Skocz do zawartości

Droga Samuraja - Próba Miecza


Rekomendowane odpowiedzi

"Samuraj miał prawo uśmiercić każdego członka klas niższych, który mu uchybił. Próba nowego miecza mogła się odbyć równie łatwo na żebraku, jak na psie. Lanford opisuje, że gdy jaki słynny szermierz otrzymywał nowy miecz, stawał koło Nihon Basi, centralnego mostu w Jedo, i czekał na sposobność wypróbowania hartu stali. Wreszcie, po dłuższym lub krótszym oczekiwaniu pojawiał się przed zaczajonym zuchem jakiś gruby wieśniak, wesoło podpity. Wtedy szermierz jednym ciosem zwanym nasi-uari, czyli przecięcie perły, rozcinał kmiecia od czubka głowy po pachwinę. Chłop szedł dalej, nie wiedząc, że cokolwiek mu się przytrafiło, póki nie wpadł na jakiegoś kulisa i nie rozpadł się na dwie gładko rozdzielone połówki."

 

W. Kopaliński: koty w worku czyli z dziejów pojęć i rzeczy

 

 

Wlasnie taka scene przy moscie chce przedstawic. Szkic, jak to sie mowi - niebawem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Chłop szedł dalej, nie wiedząc, że cokolwiek mu się przytrafiło, póki nie wpadł na jakiegoś kulisa i nie rozpadł się na dwie gładko rozdzielone połówki."

 

LOL

hmm... ciekawe, trzeba będzie to przetestować na naszych wieśniakach ;]

 

jestem ciekaw który moment uchwycisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w jury nie bede tym razem, wlasciwie jeszcze nie ogloszono i nie ustalono do konca skladu, poniewaz Tiger za to odpowiada a jest tymczasowo zawalony robota. Jako organizator odpowiadam za panel jury, ale przed koncem bitwy go zautomatyzuje, zeby ktos inny nim zarzadzal. Wiec chyba nic nie stoi na przeszkodzie zebym wzial udzial, a Bitwa zapowiada sie ciekawie :)

 

Dzieki wszystkim za posty, mam nadzieje, ze dzis wrzuce pierwszy koncept.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Organizator info!

 

---

 

Gwoli wyjasnienia. Tomek faktycznie poprosil aby go wykreslic z jury i wszelkich spraw z tym zwiazanych w tej bitwie poniewaz bardzo chcial wziac udzial. I tak tez sie stalo.

 

W tej edycji nie bedzie maczal palcow w glosowaniu.

 

---

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieeee... Czemu pozwoliliście mu wziasc udział w bitwie? Co wy zrobiliscie :/ Eh, inni tez chca cos wygrac. To czysta niesprawiedliwosc.

 

Oczywiscie zartuje ;) Leander, wiesz co mysle o tym co robisz. Dawaj dawaj dawaj!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pooba mi się bardzo to co widzę, kolory tak jak lubię, jedno ale: samuraj nigdy tak nie stoi jak ostania łajza podpierając się na mieczu. Po kończącym ciosie samuraj wykonuje ostry zamach po łuku na wysokości nóg, po prostu strzepuje krew z miecza :D w takiej pozie bym go widział, lub w drugiej podczas chowania miecza, kiedy przytrzymuje ostrze (oczywiście z tępej strony) qciukiem by ładnie wskoczyło do powchwy ;), to są tylko moje sugestie, i tak sądze że miejsce w czołówce już masz :D noo oczywiście jak to skończysz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec poprzedni pomysl chyba upadl. Mial oddzialywac sila przekazu, ktorego i tak bym nie osiagnal :) Tak wiec zrobie jakas prosta dynamiczna scenke. Jeszcze 4 dni na ew zakwalifikowanie sie do finalu, mam nadzieje, ze starczy mi ochoty. Pierwszy szkic. Koncept scenki postaram sie jutro wrzucic.

 

bitwa2d_02.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos mi nie gra z prawa (jego) reka i lewym barkiem. To 'z glowy'?
Nie za bardzo z glowy.. poskakalem sobie w pokoju i nagralem webcamem. Reszta to lampka nad glowa i malowanie z lustra. Generalnie duzo teraz widze dziwnych miejsc w anatomii..

Dzieki za komentarze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajne :] zwlaszcza tlo mi sie podoba jedynie prawa reka jaka dziwna i niewiem poco dales wersje w ruchu ale niepodoba mi sie i meczy oczy :P sorki zatrzymalem sie na 3 stronie i niedoczytalem komentarzy innych :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tez sie podoba, poza jednym detalem. Katane, czy jakiekolwiek daito trzyma sie w inny sposób, tj. lewa dlon, na samym dole tsuki(rekojesci:) ) a prawa o szerokosc dloni wyzej, i trzymajac miecz przed soba prawa dlon lekko pochylona do przodu. A tak to spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności