Skocz do zawartości

2 x Xeon seria E5-26xxx i LW


artzgodka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Czesc

w ubiegłym roku przyszalałem i mam dwie maszyny.

2xES-2650 2gh (ok 16pkt cinebench) i 2xES-2687W 3,1GH (ok 28pkt)

 

Ten nowy (odswiezony) render w LW11 jest naprawde szybki w stosunku do Cinemy15+Vray i Maxa z Vray.

I nie wiem, czy to jest wynik słabej optymalizacji scen moich wspolpracownikow, a może tak być, czy tak po prostu jest.

Nie pracuje przy animacji, jedynie przy pojedynczych renderach.

 

ALEEEEE!

W natywnym silniku nie uzyskam tak zajeee... jakości jaka daje Vray, czy Arion za nic :( lecz przy codziennych wymaganiach ludzi z którymi wspolpracuje więcej nie trzeba. (a pracuje dla firm które na codzien widuje się w sklepach, czy tv)

 

Nie wiem czym to jest spowodowane ale w natywnym LW jest strasznie dziwne GI. Mam wrazenie, ze bardziej wypala niż daje to co powinno.

Może to brak wiedzy z mojej strony ale krecilem już na wiele sposobow i efekty sa ok, bardzo przeciętnych.

 

Ta jakość daje Kray i dlatego pomimo pewnych problemów związanych z kompatybilnoscia wrocilem do niego.

Te problemy da się zastapic. Tylko trzeba troszkę poszperać lub zastapic czyms innym.

Ale i tak sa minimalne w stosunku do przystosowania np. scen zrobionych w natywnej Cinemie z Cinema z Vray.

 

Kray ma ten sam surface editor i nody!!!! i to jest super!

 

LW11 jest masakrycznie szybki w stosunku do programów które sa w mojej firmie. I również w stosunku do Kray 2,55.

Ale jest to chyba wynik słabszych efektow które w nim (ja) uzyskuje _ uzyskiwałem. (obecnie pracuje z Kray)

 

Teraz musze wyjasnic o jaki poziom chodzi. Wiec osoby akceptujące projekty. Ludzie siedzący w reklamie, marketingu przeróżnych firm (kosmetyki, alkohol wysoko i nisko %, plyny i zarccie) sa zazwyczaj pełni zachwytow.

Lecz mysle ze grafik z plastycznym zacięciem znający galerie takie jak Arion, Modo, czy Vray raczej natywnym renderem LW się nie zachwyci.

Chyba ze z Kray :)

 

tyle :)

Edytowane przez qbaqbaMAX3D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

Czyli mnogość CPU daje kopa?

Pytam ponieważ kiedyś testowałem LW10 na i7 4 core i 6 core i różnica była minimalna co oznaczało, że renderer był słabo zoptymalizowany pod multi CPU, a w testach Cinebech różnica był znaczna.

Z tego co piszesz to zmieniło na lepsze.

 

Co do jakości renderów to jest różnie wg. mnie, czasem nachodzi mnie chęć na jakąś przesiadkę, przeglądam galerię i nie widzę niczego w galerii Modo a Arion przede wszystkim do czego nie zbliżyłbym się w nativLW może i wyszło by lepiej.

Kray jest lepszy w Interior Exterior ale ja zrezygnowałem z niego właśnie przez nie kompatybilność już mnie to irytowało, jak ktoś robi pokoje i nie wchodzi w szczegóły to jest wszystko OK, ale jeśli wchodzimy w szczegóły i budujemy skomplikowane materiały na shaderach to zaczynają się schody, niby Kray w pełni obsługuje nody ale tylko w teorii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest wątek poswiecony wydajności ( scena benchmarkowa "zaszyta" w LW11.5)

http://forums.newtek.com/showthread.php?133251-11-5-s-BenchmarkMarbles-lws-share-your-machine-s-render-time-here/page20

nasze testy:

wynik maszyny opartej o 2x Xeon E5-2696v2 (12 core to) 22 min 11 s.

wynik maszyny opartej o 2x Xeon E52698 ( 8 core) to 36 min 29 s.

wynik maszyny opartej o 4770 to 1h 29 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzednie kompy miały 8 rdzeni 3,2gh i 16rdzeni 2,8GH. Ten szybszy w ciebench ok 7pt.

Teraz z nowymi mam wrazenie z trzy krotnego przyspieszenia. Z tym, ze na o wiele więcej sobie pozwalam z ustawieniami niż wcześniej.

 

Natywny render naprawdę zachrzania strasznie.

Porownuje to na co dzien z podobnymi tematami na podobnie szybkich kompach ale rendery już wykonane w innym srodowisku.

 

Ciezko to obiektywnie sprawdzić. Gdyz duza role, a kto wie czy nie najwazniejsza gra optymalizacja samej sceny.

Musialbym rownie mocno znac Cineme, Maxa aby to obiektywnie zweryfikować. A tak nie jest.

 

To sa jedynie moje wrazenia. Staram się to na bierzaco weryfikować.

Co jakiś czas sprawdzam przy nowych tematach i rozwiązaniach natywny i Kray.

I moim zdaniem teraz natywny jest odrobine szybszy od Kray. Ale rendery w natywnym mam wrazenie sa "plaskie" i bardzo latwo o przepaly.

Inny blur refleksji. Inna glebia szkla. Inna refrakcja. "plytsza" O kaustyce już wole nie pisać....

Zapewne to kwestia ustawien ale w Kray dostaje dokładnie to czego oczekuje.

 

Galerie to już kwetia potencjalu ludzi zamieszczających tam prace. I w/g mnie galeria Modo, Cinema z Vray, Arion.

To graficzne mistrzostwo gości którzy pracują w tych softach. Reszta to tylko wielka przepasc.

Ale to jest związane z jakoscia wymagan poszczególnego grafika, a nie softem.

 

Swego czasu mielismy okazje pracować z człowiekiem pracującym w Maxie z Vrayem.

Poruszenie w firmie gość rozwali nas jakoscia i szybkoscia.... ;P MAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAX+VRAY

I wielka kupa facet warsztatowo, technicznie bardzo swiadomy w czym robi.

Ale jego osobiste wymagania co do finalnego obrazu odbiegaly od przeciętnej z początku lat 2000...

 

Cholera wie jak to wszystko obiektywnie zweryfikować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności