Skocz do zawartości

Max czy MAYA?


Gość lemoor

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lemoor

Po częściowym opanowaniu programu 3dsmax stwierdziłem że przyda się zmienić platforemkę, ale zastanawiam się czy warto? Maya jest mniej popularna. Co wy sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja proponuje najpierw do perfekcji opanować maxa a potem próbować w MAYA bo ma trudniejszą obsługę a max jest bardziej intulicyjny (: zależy wszuytko odprzyzwyczajeniea jak zaczniesz w MAYA to ci będzie łatwiej w MAYA tak samo z maxem (:

 

 

POZDR Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram kolege. najpierw opanuj dobrze maxa poniewaz MAYA posiada swoje szczegolne przyzwyczajenia co do interfejsu i nawigacji. potem ci sie wszystko pogrzeje. jedno a dobrze

 

Pozdrawiam

Keon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

przesadzacie.

jesli znasz maxa dobrze, to wcale nie zaskodzi poznac inna aplikacje.

maya jest chyba malo popularna w polsce, aczkolwiek duzo mozna z nia zrobic.

max jest bardzo dobrym programem, ma bardzo dobre rendery.

obecnie bawie sie maxem w chwilach wolnych i mam z tym duzo zabawy.

co do mayi to sila tego programu lezy w jego jezyku programowym mel.

trudno jest jednak odkryc jego sile samemu w domu.

jesli masz dobra instalacjie tak aby \"help\" dzialal i znasz angielski to mozesz odkryc wiele

ciekawych nowych rzeczy.

 

krzysztof rost

senior fx developer/animator

PDI/DreamWorks

[email protected]

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> MAYA bo ma trudniejszą obsługę a max jest bardziej intulicyjny (:

 

O ranyy.. Ale jaja... Max bardziej intuicyjny od Mayi? Nie wiem, ile jest na swiecie roznych list dyskusyjnych, ale na pewno nie znajdziesz drugiej takiej, na ktorej ktokolwiek napisal by cos bardziej idiotycznego:) I By sie z tym zgodzil :))))))))))))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Valoos ma rację jeden woli blądynki a drugi... Pamiętaj że to Ty musisz wybrać ten główny program w którym będziesz się czół dobrze, mi Maya nie podpasowała Max\'a wybrałe bo to miał koleś na Stadionie ;-)) a szkoda, może w tedy nie siedziałbym tu tylko na forum Maya.pl he lecz jestem dumny iż przesiaduje w tak licznym gronie. MAX i tak jest nadewszystko!!!! ;-))

 

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie Maya ma jest swietnym programem do modelowania, wspaniale UI, ergonomia... Max sie nie umywa. Maya jest w pelni interaktywna jednak wymaga wiecej wiedzy technicznej od uzytkownika niz program Discreet\'u. 3DSM doprowadza mnie do szewskiej pasji

swoimi bugami, jest ich za duzo.

 

Odkad zaczalem uzywac mel stwierdzilem, ze (tak jak powiedzial kolega Kruk) to jest to. Wiele drobnych brakow w programie dzieki temu juz uzupelnilem.

 

 

Maxa lubie za character studio i rendering jest super :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, Tesaurus przesadzasz i to mocno! Owszem narzędzia Mayi są bardzo przemyślane, ale w większości są hermetyczne i nie dają pełnej swobody. No i tu dochodzimy do sedna konflikty. Część osób (przykładowo) jak ma zrobić prostą wygasającą smugę to kilka razy pociągnie pędzlem w Photoshopie a inni stworzą skrypt tworzący wektorowy obiekt... Kwestia upodobań. Po za tym uważam że nie soft się liczy tylko graficy i efekty ich prac. A tu oba programy wychodzą bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft to tylko narzedzie i od czlowieka zalezy jak je wykorzysta. Mi maya daje pelna swobode w modelowaniu, potrafie w niej wymodelowac wszystko co zechce i to w bardzo przyzwoitym czasie. W maxie potrafie wymodelowac wszystko tylko troche to jest meczace na dluzsza mete.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności