Grupa jaskiniowców mogłaby dla odmiany przyglądać się np. hełmowi astronauty zakopanemu w ziemi, co od razu uratuje Cię od potrzeby tłumaczenia się, co tak naprawdę jest "future" w tej pracy. Dodatkowo mógłbyś skupić się tylko na takim kadrze, który wyeksponuje tylko i wyłącznie trzech bohaterów w scenie.

 

I jeszcze jeden drobiazg, może warto by zastąpić światło latarki ogniem, aby jaskiniowcy posługiwali się bardziej narzędziami dla siebie osiągalnymi.

 

Miły progres, powodzenia i działaj dalej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za komentarze, to na prawdę bardzo motywujące, aż chce się dalej pracować :)

 

@mookie

 

Super pomysł z tym hełmem astronauty, może nawet lepiej by to wyglądało, bo mam wrażenie jakby te macki w tle tak na siłę były wepchnięte. Z nim byłoby bardziej future, ale też chyba mniej detective, bo teraz szukają zaginionej, a bez niej to jakby badali jakieś znalezisko, takie future archeolog , sam nie wiem.

 

A ten świecący kij to miała być pochodnia, na razie samo światło jest bo jeszcze nie wiem jak ogień zrobić, muszę jakieś tutorioale obejrzeć, w ostateczności doda się płomień w postprodukcji. A trzyma go jak latarkę żeby było śmieszniej, przynajmniej tak mi się wydawało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mookie - długo nad tym myślałem i doszedłem do wniosku że chyba jednak zostawię jak jest. W tej koncepcji świat jest zniszczony po wielu wojnach a garstka ludzi która przeżyła, a raczej ich potomkowie próbują jakoś się zorganizować, i chyba by nie prowadzili śledztwa znajdując jakieś stare przedmioty które nie wiedza do czego służą. Wtedy by już chyba nie byli detektywami tylko jakimiś poszukiwaczami czy naukowcami. Ale z tym hełmem na pewno by fajniej wyglądało.

 

YetoKnight - dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodane ruiny budynków w tle i postprodukcja różnymi filtrami: mgła, rozmycie itp.

 

i5s9.jpg[/img]

 

en0o.jpg

 

W tle budynki docelowo mają być obrośnięte bluszczem, a z tyłu mają być krzaczory i drzewa.

 

Pozostało dodać jakieś śmieci z przodu , szcząkti robotów czy hełm, ogień do pochodni żeby nie wyglądała jak latarka, no i brakujące tekstury.

 

A i w tle coś wielkiego kosmicznego nad budynkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zh9i.png

 

dodana głowa robota:

zgoa.jpg

 

oraz bluszcz i ogień z cgtextures

16ls.jpg

 

daleko w tle chciałbym jeszcze coś takiego dodać (inpiracja z neta - jakaś futurystyczna wizja architektury)

rp7l.jpg

 

jako ruiny po jakimś nowoczesnym budynku, czy tam statku ufo.

oraz ma byś wiecej zieleni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, trwają.

 

aktualnie robię textury.

 

Główny detektyw:

at3r.png

 

cała scena:

kftx.png

 

I update opisu do obrazka:

 

"nie wiem jaką bronią będzie się walczyło w czasie III wojny światowej ale IV będzie na kamienie i maczugi" A. Enstein

 

Po wielu wojnach światowych ludzkość cofnęła się technologicznie i kulturowo do epoki kamienia łupanego.

Potomkowie tych którzy przetrwali starają się na nowo zorganizować.

Niedawno powstała Grupa dochodzeniowo-śledcza pod dowódzctwem Detektywa Franka prowadzi śledztwo w sprawie zaginięcia córki wodza ich plemienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego buta to chyba z pamięci modelowałeś bez ani jednej refki:P Do wymiany jak dla mnie. Nogi tego stojącego kolesia tez jakieś lekko kobiece sie wydaja (przysadzistej kobiety). Ale moze to dlatego ze ma kiecke:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego buta to chyba z pamięci modelowałeś bez ani jednej refki:P Do wymiany jak dla mnie. Nogi tego stojącego kolesia tez jakieś lekko kobiece sie wydaja (przysadzistej kobiety). Ale moze to dlatego ze ma kiecke:D

 

zgadzam się w zupełności,

 

dodam także, że nogi typa z okularami są zgięte w nienaturalny sposób, mięśnie i kości nie pozwolą na aż takie zgięcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ale wysyp komentarzy :) , dzięki za konstruktywne uwagi .

 

FF - zgadza się but robiłem z pamięci, a ze szpilkami za często nie mam do czynienia, sam nie noszę :P a tak na serio to on jest tymczasowy tak jak pozostałości małpich głów na ziemi, planuje to wszytko powymieniać. Innym problemem może być fakt że Ci jaskiniowcy są boso, to czemu córka wodza ma buty?

 

a koleś w kiecce to po prostu trochę pulchny jest, może dodam mu jakieś włosy na nogach żeby jakoś wyglądał

 

DrRambo , polka dot - ja też tak bardzo często siedzę. Musiałem sprawdzić co to mięsień dwugłowy. No faktycznie za bardzo wchodzi , ale te postacie mają chyba dużo innych błędów, jak nie zdążę poprawić to można uznać że to mutacja popromienna.

 

DrRambo - a jak poprawić nieładne schodzenie się gaci i nóg? może jakieś większe spodnie przez które będzie mniej widać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bakteria dzięki, trochę uspokoiłem tło, przynajmniej tak mi się wydaje.

i pomalowałem asystentów w detektywistyczne barwy plemienne przyszłości

 

A but to chyba zrobię taki jak w teledysku :P

 

NsUunzG.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zrezygnowałbym z tego szpikulastego budynku w tle, aż zanadto rzuca się w oczy i psuje kompozycję sceny. Co do drugiego planu może pomogłoby wypuszczenie jakiegoś światełka z rury, do której wsysana jest kobieta, jakiś różowy, albo fioletowy kolor, chyba łatwiej byłoby rozszyfrować, co się tutaj właściwie dzieje. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, ta gwiazda w tle psuje kompozycje i odciąga uwagę. Lepiej praca się prezentowala z wcześniejszym tłem. Podoba mi się przyciemnienie tla, w porównaniu do porzedniej wersji bardziej uwaga skupia się teraz na postaciach(oczywiście jak zrobisz cos z ta gwiazda)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można tak delikatnie rozjasnic niebo. Moznaby dodac do scenki tez lekkiej mgiełki, wtedy mogłbys uwydatnić troszkę swiatło wydobywające się z rury lekkimi smugami. I doświetl troszkę tą panienke, bo ginie ona wśród macek potwora;) Ale i tak ta wersja jest najlepsza. Teraz oko widza skupia się na tym co ważne dla historii jaka przedstawia obrazek. no i zmieniłbym tego patofelka, bo nie wygląda najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wrażenie, że Ferdek zaraz się przewróci, bo przechyla się chyba za bardzo, a tło jest nieczytelne, gdy jest tak ciemne. Już nic tam nie widać, a białe punkty, to nie wiadomo, czy są orbami z kurzu blisko obiektywu, czy są gwiazdami. Gwiazdy nie mogą być tak rozmyte!

Do tego wykadrował bym z lewej, tak żeby potwór był prawie na krawędzi, będzie takie wrażenie, że zdjęcie jest robione przez kogoś nieświadomego, że to co z tyłu jest tak ważne. Można by dodać tam więcej światła żeby eksponować co się tam dzieje, bo nawet mimo, że jest cały w kadrze, to jak by ktoś nie widział wipów, to nie będzie w stanie dopatrzyć się zjadanej kobiety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gumen, rentrax - dzięki, takie komentarze bardzo mnie motywują :)

 

MariushO - dzięki, niebo rozjaśnię trochę, albo ogólnie światło otoczenia bo niebo jest dodanym tłem ze zdjęcia. Babka to miała być niewidoczna na pierwszy rzut oka, tylko jak się ktoś dopatrzy, ale może faktycznie trochę ją oświetlić.

 

ikkiz - kamera jest trochę przechylona, myślałem że tak dodam dynamizmu, ale skoro Ferdek wygląda jakby miał się przewrócić to trzeba to poprawić. Z tymi gwiazdami to dopiero teraz na to zwróciłem uwagę, dzięki.

Zastanawiam się czy by nie dodać z tyłu dużego księżyca, ale światło otoczenia pada z przodu, jakby było z tyłu to budynki były by tylko czarnymi obrysami. No chyba żeby trochę oszukać - światło z przodu, księżyc z tyłu, byle by fajnie wyglądało, jakby to nikogo nie drażniło :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musiałem trochę poodejmować bluszczu i włosów bo już nie starczało pamięci karty graficznej, aktualnie tak wyszło, trzeba będzie wyrenderować z większa ilością sampli.

DdCFbm7.jpg?1

 

i wersja w większej rozdzielczości:

http://i.imgur.com/5aNe85A.jpg?1

 

nie wiem czy może trochę by nie rozmyć trochę macek i babki żeby był efekt ruchu ale wtedy będzie mniej widoczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nic więcej nie wskóram.

Jakbym nie zdążył wyrenderować w lepszej jakości to to by było ostateczne.

iADNe0B.jpg

 

w dużej rozdzielczości:

http://imgur.com/FCmGw8l

 

opis:

Po wielu wojnach światowych ludzkość cofnęła się technologicznie i kulturowo do epoki kamienia łupanego.

Potomkowie tych którzy przetrwali starają się na nowo zorganizować.

Niedawno powstała Grupa Dochodzeniowo-Śledcza pod dowództwem detektywa Franka, prowadzi śledztwo w sprawie zaginięcia córki wodza ich plemienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było jakby Ci się udało wyrenderować w lepszej jakości, przynajmniej fragment z babką w tyle. Ewentualnie może wrzuć do fotoszapa i pobluruj miejsca z ziarnem - każdy sposób dobry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności