Skocz do zawartości

Jak malować takie coś?


gnacik

Rekomendowane odpowiedzi

Ma ktoś może jakieś tutoriale czy cokolwiek innego co pokazałoby mi kierunek jak malować, a raczej przerabiać zdjęcia aby wychodziły mi tego typu plamy jak w tym filmiku?

 

 

Póki co walczę jedynie z filtrami w PS (głównie filtr Cutout, wcześniej ustawiając B&W)

 

Z takiego zdjęcia:

 

228045_148928208508628_4893471_n.jpg

 

...uzyskałem takie coś:

 

11111111.jpg

 

...co później przerobiłem na G-Code i zrobiłem coś takiego:

 

1.jpg

 

...jak widać wyszło słabo. Musze dlatego tez dopracować projekt na poziomie PSa i tych plam, ograniczyć się maksymalnie do dwóch poziomów zagłębienia w drewno. Dopiero wtedy efekt może być jako tako zadowalający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

no nie wyszlo za dobrze ale zauważ, że masz ciemny kolor raz utawiony jako wyzszy od szarego raz nizszy. Jak rzucisz na to światło to będzie źle wyglądało. Drugie oko Ci całkowicie wybrało.

Na pewno gdybys miał mozliwosc złamania tego dwoma światłami byłoby ciekawiej (patrz obama yesWeCan). W pojedynczm swietle jednak też powinno wygladać ok, tylko te poziomy powinny byc konsekwentne.

Druga sprawa to głębokość. Z tego co się orientuję to percepcja światła nie jest w oku linearna i głębokość też powinna temu odpowiadać. Mam na mysli kolory, ktore dla naszego oka są sobie blizsze od innych nawet jezeli są ułożone równo wg. rgb

 

projekt ciekawy - tworzysz w celu kątowego podświetlania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba dlatego będę musiał sobie najpierw w maxie robić tego podgląd aby widzieć jak wygląda już po frezowaniu. BO tak to szkoda czasu i samych frezów.

 

Obrazek z Obamą super, właśnie o coś takiego mi chodzi, w ogóle nawet w jednej warstwie to fajnie wyszło:

 

fairey_bo_bw.jpg

 

...tylko właśnie, Obama rozpoznawalny i od razu wiadomo o kogo chodzi, ciekawe jak to będzie się sprawdzać przy portretach szarych ludzi :-)

 

No i chyba znalazłem sposób, najpierw obrazek do B&W, później zwiększyć kontrasty praktycznie na maksimum, a później filtrem Stamp na różnych poziomach "Light/Dark Balance" oraz "Smoothness", a później już powybierać takie fragmenty z różnych warstw, które najbardziej oddają realny wygląd postaci.

 

Czy ma ktoś jakiś inny pomysł? ...poza posiadaniem talentu do rysowania w ten sposób :-)

 

Co do światła to wnętrze planuję malować bejcą, lub odwrotnie, deskę przed frezowaniem pomalować całość bejcą, a wnętrze aby było surowym drewnem, ale tu już będę kombinował na różne sposoby. No i ciężko nazwać to tworzeniem, po prostu chcę opanować taką technikę i trzepać kasę na takich portretach. Bo dużo widzę jak ludzie z bitmap wypalają laserowymi ploterami, a tu by było coś innego, oryginalnego, więc czemu by nie spróbować, skoro makiet nikt ode mnie nie chce :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to powodzenia - zobacz pozniej jak to wyglada podswietlone (nawet symmulacje w 3Dsofcie mozna zrobic), bo niewatpliwie doda to ciekawego efektu. I zamiast portretami (lub obok) zinteresowałbym się czymś co moze być czescia systemu wystawienniczego (targoweego), jakieś kasetony 3D produkowane ad-hoc itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o to aby tylko jakoś fajnie podświetlić taki wyfrezowany w desce portret czy aby zrobić takie coś, że światło będzie padało na jakiś element, który będzie dawał cień wyglądający jak portret? Mógłbyś pokazać jakiś przykład?

Edytowane przez gnacik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo na szybko zrobione - doslownie 3 minuty w photoshopie. Wydaje mi sie ze rozpoznawalny gosciu jest.

 

SfhIxvJ.jpg

 

Najpierw troche levelami (ctrl+l) podciagnalem kontrasty - nie za duzo! Potem wszedlem do filter/filter gallery.../sketch/photocopy i pobawilem sie suwaczkami. Na koniec zeby uzyskac czyste linie oblecialem wszystko Freeform Pen Tool'em recznie wypelniajac takie duze powierzchnie na marynarce i glowie co z automatu jakos dziwnie zrobil. Skill potrzebny do wykonania tego jest bliski zeru, czas w minutach na palcach jednej reki. Jak ci sie podoba to mozesz trzepac te portrety masowo. Mnie pasuje ten efekt bo widac szczegoly ktore sie gubia przy uzyciu innych filtrow.

Powodzenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OooOOoo, fajny sposób, dzięki, teraz ciekawe jak przyjmie to CNC, bo niestety mogę zapomnieć o ostrych zakończeniach, najmniejszy frez jaki posiadam to 2mm średnicy, no ale myślę, że będzie spoko :-)

 

Wyszło mi coś takiego i teraz się zastanawiam czy zrobić to wszystko jako jedna warstwa frezowania czy zrobić 0,5mm zagłębienia na szary kolor. Jak myślicie?

 

...a tak poza tym ten gościu to ja :-)

 

portretjanusz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie pojawia mi sie zdjatko wiec ciezko cos powiedziec ;)

 

(edit) o juz dziala. Moze mi cos fiksuje chrome.. Co do pytania chyba faktycznie moglbys sie pokusic o 3d szybkie zeby ocenic jak to bedzie wygladac.

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwne, nie wiem dlaczego nie działa, bo plik leży na moi m serwerze i wszystko jest ok. No ae i tak już wyciąłem, wyszło... no jest jeszcze nad czym pracować. W każdym razie na FanPage już puściłem, może coś się uda zarobić, a technikę obróbki będę udoskonalał w trakcie :-)

 

734364_670191033027999_1477858348_n.jpg

 

Jak ma ktoś jakieś uwagi odnośnie tego co można by tu lepiej zrobić to byłbym wdzięczny za krytykę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O konkretnie wyszlo calkiem. Z tym przyciemnieniem fajnie wyglada - to celowy zabieg czy jakos chwilowo sie mokre zrobilo? :D Mam nadzieje ze celowe i trwale.

Wez pod uwage ze ty miales bardzo fajna fote do tego. Teraz wyobraz sobie ze dostajesz od klienta jakies selfie pstrykniete z komorki.

 

PS. Dobre to "na rezerwie" - spoko zagrane. Wy aktorzy jestescie czy tak hobbystycznie? Nie mam pojecia skad wytrzasniecie pomysly na kolejne odcinki ale daje rade. Troche abstrakcyjne, mnie podchodzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celowy zabieg, po prostu papierem ściernym szlifowałem w odpowiednich miejscach aby nadać taki, że tak powiem "cień". Doszedłem do wniosku, że muszę ruszyć Hamptona i Framed Ink, które leżą u mnie już chyba z dwa lata nieruszane, może to będzie dobry bodziec aby w końcu ruszyć z rysowaniem :-)

Co ciekawe po puszczeniu tego w obieg był naprawdę duży odzew i są pierwsze zamówienia, napisałem tym ludziom, że najlepiej jakby zdjęcia były na jasnym tle i przy naturalnym oświetleniu, jak wyjdzie... zobaczymy :-)

 

Co do Na Rezerwie, no cóż... oczywiście, że póki co to hobbystycznie, ale jesteśmy świadomi, że dopiero się uczymy i zanim to wszystko będzie na tyle dobre aby móc na tym zarabiać to jeszcze musi trochę minąć. I oczywiście taki jest Nasz cel, jednak "pierwszy sezon" jest takim testowym, co odcinek i za każdą nową krytyką widzimy coraz to inne rzeczy, nad którymi musimy popracować. Ten sezon postaramy się jakoś dociągnąć, myślę, że drugi będzie już bardziej przemyślany :-)

 

Ale dziękuję, fanie, że się podoba, My ciągle uważamy, że gramy zbyt sztucznie. Jednak myślę, że to kwestia czasu, dopracuje się :-) Pomysłów nie brakuje, mamy scenariusze na najbliższe 5 sezonów (każdy po 4-6 odcinków), teraz jednynym problemem jest pogoda, bo nie możemy nagrać kolejnego odcinka... ciągle pada :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

efekt spoko. Ale tak jak mowilem pokazcie to z jakimś oświetleniem pod kątem i macie fajny produkt. POS'y drewniane (warto sie ogarnąć przed koncem roku firmy zamawiają drewniane skrzyneczki z winem dla swoch klientów - w podziekowaniu - w tysiącach i taki efekt na wysuwanej deseczce byłby rewelacyjny szczegolnie, że te skrzyneczki zostawaja sobie klienci na pozniej) i rózne dodatki do systemow wystawienniczych. Jest dobry okres by pomyslec nad ofertą i rozesłać jeszcze w tej połowie roku do wykonawców i agencji reklamowych.

 

na rezerwie bardzo spoko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@olaf - Mógłbyś pokazać jakiś przykład, chociażby taki, który by mnie naprowadził, bo szczerze to w ogóle nie potrafię sobie wyobrazić o co Ci chodzi. A zaczynają mi po głowie chodzić rózne rzeczy z użyciem światła i coś mi podpowiada, że to może być dobre :-)

 

I jeszcze raz co do "Na Rezerwie", fajnie, że się podoba, i co prawda to nie temat o tym, ale jakbyście mogli jeszcze napisać co Wam się tam NIE podoba to również byłbym bardzo wdzięczny :-) Link do FanPage'a wrzuciłem w podpis aby sobie był, i gdzieś tam się pozycjonował. Bardziej oficjalną "premierę" na Max3D w celu otrzymania konstruktywnej krytyki w tym co poprawić planowałem dużo później, no ale widzę, że jednak ktoś klika w te linki w stopce, więc może teraz by mi się trochę oberwało :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie potrafie Ci opisać, a nie mam za bardzo czasu, by usiąść i wyrenderować jakies prosty przykład.

 

w NaRezerwie montaz jest ok, pomysł wydaje się bardzo dobry. Mi brakuje dłuższych zdań, budujących postaci. Jak u tarantino albo w starych polskich filmach. Jest dwóch kolesi ze ssaniem na kase - spoko, bardzo realistyczne. Koleś ma ruskie fajki - przydałaby się jakaś historia. Takim dialogiem możesz pokazać, że postaci mają jakieś osobowości. Jeżeli pali ruskie, to musi mieć do tego jakąś filozofie, kazdy ma do wszystkiego jakąś filozofię. Albo historię. Albo ten drugi (czyli Ty) może mieć historię. Ten skąpy może być bardziej dekdencki, drugi bardziej rozsądny. Jak Bernie i Elmo z Ulicy sezamkowej hehe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności