Skocz do zawartości

Dual i max


saygon

Rekomendowane odpowiedzi

Będąc szczęśliwym posiadaczem płyty dualnej z wielką ciekawością zajrzałem na strone tom\'s hardware gdzie właśnie był test płyt pod Atlona w dualu.Jeszcze bardziej się ucieszyłem gdy zobaczyłem że są testy na maxie.Ale gdy zobaczylem wyniki mało co nierozwaliłem monitora.MAX NIEWYKORZYSTUJE PŁYT DUALNYCH.Ludzie co jest grane ???Do wszystkich max-ów jest zalecany mocny sprzręt a max go nawet niewykorzystuje.

a oto link do testów

P.S.

Z tego co wiem to juz max 2.5 miał w swojej reklamie zalecenie że jest on przeznaczony na płyty dualne.( tak było napisane w reklamie multimedialnej)

Jak dla mnie to pożądne niedopatrzenie tymbardziej że cała reszta rynku korzysta z dobrodziejstw płyt dualnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Stary nie patrz na takie testy to stek bzdur. Jak masz plyte z dualem to zrenderuj scene a potem wyciagnij proca i jeszcze raz zdrenderuj. Szczena opada. Na Athlonach render na dwoch jest 2x szybszy (prawie dokladnie). A skąd wiem - z kątowni. Mam taka płytke (Asus i dwa XP 1700) i sprawdzałem rządzi. Jeśli chodzi o wyświetlanie w viewportach to przyspieszenia nie widac, ale przy renderze uch.

Pozatym na jakieś liście czytałem, że tomshardware to piracka storna - jadą pod intela az sie kurzy. Np robili testy z dualami na Lightwave, a ten wykorzystuje instrukcje SSE2 Intela i wypadają lepiej od AMD, ale MAX tego nie potrafi i glanuje PIV okrutnie.

Pozdro i się nie przejmuj tak co wypisują w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hi,

jasne , tu kolega dobrze pisze , ze to bzdury,oni tam testuja liczac frame w wievporcie, jak gierki , to nawet nie porzadna symulacja renderingu. sciagnij SPECa (nie wiem czy do maxa 4 juz jest) i porownaj chaciazby w www.zdnet.de.........po niemiecku, ale sie palapiesz latwo i kupe testow........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadza sie, max jest pod Intela \"zrobiony\",

ale niestety XP, czy MP wychodzi lepiej w testach w tej chwili.

pracuje na Tyanie Thanderbird,

jestem zadowolony, tylko z katra slabo wspolpracuje ( np. FRGL, czy Wildcad....slabo wypadaja) ale moze producent wrzuci jakies sterowniki .......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Athlon XP z taką samą liczbą megahercy jest conajmniej 30% szybszy od P IV dlaczego skoro max jest pod pentium ? jedyne wytłumaczenie to że pentium jest tak słaby że mimo że max jest pod niego to wolniej na nich chodzi niż na AMD :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yoo, zgadza sie

jezeli chodzi o applikacje graficzne jest o wiele szybszy

i Panowie moje jeszcze sa w technologii 19-stu micronow , a PIV juz dawno 13-scie robiony,

13-stka AMD jest u nas od niedawna do kupienia

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!!

 

 

Szkoda ze do tego wszystko to kosztuje i to calkiem nie mało :(

Tobze ze jest AMD duron :) nistety juz nie bedzie produkowany :( Chociaz duron nie ma takiej mocy jak xp , lub thunderbird to i tak da sie na nim pracowac maja 1,2 :)

 

wszystko przeciw nam :(

 

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopy muszę się wtrącić (choć sam osobiście nie mam płyty dual) i zaznaczyć, o czym nikt z Was wcześniej nie wspomniał, że aby skorzystać z dobrodziejstw duala, to należy mieć na kompie odpowiedni system, a tu ukłon w stronę Win NT, Win 2000 i XP. Natomiast co do systemów Win 95, 98 i najprawdopodobniej millenium, to nie wspierają one techniki dual i dwóch procków nie obsługują (no chyba, że ktoś potraktuje tego drugiego jako rezerwę w przypadku padu pierwszego np. po przetaktowaniu! ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my, chlopy dobrze o tym wiemy,

mysle , ze wszyscy.

chodzilo tu o pytanko Sajgon\'a i test przeprowadzony w Tom\'s Hardware,

a zesmy sie rozgadali jak na byle jakim chat\'cie .........to inna sprawa........

wiele moznaby jeszcze dobac,

o wzmacniaczu, o szybkosci plyty ,o roznicy miedzy MP a, XP ..co i dlaczego...i...........

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na marginesie : Jeżeli chodzi o athlony i durony to widziałem też fajny teścik w formie filmu, po zdjęciu wenylatora leciał fajny dym (a teraz posiadasze amd wyobraźcie sobie że robicie sobie w nocy rendering. Nagle budzi was dziwny zapach. Wstajecie a tu komp wysiadł. Zaglądacie do środka, okazało się że wentylator się zatarł i przestał chłodzić. Procesor poszedł z dymem :mad: . Jaki z tego morał? że lepiej mieć intela) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności