Skocz do zawartości

Smooth na layerach


gryzon

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Zawsze mnie to zastanawiało i nigdy nie mogłem znaleźć odpowiedzi na to pytanie.

 

Załóżmy że mamy subtoola z więcej niż jednym layerem. I teraz ten który jest na samej górze listy jest "najgłębiej" a kryją go (są na niego położone) te które są kolejne na liście.

 

Gdy smoothuje :) (klawisz shift) operując na layerze który jest na samej górze listy (czyli ten który jest "najgłębiej") to smoothuje :) mi też cały detal który mam na innych layerach niżej listy. (tak naprawdę to robi odpowiednie "inverty" detalu na operowanym layerze tak że w połączeniu z resztą layerów wyświetla wysmoothowaną powierzchnię jako całość.)

 

Zrozumiał to ktoś?:)

 

Szukam sposobu na smoothing taki który nie będzie brał pod uwagę reszty layerów. Oczywistym sposobem jest wyłączenie reszty layerów i praca na jednym. A może jest jakiś sposób ustawienia pędzla smoothingu tak działał bardzo izolacyjnie.

 

Tak, tak, chcę gwiazdkę z nieba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

O kolego, nic nie rozumiesz. Stack layerów, ich kolejność na liście nie ma znaczenia! Ponieważ one są do kupy sumowane i nie ważne co w której kolejności (poprawcie jeśli się mylę teraz)

 

Smoothujemy na pojedynczym layerze mając wszystko pozostałe ukryte albo...

 

Smoothujemy mając wszystkie layery uwidocznione i jak skończymy to ukrywamy layer na któym smoothowaliśmy. Robimy Morph Target (zapisujemy go, StoreMT ) potem włączamy ukryty layer (REC) i za pomocą pędzla Morph Target naprawiamy te rzeczy które zepsuliśmy smoothowaniem.

 

Proste i przyjemne! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności