Skocz do zawartości

mental i pamiec


Tomek Kosiorek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość DarkShadow

Witam!

Mam podobny problem z tym ze u mnie winda mam luz w przydziale pamieci...

mam 1 gb ramu i renderuje 12 widokow ...i oczywiscie wyskakuje :

mental ray has encountered a fatal error, mem 0.2 fatal 031006:cannot free memory....ktos ma jakis pomysl jak zmusisc maxa do posluszenstwa?

z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DarkShadow

Tak mialem wlaczona...fotony, final gather.....probowalem juz mieszac w wielu rzeczach . z uwalnianiem pamieci, optymalizacja sceny... zawsze to jak o sciane...a probuje na malych obrazkach...docelowo ma byc a3 300 dpi...ale nie idzie..wyrenderuje sie pierwszy a drugi przy 100% kalkulacji final gather mowi dosc.....a metoda renderowania po kawalku i skaldania mi sie nie podoba tak szczerze rzecz ujmujac:)

pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DarkShadow

Hejka!

no wlasnie liczba emitowanych fotonow nie miala jakos zwiazku z tym....a renderowalem praktycznie z minimalan iloscia....bo co to jest 1000 fotonow, sampli 300...fg na 300.....rozwiazaniem problemu pamieci okazalo sie wykorzeystanie cachemanaxp ktory oczyszcza ram i zalatwilo to sprawe...cacheman jest dostepny tu http://www.outertech.com/ polecam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a spróbuj pan włączyc menu > costumise > preferences > rendering > "bitmap pager"

 

kiedys mialem problem z brazilem z pamiecia ... sherif powiedzial ze to ot i mial racje ... mozliwe ze to rowniez pomoze ...

 

Bitmap Pager group The Bitmap Pager can help with the rendering of scenes that have very large textures' date=' a large number of textures, or when rendering a high-resolution image. [b']On[/b]—When turned on, the software creates a series of temporary “page” files on the drive where it is installed for use in rendering bitmaps.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności