Skocz do zawartości

ZESTAW PC: do 7-8 tys


mirekbini

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Proszę o porade ,który zestaw wybrać, komp ma byc do pracy w maxie i vray oraz do renderingu.

 

I zestaw

1. Cooler Master Obudowa COSMOS II

2. Zasilacz Corsair CS Series 650W Modular 80+ GOLD

3. Płyta główna Intel® Workstation Board W2600CR

4. Intel Xeon E5-2620v2 2,1G 15M LGA2011 - 6 rdzeni, 12 wątków x2 - taktowanie w boost 2,6GHz

5. chłodzenie Hydro H75 Series Liquid CPU Cooler

6. Kingston 4GB DDR3 1600MHz ECC Dual Rank, X8, 1.5V, Registered, DIMM - dedykowane do tej płyty głównej x4 (w sumie 16GB ramu)

7. GeForce CUDA GTX660 192 bit

8. SSD BASIC Series MZ-7TE120BW 120GB 2,5"

9. WD Black WD2002FAEX 2TB 64MB SATAIII 7200rpm

10. DVD-RW DVR-S21LBK SATA Retail LabelFlash

11. OEM Windows Pro 7 SP1 x64 PL 1PK DVD LCP

 

Czy taka obudowa musi być pod tą płyte, jest bardzo droga a strasznie kosmiczna :/ , czy płyta np nie mystarczyłaby asusa? W przyszłosci do tego zestawu dokupiłbym drugi procek i ram.

 

II zestaw

 

Obudowa 690 III USB 3.0

Corsair CS Series 650W Modular 80+ GOLD

P9X79 s2011 X79 8DDR3 FIRE/RAID/USB3/GLAN

CORE i7-4930K 3,4GHz BOX 12M LGA2011

Chłodzenie CPU Venom Medusa

DDR3 32GB (4x8GB) RipjawsZ 2133MHz CL9

GeForce CUDA GTX760OC TF 4GB DDR5 PCI-E 256BIT 2DVI/HDMI/DP

SSD BASIC Series MZ-7TE120BW 120GB 2,5"

WD Black WD2002FAEX 2TB 64MB SATAIII 7200rpm

DVD-RW DVR-S21LBK SATA Retail LabelFlash

OEM Windows Pro 7 SP1 x64 PL 1PK DVD LCP

 

Cena: 6999 zł netto

 

III zestaw

 

Obudowa 690 III USB 3.0

Corsair CS Series 650W Modular 80+ GOLD

P9X79 s2011 X79 8DDR3 FIRE/RAID/USB3/GLAN

CORE i7-4930K 3,4GHz BOX 12M LGA2011

Hydro H75 Series Liquid CPU Cooler

DDR3 16GB (4x4GB) RipjawsZ 2133MHz CL9 XMP rev.2

GeForce CUDA GTX760 TF OC 2GB DDR5 256BIT PCI-E 2DVI/HDMI/DP BOX

SSD BASIC Series MZ-7TE120BW 120GB 2,5"

WD Black WD2002FAEX 2TB 64MB SATAIII 7200rpm

DVD-RW DVR-S21LBK SATA Retail LabelFlash

OEM Windows Pro 7 SP1 x64 PL 1PK DVD LCP

 

PROSZĘ O RADY - z góry dzięki

 

 

 

Cena: 6199 zł netto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam,

 

W pierwszym zestawie nie wiem czemu masz podana pamiec ECC, ten procek nie potrzebuej ECC pamieci z tego co mi sie wydaje. Wiec tu juz z kosztow moglbys zjechac albo zakupic wiecej ramu po prostu. Nie polecam tez kupowac xeona jesli masz zamiar jechac tylko na jednym.

 

Zatem 2gi albo 3ci najlepiej. Wiadomo im wiecej ramu tym lepiej. Decydujaca wg mnie jest karta graficzna, nie mam pojecia ktora lepsza do renderowania na GPU bo nie uzywam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak sie własnie waham czy i7 4930K czy xeon i nie wiem dalej, w sklepie też średnio doradzają :/

Proszę więc o opinie specjalistów, którzy wiedzą co do maxa najlepiej. Czy grafika wystarczy gtx660 192bit czy trzeba ładować kase w gtx770 ? robię tylko statyczne wizki, bez animacji.

Bardzo proszę o pomoc, jeśli ktoś mógłby podać konkretny zestaw byłbym wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to ma być stacja dwuprocesorowa to xenio natomiast jeśli tylko jedne procek to i7 4930k co do karty graficznej jeśli nie zamierzasz renderować na gpu to spokojnie wystarczy ci gtx 660 natomiast w przypadku większej ilości renderów na gpu to jednak lepsza będzie karta z serii gtx770 lub gtx 780

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takiej cenie polecam i7. Jak masz korzystac z pelnej mocy Xeona to musisz miec min procki 2 (robia chyba nawet plyty na 4).

 

bezposrednio jeden Xeon vs jeden i7 - wygrywa i7. Jak kupisz jeden procek z zamiarem dokupienia drugiego, to za ten czas zanim go dokupisz zrobia nowe procki i bedziesz musial wywalic kase w cos co nie-jest-takie-dobre. Tym bardziej ze juz robia procki po 12 rdzeni, a ten ktory podajesz ma tylko 6. Ale tez trzeba za nie słono zaplacic.

 

Dlatego bierz i7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skalpel3d - czyli jak bym dokupił za 1400zł drugi procek xeona to lepiej brac xeona. A czy jakies inne obudowy można wykorzystac do tych xeonów, w sklepie uparli sie na tą cosmos za 1400zł strasznie droga, nie wiem czy jest sens taką brać.

Możesz coś polecić? czy też płyta musi być intela? bo też strasznie droga, może asus wystarczy?

Czy mógłbyś , moglibyście przygotować dla mnie jakieś zestawienie konkretne, że wchodze do sklepu i mówie chce taki zestaw i kropka :) Z góry dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta od asusa nie będzie wcale tańsza a jeśli to góra 200pln na niej zaoszczędzisz http://www.asus.com/pl/Motherboards/Z9PED8_WS/

Obudowy które można zastosować SilverStone SST-TJ10B USB 3.0, PHANTEKS Enthoo Primo Ultimate PH-ES813P_BL ale zasadniczo cosmos jest bardzo polecana obudową , ciesz się że ci nie zaproponowali obudowy intela cena koło 3,5k. Na niektóre podzespoły popatrz sam w sklepach internetowych

Dwa tez bym optował za i7 4930 nie potrzeba do niego kosmicznej obudowy, wściekle drogiej płyty głównej , nie wiem czy na oszczędnościach za te komponenty nie udałoby ci się kupić mocniejsza i7 4960X

Edytowane przez skalpel3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mirekbini jeżeli nie zależy Ci na oszczędnościach to bez wahania brałbym 2x xeon. Tylko zasilacz wybrałbym nieco mocniejszy np. corsair cs750m.

 

Zamówiłem xeona tylko na razie 1 procek, płyta dwuprocesorowa, zasilacz 1000w. Drugi procek dokupie Za rok może pół roku. Mam nadzieje ze nie będę żałował ze nie wziąłem i7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności