Skocz do zawartości

[propozycja] Nowy dział - 2dhelp (w zakładce help)


mCh

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z pytaniami pojawiającymi się w rozmaitych, często losowych częściach forum dt. photoshop wnoszę o założenie nowego działu - Photoshop.

 

Rozumiem iż fani corel'a będą wnosić o swoje oddzielne działy, choć chyba każdy się zgodzi ze mną, gdy powiem, że photoshop jest obecnie najpopularniejszym programem do edycji i kreacji grafiki. I jako taki zasługuje na odzielny dział, nie uważacie?

 

Dalej - pytan na pewno będzie sporo, jako, że powstanie takiego działu automatycznie stymuluje pytania :) Poza tym nareszcie wszyscy zboczeńcy od brush'y i innych będą mieli gdzie się wypowiedzieć.

 

Co wy na to? Proszę proszę proooszę :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 47
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

mCh: Trzeba tak bylo od razu z dziewczynami. Podeslij fotke i po akceptacji zakladamy dzial ;)

 

A tak powaznie raczej nie przejdzie. Bo ludzie wola pytac o uzyty brush na bieząco widzac prace. W dziale General Discussion (CG), gdzie powinny byc poruszane m.in. kwestie uzytych technik, praktycznie nie podejmuje sie takiej tematyki.. Z pewnoscia ukierunkowana nazwa dzialu wygenerowala by jakis ruch, ale mysle, ze tylko na poczatku. Na razie jestem na nie.

 

No a zreszta o czym tu rozmawiac w takim dziale? Photoshop to stosunkowo prosty program. Ja sens widzialbym np w wymianie brushy, ale czy trzeba do tego tworzyc caly dzial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leander, widocznie używasz tylko podstawowych technik, skoro mówisz, że photoshop to prosty program :) To jest istna jaskinia pełna różnych możliwości... Można oczywiście, tak jak ty, z powodzeniem wykorzystywac podstawowe techniki, choć niektórzy wolą pójść trochę inną drogą :) Są nawet masochiści dający czadu w 256 kolorach rysując pixel po pixelku, ale...

 

Fotki? Ok, już się robią... Jakby co mam nadzieje, iż zaufasz moim gustom? Mam nadzieję, iż nie lubisz cycatych blondyn, tylko inteligentniejsze samice ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leander - klikasz i widzisz efekt? Nie na moim kompie :/

 

Niech się nie-moderatorzy wypowiedzą. No i szef całego zamieszania, Adek ;) Dla mnie eot. Poza tym leander, chyba doskonale wiesz o tym, iż ja sam z siebie zrobię ruch w tym dziale ;) Jestem na tyle chętny i aktywny, by przyciągnąć podobnych mnie szaleńców :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mCh moze stworz watek o PS w dziale 2d artwork (taki zbiorczy) i popros o przyklejenie.

Jezeli watek okaze sie przydatny i czesto uzywany, to wtedy mozna by skladac propozycje o utworzenie takiego dzialu i z pewnoscia moderatorzy beda patrzyc przychylniejszym okiem na ta propozycje.

 

Swoja droga, tez chetnie dowiedzialbym sie czegos ciekawego o PS'ie.

 

Pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja narazie to co chcialem wiedziec dowiadywalem sie w 2D Artworks, zakladalem watek i odpowiadali mi; moze post Aragorna ma najwiekszy sens??...bo sam pomysl o pomocy do PS'a jak najbardziej dobry, ale po co sie rozdrabniac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chetnie dowiedzialbym sie czegos ciekawego o PS'ie.
photoshop - producent adobe. niekwestionowany lider w aplikacjach 2d do obrobki bitmap. platforma pc i mac. co jeszcze? kod zrodlowy podac?

SansSerif: Bardzo interesująca jest twa ironia, lecz nietrafiona. Kolega pytał o ciekawe informacje - twoje się nie kwalifikują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh ... mi to kolo assa bo i tak jak zagladam to do speeda popatrzec co tam nagrzmociliscie .... ale ja bym chcial jszcze dział o Paincie (porownywajac te 2 softy w stopniu trudnosci nauki ;)

 

jak juz mowil lander taki dział by gUfno dal ;) Przyklad : SoftImage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sadzac po wielu ich innych postach, to stac ich na wiele, ale wlasnie w tym dziale jakos zawsze brakuje powagi, ale dobra koniec OT

 

Aha... co do tego zrodla PS, to sie spokojnie zmiesci, wiec jak ktos ma to pamietajcie ze Bog kazal sie dzielic ;D

 

Pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm ... mCh - pomyśl ... od roku nie powstal zaden nowy dział .... jedyny ktory powstanie jest zwiazany z architektura ktora jest ako ze powiazana z grafika 3d,modelowaniem i composingiem .... co ci z tego działu bedzie ? sam bedziesz tam pytania zadawal ? jedynie co mozna nie umiec w PS to na samym poczatku uzywac leyersow i innych pierdół .... ale to 1h i umiesz poruszac sie po calym programie intuicyjnie ... jest jeden dzial dotyczacy grafiki 2d i wystarczy ;) wiecej nie trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwokroty klik w tlo poza obrazkiem = open

dwokroty klik + ctrl w tlo poza obrazkiem = new

ctrl + backspace = fill

klik + ctrl w kanal laduje zaznaczenie z kanalu

wcisniecie " \" daje czerwony podglad maski

za pomoca slicow i image ready mozna robic cale strony www z gotowym plikiem html

 

jeszcze cos? reszta jest w helpie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moze jeszcze ktos chce ogonki w PS? ;)

uruchamiamy rejestr systemu znajduący się w menu Start, w tym celu:

z menu Start wybieramy zakładkę Uruchom...

w okienku, które nam się pojawiło wpisujemy: regedit i klikamy "OK"

w okienku rejestru wybieramy kolejno:

HKEY_LOCAL_MACHINE / System / CurrentControlSet / Control / Nls / Codepage...

w prawej części okna klikamy prawym klawiszem myszki na wartość 1252

z menu wybieramy Modyfikuj

w zależności od posiadanego systemu:

dla Windows

w okienku, które nam się wyświetli zmieniamy wartość z cp_1252.nls na cp_1250.nls

dla Windows 2000

zmieniamy wartość z c_1252.nls na c_1250.nls

na koniec pozostaje jeszcze zrestartowanie komputera.

 

to juz chyba konczy temat ps ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec przesledzilem ten watek.

 

Jak widzisz mCh - wiekszosc jest raczej przeciwna ...

 

Jak dotad nie bylo problemu z takimi pytaniami a dzial 2D zyje i ma sie dobrze. To co napisal Tomek wczesniej. Jesli ktos byl ciekaw uzyskanego efektu zwiazanego z 2D pytal autorow konkretnych prac w ich watkach.

 

Pytania mozesz tez zadawac w General Discussion. Przykladem moze byc na przyklad watku jaki pojawil sie tam ostatnio autorstwa Petera_Mullera o Corel'u.

 

Takich pytan, dotyczacych samej obslugi PS po prostu nie zauwazylem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mCh: pisales kiedys, ze to uzytkownicy tworza forum. Jak widac do tej pory obylo sie bez dzialow o PSie, a Ty wpadasz i probujesz wymusic powstanie takowego, powolujac sie na zagubienie i niedole nieistniejacych niedoinformowanych.

Masz w tym jakis cel poza zdobyciem statusu moderatora nowego dzialu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dr Ug: Jesteś inteligentny, przyznam to, lecz mylisz się w jednym - nie każdy myśli tak jak ty.

 

Tak, forum samo powinno zgłaszać swoje zachcianki. Zwróć uwagę na formę mej wypowiedzi - propozycję. Jeśli forum nie chce - to nie. Choć śmiem twierdzić, iż za co najwyżej dwa lata, przy obecnym tempie rozwoju max3d.pl taki dział będzie co najmniej niezbędny.

 

Jak na razie przychylam się do waszych opini i nie uważam tego za jakąkolwiek moją porażkę; proponuje coś, ktoś odmawia - w porzadku. Nie widze powodu do wysnuwania

dziwnych wniosków czy atakowania kogokolwiek z tego powodu, dziwie się zatem, czemu wy to robicie. Mówię naturalnie o kilku osobach, każdy wie o kim.

 

Argumentacja, głównie Leander'a, przekonała mnie w pełni i nie widzę powodu do kontynowania wątku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dajcie chłopakowi spokoj....bo robi sie jakas nagonka na mCh. chlopak wyszedł z propozycja i tyle a ze jest aktywny i czasami zarozumiały to juz chyba lepiej jak ma pisac ze mu sie wszystko podoba. poza tym tiger wydaje mi sie ze idea forum maxa3d polega na rownym traktowniu wszystkich i nie ma znaczenia ile jestes na forum.

ps: jakby co to tez jestem 3 tyg : P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no peterze nie zrozumiales, przez 2 strony panowie tłumacza ze to nie jest dobry pomysł. mnie osobisice przez rok czasu nie zdarzylo sie zbyt czasto wysłuchiwac pytan i prosb dotyczacych photoshopa,zdarzały sie owszem, zwykle tyczyły sie jednak spraw z okolic general preferences jednak 2d artworks wystarczało i to spokojnie. nie chce byc złym wieszczem dla mCh ale wydaje mi sie ze sprawa tkwi bardziej w tym co pisał drug, no ale moge sie mylic.

co do równosci na forum, owszem kazdy nie wazne czy jest tu od pocatku czy od wczoraj, ma te ze tak brzydko powiem prawa, kwestia roznic ze panowie bogatsi "starzem" maja chyba conieco wiecej wiedzy i trafniejsze przeczucia na temat tego w jakim kierunku idzie forum :) (boze po co ja to pisze :D)

proponuje zamknac dyskusje bo do niczego dalej nie doprowadzi. Forumowicze wyrazili swoją opinie, mch jak doczytalem przekonuje,

dziekuje za uwage,

salut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności