Skocz do zawartości

[FD] Mrs. Noir


Gość joannag

Rekomendowane odpowiedzi

W dalekiej przyszłości nastąpiło rozszczepienie świata takiego, jaki znamy. Czas i wymiary stały się plastyczne, dzieląc rzeczywistość na różne płaszczyzny. Jawa, sen, miejsca w których czas biegnie do przodu, do tyłu... Jedynymi stworzeniami, zdolnymi przemieszczać się pomiędzy nowo powstałymi światami są nieuchwytne istoty, próbujące rozwikłać zagadkę rozpadu czasoprzestrzeni. W tym celu wędrują między wymiarami, kryjąc się w ciemności, która z dnia na dzień coraz bardziej pochłania każdą z płaszczyzn przyszłego świata.

 

-----------

 

 

Zależy mi na utrzymaniu dość mrocznej konwencji, wielopłaszczyznowej grze światła i cienia, klimatu tajemnicy i niepokojącej ciemności, która napiera na obserwatora.

 

Postać/detektyw - wrażenie transparentności, wynika z braku możliwości 'zakotwiczenia' w określonym świecie; dodatkowo im częściej istoty te zmieniają rzeczywistość, tym mniej materialne się stają - nikną, gasną w trakcie wykonywania swojej "misji". Opisałam je jako grupę, natomiast być może na potrzeby tego tematu należałoby ograniczyć je do jednej postaci.

 

Detal kolorystyczny - delikatna siatka, struktura pod skórą nawiązująca do postępu technologicznego cywilizacji i wskazująca na inny poziom ewolucyjny konkretnych jednostek, dodatkowo - organiczny system wewnętrzny, umożliwiający podróż między światami.

 

Poniżej pierwsze szkice - poszukiwania postaci, klimatu.

 

Wszelkie zmiany konceptu jak najbardziej możliwe i prawdopodobne. Myśląc o pracy finalnej, w tej chwili skłaniam się ku wykorzystaniu jednej, charakterystycznej postaci i maksymalnym podbiciu klimatu. Bardzo odpowiada mi konwencja portretu, ale nie wykluczam też innego podejścia - tak, żeby jak najlepiej przedstawić całość.

 

 

-----------

 

 

Jako, że to mój debiut na tutejszym forum i jednocześnie w tematach conceptu 2D (przeważnie zajmuje się 3D) - witam wszystkich serdecznie i bardzo dziękuję za ewentualne komentarze! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość joannag

Ciąg dalszy - tym razem koncept sceny i otoczenia, krążę nad tematem. Wstępnie wykorzystane elementy 3D na podmalówkę (padło pytanie czy elementy 3d można wykorzystać, bez odpowiedzi niestety - mam nadzieję, że można, choć i tak nie wiem czy w fazie końcowej zostaną w ogóle przeze mnie użyte).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności