Skocz do zawartości

Zestaw (After Effects / Blender / Octane) - pytanie o kilka szczegółów


onyx

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

zapodalem juz temat na pclab.pl, ale skoro komp ma być do zadań graficznych, to może tu uzyskam dodatkowe wskazówki od specjalistów.

Sprzęt do After Effects / Blender 3D – renderng w Cycles i Octane.

Dyski mam, nagrywarkę DVD mam.

W sumie większość części mam już przemyślane – jeśli ktoś by wyłapał jakąś oczywistą nieścisłość – że jedna część nie pasuje do drugiej z jakiegoś powodu – proszę o uwagi.

 

Płyta główna: ASRock Z87 EXTREME4

Procesor: Intel CORE I7-4770K 3.5GHz

Karta graficzna: MSI GTX580 TWINFROZR 3GB

RAM 32GB (4x8): Kingston HyperX Beast 1600 Cl9 lub Crucial Ballistix Tactical LP 1600 CL8

Obudowa: SilentiumPC Gladius X80

Chłodzenie procesora: Noctua NH-U12P SE2

Zasilacz: Corsair CS650M GOLD

 

Natomiast główne pytania są takie:

 

1. Pamięć RAM - Kingston HyperX Beast 1600 Cl9 lub Crucial Ballistix Tactical LP 1600 CL8 – cena praktycznie identyczna – czy te CL8 w Crucialach ma jakieś znaczenie? Które lepsze?

2. Zasilacz - z tego co przeczytałem, to 650 powinno starczyć. Czy jeśli w przyszłości dołożyłbym drugą, taką samą kartę graficzną (nie jestem tego pewien), to musiałbym wzmocnić zasilanie?

3. Chyba najważniejsze pytanie – chodzenie CPU – jakie dobrać, żeby nie było problemu z dostępem do RAM'ów z radiatorami (takie są te, które rozważam). Wstępnie planowałem HR-02 – Macho (120 lub Black White) ale one chyba by się z tym RAMem nie zmieściły. Budżet już trochę naginam, ale w razie czego mogę dać Noctuę – tylko którą, żeby nie było problemu?

4. Chciałbym się upewnić co do słuszności wyboru tej karty graficznej.

 

Pozdrawiam i z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Moim zdaniem:

 

1. Ram wziąłbym tańszy, nie odczujesz nigdy różnicy w pracy.

2. Zasilacz wziąłbym minimum 800W zwłaszcza że jeszcze myślisz o rozbudowie zestawu. Pamiętaj że przy 650W bezpieczne W pracy to 450 - 500 max.

3. Jeśli zamierzasz renderować w Cyclesie i Octane, to chłodzeniem CPU nie powinieneś się martwić. Jakby co to Noctua przyjmie wszystko a jeśli będziesz miał problem z włożeniem ramu, możesz po prostu zagiąć kilka żeberek radiatora tak by się zmieścił (ja tak zrobiłem u siebie). Modeli nie śledzę obecnie, ale której nie wybierzesz nie powinieneś się zawieść.

4. Karta jest dobra, chociaż jakbyś znalazł coś z 4gb pamięci to lepiej poświęcić parę % na szybkości renderingu ale zyskać ten 1gb. Oczywiście najlepsze rozwiązanie to Titan z 6GB i jeśli możesz nagiąć budżet, to ucinałbym na wszystkim byle tylko mieć go na pokładzie (bo z tego co piszesz mierzysz w GPU rendering, pracuję na tej karcie i do tych celów jest genialna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za odpowiedzi.

 

w takim razie jeszcze się dopytam. :)

 

1. RAM - albo coś mi się pomyliło, albo jeszcze kilka dni temu ceny były bardzo podobne - ale teraz:

 

http://www.morele.net/pamiec-kingston-hyperx-beast-16gb-1600-2-8gb-cl9-khx16c9t3k2-16x-535271/

http://www.morele.net/pamiec-crucial-tactical-ddr3-16gb-1600-2-8gb-blt2cp8g3d1608dt1tx0ceu-506227/

 

czyli spora różnica w cenie. Może niepotrzebnie się przyczepiłem tych Kingstonów - że dobra marka. I na stronie ASRock'a - przy opisach kompatybilności płyt nie ma wymienionych żadnych Crucial'i - ale nie mam pojęcia na ile to może coś znaczyć, a na ile marketingowy bełkot.

Zatem brać te Crucial'e?

 

2. ZASILACZ - Widzę, że albo są opinie, żeby ostro dopalić z mocą, albo nie ma co przesadzać. I tu się trochę gubię - nie chciałbym też przekraczać 400 zł powiedzmy na to za bardzo. Może coś polecicie do tej kwoty wydajnego?

Znalazłem coś takiego:

 

http://www.morele.net/zasilacz-corsair-750w-modular-80-gold-cp-9020078-eu-621321/

 

ale akurat się skończyły.... I na przykład coś takiego:

 

http://www.morele.net/zasilacz-thermaltake-sp-750mpcbeu-480190/

 

3. COOLER - Chyba mógłbym wstawić coś tańszego np. Thermalright HR-02 Macho 120 lub Black White, ale Noctua ma banalny montaż i podobno bardzo dobrą pastę przewodzącą w zestawie więc chyba ją zostawię.

 

4. GRAFIKA - Titan może następnym razem :) Ta 580-tka kosztuje 800zł. W okolicach 1100zł można wybrać GTX760 4 GB - czy w takim przypadku te 4GB będą dawały wyraźną przewagę? Bo z tego co znalazłem to 580 się ogólnie lepiej spisuje niż 760, a już większy wydatek tym razem nie przejdzie.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Ja na zasilaniu bym nie oszczędzał, 400zł na zasilacz to imo zdecydowanie za mało i prędzej czy później odczujesz oszczędności w tym zakresie. Lepiej dorzucić 200zł i mieć z głowy na dłuuugo, niż za 2 lata wymieniać na zupełnie nowy (nie żeby padł, ale być może zaczniesz łapać zwiechy itp. albo zdecydujesz się na 2 kartę, a wtedy 600W na pewno będzie chodzić na granicy wytrzymałości).

 

3. Cooler CPU to moim zdaniem jedno z tych miejsc gdzie możesz przyoszczędzić zwłaszcza przy renderingu GPU. Do pracy w Afterze/PS zwykły stockowy ci w pełni wystarczy.

 

4. Ja bym się nie zastanawiał i brał kartę 4gb. Przy renderingu GPU różnica między 3 a 4 jest naprawdę zauważalna, mniej ramu = mniej geometrii, textur itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności