Skocz do zawartości

[FD] Detectivus Pospolitus


Tonic

Rekomendowane odpowiedzi

EDIT:

 

attachment.php?attachmentid=93807&d=1391986071

 

 

No i oto szkic dla nominacyjnego sądu. Pewnie niektórych zdziwi, ale koncepcja jest banalna. Przejrzałem inne zgłoszenia i zastanawiałem jak tu dać trochę inny pomysł. Jak się okazuje, detektyw przyszłości nie musi posiadać nadzwyczajnej sprawności fizycznej, nie musi biegać kilometry bez zadyszki, posługiwać się blasterem, który mógłby przebić pancerz czołgu. Nie jest wymagane, żeby polował na złoczyńców będącymi realnymi zagrożeniami dla życia. Prawda może być rozczarowująca - pracę detektywa generalnie kojarzy się z zdobywaniem trudniej dostępnych informacji. Internet rozwija się w niesamowitym tempie i tak naprawdę znamy ułamek tego co się w nim dzieje. Zatem, do wykonania pracy detektywa nie potrzebujemy wielu rzeczy - wystarczy wygodny fotel, internet i porządna pizza. Potrzebne dane personalne? No to wystarczą portale społecznościowe lub związane z ofertami pracy. Numery kart kredytowych? Włam do bazy danych, zakup z czarnego bazaru lub proste metody socjotechniczne. Zlokalizowanie celu? Nic prostszego, GPS, pluskwa w monitoringu sieci komórkowej czy co tam jeszcze wielu domorosłych fanów luk bezpieczeństwa wymyśliło. Jednak grzebanie w prywatnych rzeczach nie jest czymś, na co większość osób będzie patrzyć z przymrużeniem oczu - jeśli Twoim celem jest ktoś wysoko postawiony, licz się z konsekwencjami...

 

Tak, pomysł jest poniekąd żartem w stronę konkursu :-)

 

****

 

Kolejny post z serii 'minimum-2-tygodnie-przed-terminem' :-D Chwilowo nie mam wyraźnego zamysłu, jedynie mgliste skojarzenia i liczę, że będą wyraźniejsze niedługo:)

Edytowane przez Tonic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności