Skocz do zawartości

Sztuki Walki: Trening


zbuffer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Postanowiłem spróbować swoich sił w animowaniu postaci.

Nigdy tego nie robiłem, ale liczę na to że zdążę się nauczyć i stworzyć jakiś filmik.

Będę używał 3ds maxa. Nie mam jeszcze sprecyzowanego pomysłu.

Myslę o jakimś treningu na takim drewnianym manekinie - coś w stylu Shaolin ;)

zobaczymy jak się to rozwinie.....postaram się wrzucić jakieś szkice akcji jak je opracuję...

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam po baaardzo długiej przerwie!

Wreszcie wziąłem sie za robienie animacji.

Mam opracowany zarys akcji i kluczowe jej momenty.

Jak pisałem poprzednio będzie to trening wojowniczki na drewnianym manekinie mojego pomysłu (trochę ostatnio z Shaolin przesadziłem bo to raczej z tym nic wspólnego nie będzie miało;)

Na początku kamera wjedzie na plan, który sie rozjaśni i ukarze postać trenującą jakieś tam kopnięcia i uderzenia na manekinie.

W pewnej chwili wojowniczka zatrzyma się i zacznie "koncentrować energię" - zbliżenie kamery na twarz z zamkniętymi oczami, napięcie rośnie i oczy gwałtownie się otwierają

a w źrenicach ukazuje się ogień czy coś takiego...

Kamera bardzo szybko wraca do poprzedniej pozycji, ale akcja przyspiesza i postać zaczyna swoimi ruchami rozkładać manekina na części pierwsze.

Animację kończy kopnięcie odłamujące głowę manekina, w którym prawdopodobnie zostanie zastosowane zwolnienie czasu a następnie gwałtowne przyspieszenie (dla nadania dynamizmu).

Pracę zaczynam od zmian w modelu - głównie dotyczących ubioru.

Oto pierwszy render górnej części ubrania - tekstura przypadkowa, chodzi tylko o kształt.

Brzuch i reszta odkrytej skóry jeszcze nie zrobione.

 

clothtest1.jpg

 

Zapraszam do komentowania.

Postaram się wrzucać od tej pory jak najczęściej update'y, chociaż niestety nie mam zbyt dużo wolnego czasu na dłubanie w maxie -> klasa maturalna ;(

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postać fajna, stopy wyszły ci ekstra, ewentualnie możesz poprawić dół od katany, moim zdaniem jest trochę za długi, ale może to tylko wrażenie przed oteksturowaniem, powiększyłbym też trochę częsć klatki piersiowej, jest moim zdaniem za wąska na szerokosć, powiększ biust

to chyba na razie wszystko co zauważyłem

 

teraz należy do ciebie jakies 90% wątku :))), pracuj dalej, pozdro i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej przerwie!

 

Przez ten czas:

1. Zamapowałem cały model -> mam już gotowe, wyrenderowane tekstury z Unwrap UVW, wystarczy je tylko podmalować i wrzucić na model...... będą one odnosiły się zarówno do koloru jak i wypukłości tkaniny/skóry.

 

2. Ustawiłem szkielet i suwaki które pomogą przy animacji dłoni, palców, kręgosłupa, głowy, stóp...

 

3. Ustawiłem envelopy dla skóry, wymagają jednak małych poprawek, ale będę ich dokonywał w trakcie animacji.

 

Teraz zaczynam wreszcie animować....czuję, że będzie ciężko....

 

Poniżej wrzucam obraz viewportu z suwakami.

 

Pozdr

 

rigfinal.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności