Skocz do zawartości

Tani monitor 27" czy dwa lepsze 24"?


siemien

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Obecnie "pracuję" na badziewnym monitorze 19" z 1280x1024, co uważam za małą rozdzielczość. Myślę, żeby zainwestować w FHD 27" lub dwa FHD 23-24". Nie mówię o DreamColor czy czymś takim. Chodzi o zwykłe LED'y z w miarę dobrym wyświetlaczem. Karta, której używam to GF 8600GT Palit Sonic + z dual dual link. Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie robię tego profesjonalnie, więc na początek wydaje mi się, że wystarczy :)

 

Kwestia karty odpada, ponieważ lepiej kupić nowego PC, a 5 tyś obecnie nie mam. Grafika 3D obecnie to dla mnie hobby i późniejszy wstęp do otworzenia firmy pod tym kątem, a wtedy kupię mocnego PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierz kompromis: Monitor 24 + karta.

 

Twoja karta to obecnie przeżytek i dwa monitory na czymś takim to trudno o wydajność.

 

edit:

nie trzeba wydawać setek aby kupić kartę która pozwoli ci swobodnie pracować, a różnica będzie znaczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko reszta to nadal crap :) Athlona x2 4200+, 4gb ramu, a kartę znacie. Obecnie nie nastawiam się na modelowanie do gier czy filmów czy coś. Nastawiam się na modelowanie do drukarek 3D, ponieważ jesteśmy ze znajomymi na etapie projektowania gry RPG Pen&Paper, więc dodatkowe figurki zawsze są na plusie i chcemy wejść w ten rynek jak rodzima Neuroshima :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie? Tysiak to max co mogę wycisnąć... Jak będziemy przygotowani i zdeterminowani do zakładania firmy to komp nie będzie problemem w żadnym stopniu. Bierzcie pod uwagę to, że nie będę robić modeli do mega topowych gier, ponieważ nie wydaje mi się, abym osiągnął taki poziom. Porządne, zaawansowane teksturowanie też na razie odpada :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karta jest ok. potrzebna Tobie tylko do wyswietlania więc luz nie ma spiny. Kup jeden mniejszy HD jak Ci wystarczy to jesteś 700pln do przodu. Jak nie - dokupiszz drugi. Jeden duzy HD jest nie ergonomiczny - oczy lataja za duzo. Przy dwóch ruszasz głowa przynajmniej. Sam pracowałem na 3monitorach i teraz siedzę na ekranie laptopa (nie chce mi sie podlaczac) i zyje, mimo, ze dwa to bardzo praktyczny luksus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam radę na takim PC jak podałem obecnie "pracować"? Tworzyć te modele pod drukarkę 3D itp? Wiem, że mówię, że nie będę robić modeli pod gry obecnie, ale kiedyś jak dorwę się dzięki Bogu do jakiegoś studia to PC już nie będzie problemem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chcę trochę odświeżyć temat. Stację obecnie przed wyborem albo stacji roboczej Mac Pro (1,2 tys) lub kupna monitora za około 600 zł. Mój PC to nadal Athlon x2 4200+, 4gb ramu i 8600GT. Monitor, którego używam obecnie wystarcza mi do nauki 3D, ale oglądanie obiektu w trybie "Rendered" to koszmar, plus nie mam wsparcia CUDA, dużej mocy obliczeniowej itd. Co powinienem wybrać? Jakie są wasze opinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cuda do nauki nie jest Tobie potrzebna, przydaje sie jak bedzie się liczyc szybkość - czyli w pracy komercyjnej. Maca odradzam, jezeli potrzebujesz tak drogiego monitora (bo mozesz miec tansze, do 3D nie jest to tak wazne jak np. druku) to miałbyś z 900pln na modernizacje kompa (i monitor za 300pln) i coś juz mozna z tym zrobić, by mieć kilka razy lepszy sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze nie bardzo mi chce się odświeżać wiadomości odnośnie AMD ale za 400pln masz całkiem niezly cpu amd, płyta i ram za 500pln się znajdzie bez problemu.

A znasz konfiguracje tego maka pro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukasz oszczędnych mozliwości? Ja bym zrobił tak. Sprawdziłbym model płyty głównej, jej rewizję i wersję biosu, wszedł na stronę producenta i poszukał czy nie ma nowszej wersji biosu, zaktualizował i przejrzałbym listę obsługiwanych CPU. Mając ta wiedzę (o ile to by się opłacało) kupiłbym najszybszy cpu jaki obsługuje Twoja mobo. W razie mozliwości podkręciłbym procesor. Mój stary Phenom x4 955 kręcił się na tanim niereferncyjym chłodzeniu do 3,6ghz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie zakładać nowego tematu podepne się, czy podpięcie drugiego monitora ma jakiś wiekszy wpływ na wydajnośćkarty graficznej? chodzi mi o to czy lepiej miec jeden większy monitor czy dwa mniejsze czy w ogole nie ma to znaczenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli karta obsługuje, to nie ma to znaczenia. O ile jednoczesnie nie obracasz w dwóch programach dwoma obiemtami (choc nie próbowałem nigdy). Samo wyświetlanie programów i rzeczy liczonych przez CPU nie spowalnia jej jakoś. Obacne generacje kart dają spokojnie rade. Jak nie dają, to mają 1port i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności