Skocz do zawartości

[FD] Fuzja umysłów


rino

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to mój pierwszy post więc na wstępie chciałbym się ze wszystkimi przywitać.

 

Pomysł jaki chcę przedstawić:

 

"Przyszłość nie klaruje się zbyt optymistycznie, przestępczość osiągnęła swe apogeum i tylko nieliczni wciąż poczuwają się do walki o dobro. Grupa śmiałków, profesjonalnych detektywów, mistrzów w swym fachu (a przynajmniej tak im się wydaje) chcąc zwiększyć swą dochodzeniową wydajność zdecydowała się na desperacki krok - fuzję umysłów, czyli burzę mózgów w dosłownym wydaniu. Jednak nie przewidzieli, że ciągłe zaglądanie w czyjeś myśli i wystawienie na widok publiczny swoich jest przyczyną ciągłego stresu, frustracji, a w efekcie otępienia, rozkojarzenia... szaleństwa."

 

Poniżej koncept jak mniej więcej to widzę (finalny kadr jak zwykle wyjdzie w praniu):

ti9j.jpg

 

Całość planuję utrzymać w cartoonowym klimacie, postacie zrobić mocno przerysowane. Dla kontrastu z tym co detektywi powinni robić a co robią akcję chcę umieścić w jakimś pokoju/magazynie wypełnionym po brzegi niezbyt legalnymi rzeczami (kupa kasy, bomby, bazooki, gandzia, miecze świetlne - im głupsze przedmioty tym lepsze :)

Sama maszyna do fuzji umysłów wyglądem przypominałaby nieco stare odkurzacze, z centralnym punktem gdzie odbywałaby się tytułowa fuzja - punkt ten to szklana kopuła pod którą widać jakieś pioruny, iskry i tym podobne efekty.

Żeby postacie na pierwszy rzut oka kojarzyły się z detektywem wyposażę je w charakterystyczne elementy - lupa, fajka, czapka itp.

 

Życzę wszystkim powodzenia i ukończenia prac.

 

----------------------------------------------------------

 

Edit 28.02.2014

 

Finalna wersja:

 

oagn.jpg

 

Wersja z większą rozdziałką:

 

http://imageshack.com/a/img542/939/lsmv.jpg

 

oraz link zapasowy:

 

minds_fusion_final

Edytowane przez rino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 83
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

@ zgred, mateusz_s - Dzięki, mam nadzieję że resztę uda mi się utrzymać w podobnej formie :)

 

Tymczasem dorzucam pierwsze sylwetki, staram się żeby jeszcze bez twarzy postacie były w jakiś sposób charakterystyczne i różne od siebie.

 

5lzr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ difo, floo - dzięki, postaram się żeby finalnie jakoś to wyglądało, chociaż różnie może być, na chwilę obecną nieco się obawiam, że przy takiej ilości postaci i przedmiotów w scenie, może być ciężko uniknąć "zamotania" - żeby wzrok osoby oglądającej nie błąkał się po scenie tylko został dobrze poprowadzony, no ale zobaczymy jak wyjdzie.

 

Tymczasem dorzucam kolejne postępy. Dorobiłem czwartą postać i rozmieściłem całą czwórkę pod konkretne ujęcie. Rig robiony na bipedzie i ma jeszcze sporo niedociągnieć (przenikające punkty, koślawe dłonie czy inne zgięcia itp.) ale to się jeszcze poprawi.

 

rije.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ mateusz_s - hehe, w takim razie zawartość doniczki z dedykacją dla Ciebie :)

 

ljkc.jpg

 

Z modelowania chcę jeszcze dodać trochę modeli na półce z lewej strony i coś wymyślić na otoczenie z tyłu samochodu - pewnie jakieś futurystyczne budynki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze, fajnie jest wiedzieć że są osoby którym zaczyna się to podobać :)

 

Dalszy postęp - dopieściłem światła i w końcu zamknąłem modelowanie. Pewnie w trakcie jeszcze wyjdzie że coś trzeba będzie domodelować, ale póki co przerzucam się na shadery.

wnqc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za komentarze :)

 

@mateusz_s - dobry pomysł z tymi muchami, niby takie oczywiste a nawet mi przez myśl nie przeszło :) tym bardziej że mogą fajnie wyglądać na tle świateł samochodu, ale zajmę się nimi pewnie dopiero przy końcu

 

@jaras - działam działam kiedy tylko mam wolną chwilę, update pewnie dopiero przed nominacjami wrzucę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KLICEK - mówisz masz :)

 

Mały updejt materiałowy. Muszę jeszcze dopracować materiał samogonu i dorobić mu etykietę. Z tyłu tablica z samochodami z "60 sekund" - zamierzam umieścić jeszcze kilka nawiązań, byle by kojarzyło się z przestępstwem.

 

ya3w.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MariushO - wiesz jak dać motywacyjnego kopa :)

@YetoKnight - dzięki, z nawiązań dodaję jeszcze piłę z teksańskiej masakry (karteczka za nią na to wskazuje ale chyba przy tej rozdziałce nie za bardzo jest to widać)

 

Plus kilka nowych materiałów:

 

ffm3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JoseConseco - dzięki za uwagę, sporo rzeczy będę się starał wyeksponować w postprodukcji żeby się nie zlewały, zwłaszcza postacie od tła poprzez dodanie jakiejś mgiełki albo pyłków w powietrzu, kupę też uwzględnię, jeśli zajdzie potrzeba to dodatkowo ją doświetlę żeby było widać co i jak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nowych shaderów. Skrzynka na pluton wzorowana na tej z "Powrotu do przyszłości".

Dodatkowo wprowadziłem motyw nielegalnego handlu sztuką wstawiając dwa obrazy: z tyłu Krzyk Muncha, natomiast z przodu obraz który jakiś czas temu narobił sporo zamieszania :) - w mojej wizji przyszłości będzie wart kupę kasy, o ile już nie jest :) Dla niewtajemniczonych polecam artykuł:

 

http://www.artbiznes.pl/index.php/oto-konserwacja-ecce-homo-martineza-padl-ofiara-parafianki/

 

49yy.jpg

 

kkgx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę inaczej wyobrażałem sobie fabularną część sceny, sądziłem, że detektywi szukają właściciela odchodów, choć stoi tuż obok nich, a nie przeszukują garaż jakiegoś pasera. Szkoda, bo teraz zrobiło się dość chaotycznie i nieczytelnie. Pomysł z obrazem jednak bardzo fajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ mateusz_s - dzięki, nie mogłem się powstrzymać, strasznie mi się ten obraz podoba :)

@ mookie - bardziej chodziło mi o ukazanie maszynki do fuzji umysłów i efekt jaki ona wywiera na jej użytkowników (krzyżowanie umysłów wbrew pozorom nie wyszło na dobre :) ). W efekcie detektywi zostali doprowadzeni do różnych stanów - jeden jest rozkojarzony i zamiast skupiać się na nielegalnych rzeczach skupia się na psiej kupie, drugi ma totalny odlot a dowody które w teorii powinny być zabezpieczone (trawka, samogon) postanowił spożytkować, pozostali dwaj są agresywni, do tego jeden z nich chce się uwolnić od zgubnego wpływu maszynki gryząc kabel. Cała otoczka z garażem jakiejś grupy przestępczej ma na celu podkreślenie, jak daleko jest zmieniony stan umysłu detektywów skoro nie zajmują się przestępczością (której akurat jest wokół naprawdę duuuużo :) ), a zupełnie innymi rzeczami.

 

Jeśli coś jest niezrozumiałe, scena czy opis, to proszę dajcie znać. Zawsze można co nieco zmienić żeby było wiadomo o co chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, w ten sposób. Jakoś nie czytam opisów do prac, tylko patrzę na obrazki, więc stąd pomyłka. No i to też kwestia moich wyobrażeń wyniesionych z postępów grafiki, myślałem, że pójdziesz w nieco inną stronę. Tak czy siak wygląda to nader obiecująco, powodzenia (sąsiedzie z ziemi podlaskiej)!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

wygląda jak moja ekipa od Conana... Adek zastrzel go, ukradł mi pomysla ;)

Żartowałem... Całość renderujesz w cyclesu?... szkoda... taka dobra praca , a taki slaby silnik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ mookie - dzięki sąsiedzie :) fakt że praca jest na tyle zamotana że bez opisu może być ciężko wyczuć pewne niuanse, no ale taki urok zamotania :)

@ Olhado - dzięki, Szymon Hołownia - padłem :D

@ Chrupek3D - renderuje w vrayu na maxie 2011, póki co wszystkie rendery jakie umieszczałem miały niskie ustawienia więc jest trochę ziarna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie się zapowiada, mam nadzieję, że wyrobisz się ze wszystkim :) Jedyne zastrzeżenie jakie mam - ten sprzęt, który łączy ich umysły kompletnie nie rzucił mi się w oczy, dopiero po przejrzeniu wszystkich wrzuconych obrazków i przeczytaniu opisu go dostrzegłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ DrRambo - z racji braku czasu update prawdopodobnie dopiero w weekend ;/

@ Raju - dzięki, jeśli się nie wyrobię to w ostateczności będę leciał po łebkach żeby przynajmniej wrzucić maksymalny możliwy postęp, ale to najczarniejszy scenariusz :) Co do maszynki - mam zamiar tą taką kopułę na maszynce wyróżnić w postprodukcji jakimś blaskiem, żeby zrobić z niej centralny punkt obrazka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności