Skocz do zawartości

Laptop do 7000zł


buka1985

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc w zakresie wybrania laptopa do 3ds MAX 2013 (renderowanie w v-ray). Zastanawiam się nad Alienware chociaż po rozmowie ze sprzedawcą Dell doradzono mi laptopy Precision. Są one bardzo drogie, a w temacie jeśli chodzi o sprzęt orientuję się średnio dlatego będę bardzo wdzięczny za każdą pomoc ( nie mam czasu na wnikliwe wczytywanie się w podzespoły).

Proszę tylko o pisanie rzeczowych informacji (nie w stylu:"po co laptop do 3ds MAX-a jak lepiej PC-et")

Głównie laptop będzie służył do modelowania i wykonywania testowych renderów dlatego ważny jest dla mnie płynne obracanie widoków szczególnie przy scenach bardzo obciążonych. Rendery ostateczne będą wykonywane na pc.

"Uparłem się" na firmę Dell (nie wiem czy dobrze:))

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Podpinam sie do pytania, rowniez zastanawiam sie nad kupnem laptopa do okazyjnej pracy w 3d, glowne rendery i tak bede robil na duzo mocniejszym PC,

 

Mi znajomy polecil ten model http://www.x-kom.pl/p/179283-notebook-laptop-17-3-asus-n750jk-t4113h-16-i7-4700hq-16-250750-win8x-gtx850.html

 

Wydaje mi sie ze jest okej, moze ktos na nim pracuje i moze napisac cos wiecej? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś chce mniejszy niż 17" to proszę się zainteresować Fujitsu Celsius H730 15,6'' FHD i7-4600M 8GB 1TB Quadro 2100 2GB Win7 pro - to jest taka mobilna stacja graficzna. Jeśli już szukacie "świecącej choinki" jak AlienWare to można zwrócić uwagę na MSI GT70 17.3'' FHD i7-4700MQ 8GB 1TB GTX780M 4GB - można kupić z systemem lub bez. Podobna wydajność jak AlienWare a nie jest tak drogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żadnego z wymienionych notebooków poniżej 1. posta nie można ni jak porównać do precisiona to zupełnie inna jakość wykonania a jak ktoś takie zestawienia robi to chyba nie miał ww. notebooków w rękach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żadnego z wymienionych notebooków poniżej 1. posta nie można ni jak porównać do precisiona to zupełnie inna jakość wykonania a jak ktoś takie zestawienia robi to chyba nie miał ww. notebooków w rękach.

 

wybacz ale nie mogę się zgodzić miałem okazję oglądać precisiona, i trochę pracować na alienie i oba są wykonane solidnie i oba mają magnezowo aluminiowy korpus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś widziałem ferrari i chyba moim starym oplem jeździ się równie dobrze bo oba mają koła ;)

 

nie no żartuje oczywiście , z kompromisów to taki alienware zły nie jest ale dalej te MSI i Asusy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś widziałem ferrari i chyba moim starym oplem jeździ się równie dobrze bo oba mają koła ;)

 

nie no żartuje oczywiście , z kompromisów to taki alienware zły nie jest ale dalej te MSI i Asusy ...

 

wiesz co ja osobiście jestem totalnie na nie do kart z seri quadro czy AMD pro...

 

 

2 dni temu miałem okazję testować MAC'a Pro który ma 2 karty AMD firePro D300. jakież było moje zdziwienie gdy viewport chodził gorzej niż na moim laptopie. tak więc podziękuje. Nie pracuje w solid works więc omijam karty tego typu szerokim łukiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alienware to dell wiec chyba się łapie w kategorii - tylko dell.

Pow. 5tys. płacisz za detale. Zwyczajnie nie ma co tam wiecej wsadzić. Ja bym Tobie proponował kupić dwa - mocnego i jakiegoś netbooka/tablet z win8. Wszystkie śmieci mozna smiało instalować na małym, internet przegladać filmy oglądać, a duzy będzie do pracy. Zachowasz większą higiene pracy i nie doswiadczysz zadnego spowolnienia tyko dlatego, ze liczą sie partikle itp.

Połączenie sieciowe miedzy kompami teraz jest banalne przez router więc nie blokuje to wygody. Druga wazna sprawa - jak nie pracujesz tylko czytasz maile, piszesz coś itp. to nie masz ciagle wiatraka w uchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności