Skocz do zawartości

Vray - problem z alpha w szkle


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zrobiłem sobie testową scenkę w 3ds max, pomieszczenie, okno i jeszcze box szklany (taki sam materiał jak w oknie) przed tym oknem (połowa przed oknem, połowa przed ścianą). Po renderze okno ma przezroczystość tak jak powinno, natomiast problemem jest ten box ponieważ wygląda tak, że przezroczystość (kanał alpha) jest też na tym fragmencie zachodzącym na ścianę, tak, że po imporcie .png do Photoshop'a kawałek ściany (ten który jest za boxem szklanym) jest przezroczyste. Próbowałem różnych ustawień diffuse, reflect, refract, oczywiście zaznaczone affect all channels. Może na załączonym obrazku będzie to jaśniej wyjaśnione.

780890e75498240f.jpg

 

Oraz drugi problem, nie wiem czy to normalne zachowanie ale jak mam zrobioną ścianę AEC i wstawione w nią okno (to wbudowane w 3ds), przekształcone w ediable poly (żeby nadać różne materiały szybom i ramkom) to jeśli zmienię w materiale szkło np. kolor diffuse to okno znika jakby było zalane ścianą i muszę na nowo tworzyć okno.

 

Bardzo dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam,

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Ok, dzięki, wygląda jednak na to, że odpowiednia kombinacja kolorów i jeszcze fog multiplier miałem za duży ale już wszystko jest ok. A na ten drugi problem ze znikającym oknem coś poradzicie? Próbowałem link ze ścianą ale ten sam efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności