Skocz do zawartości

Mysz + klawiatura Logitech (problem)


gnacik

Rekomendowane odpowiedzi

Może tutaj ktoś będzie znał rozwiązanie.

 

Posiadam zestaw myszka: Performance Mouse MX oraz klawiatura: Wireless Illuminated Keyboard K800. Problem polega na tym, że jak np. coś piszę w Wordzie... tfu! ...Open Office, przeglądam internety czy to wymiatam w Photoshopie, to co jakiś czas, Bóg jeden wie dlaczego dzieje się tak, że nagle aktualnie aktywna aplikacja staje się nieaktywna. Musze kilknąć jeszcze raz myszką w nią i dopiero wszystko wraca do porządku dziennego. Podczas pisania jest to chyba najbardziej denerwujące, a na pewno nie jest to spowodowane jakąś kombinacją klawiszy, bo czasem jest tak, że nawet nic nie robię i po jakimś czasie znowu tak się dzieje. Nigdy nie jest to w regularnych odstępach czasu, bywało tak, że nawet 20minut wszystko było ok, a czasem po kilkunastu sekundach.

 

Posiadam Windows 7 Proffesional 64bit, jeżeli ta informacja może być pomocna.

 

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam,

Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tego u mnie jeszcze nie grali, chociaż miałem zestawy łokrutnie dziadowskie, najtańsze, najpospolitsze. Teraz jadę na Logitechu i tez od czasu do czasu lekko "przyhaczy" na ułamek sekundy jakby bateria dogorywała, ale szybko wraca wszystko do sprawności. A obie rzeczy Ci chodzą na tym jednym dzyndzlu w USB? Może to jest skiepszczone - zamień na drugi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwykle pisze się 48h ale chodzi o godziny robocze, czyli 7dni roboczych. probowales dzialac ze zwyklym kablowym sprzetem? Moze to nie wina logitecha. Moze Ci wywalać jakś błąd w systemie i zmieniać focus z obecnaj aplikacji na niewoadomo co? Sprawdzales czego focus wtedy sie wlacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Focus? Mógłbyś wyjaśnić? Bo ja z takich bardziej dla mnie zaawansowanych rzeczy w komputerze to potrafię zrobić tak aby naciśnięcie razem CTRL + SHIFT nie zmieniało mi języka klawiatury oraz... hmm... nie, jednak to z klawiaturą jest najbardziej hackierską rzeczą jaką umiem zrobić :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej, jak się zastanowię to też mi się tak dzieje czasem, dość rzadko ale się dzieje. Też mam tą samą mychę.

Mam nadzieję, że mój post Ci pomoże. :D W końcu masz połowę mniej roboty, bo wiesz, że klawiaturę można wykluczyć :D

 

DzięX za pomoc, lecą propsy !!!!!

 

Właśnie klawiatura też tak robi, i z klawiaturą jest to bardziej denerwujące. Zwłaszcza gdy piszę super ważne e-maile do moich [o! w tym momencie mi przerwało] klientów z Dubaju i Japonii finalizując zlecenia za setki tysięcy złotych :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DzięX za pomoc, lecą propsy !!!!!

 

:D

 

Słuchaj - ja bym poczekał na odpowiedź od supportu. Może Ci się nie wysłał mail czy coś? Zawsze cholernie sobie chwaliłem ich wsparcie, więc się dziwię że tak długo musisz czekać.

 

Zawsze możesz też na forum napisać:

 

http://forums.logitech.com/t5/Keyboards-Mice-and-Pointing/ct-p/keyboards_desktops

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym przypadku focus oznacza zmiane appki na inną/tło czyli wlasnie to zjawisko ktore opisałeś. nie wiem jak to się nazywa po polsku bo nie miałem styczności z tym, ale w programowaniu jak przelaczasz aktywne pola tekstowe/appkę to wlasnie zmieniasz focus. Jak wcisniesz alt+tab po takim samoistnym wylaczeniu okna to będziesz miał zaznaczoną appkę na ktora mozesz sie przelaczyć, focus był na tej po lewej. Jezeli to zawsze ta sama appka bez wzgledu co robisz to moze być jej sprawka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dokałdnie ten sam zestaw, i miałem problemy z lagami na myszce. Żadne fixy z supportu nie pomagały, włącznie z nową myszką. W internecie jest dużo narzekania na różne konflikty wywoływane przez zestaw tych 2 produktów logitecha. Jest to o tyle zabawne, że to są ich najbardziej hi-endowe produkty. Klawiatura jest genialna. Myszka az tak dobrze mi w dłoni nie leżała, i była zbyt ciężka, wiec koniec końców ją sprzedałem, nigy nie pozbywając sie problemów z lagiem.

 

Poużywaj tylko klawiatury przez jakiś czas i zobacz czy będzie to samo sie działo. (w sensie odłącz myszkę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@olaf - wychodzi na to, że Pulpit jest tym złoczyńcą :-/ Chociaż też dziwna sprawa, bo jak w momencie gdy mi się odkliknie np. włączony FireFox, to i tak widzę, że na pasku zadań FF jest tak jakby włączony, w sensie ikonka FF jest nadal podświetlona.

 

@deshu - tylko, że inna myszka, którą mam w domu to również bezprzewodowa MX620 Logitecha, od której zgubiłem nadajnik, no chyba, że ten cały Unifying to obsłuży, ale to raczej i tak minie się z celem...

Edytowane przez gnacik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że to sprawa softu, a nie myszki/klawiatury. Po prostu są jakieś powiadomienia czy inne gó*no, które włacza się w tle. Co ciekawe, w dolnym pasku Windowsa, aplikacja ciągle jest tak jakby zaktywna, ale samo okienko już nie. Problemem jest to, że nie idzie sprawdzić, która aplikacja to psuje. W Skype wyłączyłem wszystkie możliwe powiadomienia, Kasperskyego w ogóle wyłączyłem i przez jakiś czas było ok, a teraz znowu. Pisząc tego posta do tego miejsca zrobiło mi się tak 2x :-/ ...z dnia na dzień jest to coraz bardziej wkur*iające i nie można normalnie pracować :-/ Co ciekawe, w momencie kiedy mi się to tak wszystko odaktywnia to rozłącza czasem internet :-/

Ma kt.. (3x) ..oś jeszcze jakiś pomysł jak to naprawić? Bo chyba pozostał mi już tylko format, ewentua.. (4x) ..lnie jakiegoś serwisanta sprowadzić czy innego magika :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, a miałem tą klawę kupować :| masakra.

 

Zobacz jak sytuacja będzie wyglądać jeśli wyłączysz Logitech Download Assistant (uruchamianie, msconfig). Spróbuj pobawić się też procesami, wyłączaj po kolei to, co należy do Logitecha - zbadaj w czym leży przyczyna.

 

A jak tam z supportem Logitecha, co odpisali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klawiatura jak i myszka są super, naprawdę, dopóki nie zaczęło mi się tak wszystko pieprzyć. No ale wychodzi, ze to sprawa softu, a nie sprzętu. Tak mi tez odpisał support, że to sprawa software'owa i nic mi nie mogą pomóc :-/

 

Wysyłam zrzut działających procesów oraz uruchamianych prxzy starcie systemu. Strasznie natomiast intryguje w konfiguracji systemu zakłądka Usługi... może coś tam by wyłączył ? :-)

 

problemacja.jpg

Generalnie to już praktycznie nie wierzę, że to rozwiążę, ale robię to dla potomnych, może kiedyś ktoś będzie miał podobny problem... w duchu powoli godzę się z formatem :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności