Skocz do zawartości

[ArtBuzz Challenge 2014] - Ewichan - NYJA - Finał


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich :)

 

Z chęcią wezmę udział w tym konkursie, ciekawy temat, i zdecydowanie jest o co walczyć :)

Pierwsze co zrobię, to umieszczę wstęp do świata i opis mojego bohatera:

_________________________________________________________________________________________________________

 

Planeta Ziemia, XXI wiek. Współczesny świat współczesne realia, jednak wygląda na to, że wszystko obróci się do góry nogami, jeśli w świadomości przeciętnego człowieka obudzi się pierwiastek gniewu boskiego. Na świecie, ludzi obdarzonych boskim pierwiastkiem zapisanym w DNA jest tyle, ile bóstw na całym świecie opisują karty historii. Jednak w porównaniu do kilku miliardów ludzkości na świecie, jest tych bóstw znikoma ilość.

 

To jest właśnie ten moment, kiedy w umysłach wybranków na całym świecie budzą się pierwiastki boskie, którymi kieruje gniew boski i chęć wyeliminowania konkurencji innych bóstw. Strach pomyśleć, co się stanie, kiedy człowiek-bóg spotka drugiego takiego, w szczególności z innych wierzeń.

 

Nasz bohater dowiaduje się o swojej nadprzyrodzonej mocy, jak i o zupełnie innych cechach charakteru które w nim drzemały. To, co zrobi ze swoją mocą, zależy tylko od jego silnej osobowości, jak i od humoru bóstwa jakie w sobie nieświadomie nosił. Nyja, słowiański władca zaświatów bardzo ingeruje w jego dotychczas poukładane życie, rwąc się do walki z innymi bogami.

 

DAVID - Nasz bohater, przeciętny 26-cio latek, cichy, niepozorny, odkrywa w sobie moc Nyj'i.

 

NYJA, mit. słowiańska, Władca zaświatów i nocnego nieba. Człowiek w którym zbudził się NYJA jest w stanie kontrolować gniew bóstwa za dnia, w nocy ma trudności z kontrolowaniem swojej nadprzyrodzonej mocy i gniewu.

 

- Jak każdy inny człowiek ze zbudzonym pierwiastkiem boskim, jest widoczny dla ludzi w formie boga (jeśli przejdzie transformację), jednak NYJA może być niewidoczny jeżeli użyje swojej specjalnej mocy.

- Jest niewyobrażalnie szybki, porusza się znikając i pojawiając w formie ektoplazmy,

- Posługuje się kosą która czerpie siłę z setek tysięcy dusz istot zmarłych przez wieki na określonym terytorium, najwięcej siły czerpie na terytoriach cmentarzy,

- Potrafi wydawać rozkazy zmarłym duszom z zaświatów tworząc z nich zastępy armii,

 

David w formie Nyj'i jest znacznie bardziej agresywny i wybuchowy.

_________________________________________________________________________________________________________

 

To tyle jeżeli chodzi o opis mojego bohatera. W wolnej chwili wezmę się za projektowanie postaci, i postaram się na bieżąco publikować etapy mojej pracy :)

Edytowane przez ewichan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

no jak to wszystko pokażesz na jednym obrazku to spoko ;) myślę, że sedno tkwi w dobrym i prostym pomyśle... pamiętaj że to ma być concept art a nie ilustracja opowiadająca całą historię postaci... czasem lepiej żeby bohater miał jedną ale konkretną moc ktorą można fajnie pokazać na obrazku niż serię różnych mocy na dodatek zależnych od sytuacji... pozdro i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Rotcore, dzięki za odwiedziny :) Według mnie i moich źródeł, żeby zacząć cokolwiek projektować, trzeba najpierw ułożyć sobie w głowie a potem na papierze porządną teorię tego co chcesz stworzyć - dlatego napisałam dosyć szczegółowy opis świata i postaci. Mogłabym wszystko przepisać na forum, jednak starałam się streścić. Takie moje wytłumaczenie się :)

W regulaminie jest wzmianka o krótkim opisie - mam nadzieję że bardzo nie nagięłam podpunktu nr 5. W samym koncepcie nie będę rysować postaci wykorzystującej wszystkich swoich mocy, czy rysować świata i innych bóstw. Narysuję jedynie kolesia - szarego obywatela, i jego demoniczne oblicze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej przerwie! Nadszedł czas na nakreślenie tego co mi w głowie siedzi: Szkic pozy bohatera przed i po przemianie, i kilka wariacji koncepcyjnych:

 

supernatural1-1024x857.jpg

 

wariacje-1024x833.jpg

 

Zdecydowałam się na koncept nr 3. Ten kij, który trzyma wersja bohatera po przemianie to będzie kosa, ale na nią jeszcze przyjdzie czas ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto kosy, wybrałam piąteczkę:

 

kosy-1024x458.jpg

 

A tutaj proces bohatera:

 

guyy-1024x503.jpg

 

W efekcie wygląda to tak:

 

guy2-686x1024.jpg

 

Tło zostanie zmienione w finalnej wersji, która będzie przedstawiać tego kolesia, i jego wersję po przemianie na jednym obrazku.

Następny etap to facecik z kosą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, witam ponownie :)

 

Oto process powstawania wersji bohatera po transformacji:

 

transformation6-1024x395.jpg

 

Następnie tym szkicowym sylwetkom dodałam trochę koloru, detalu, wygładziłam ostre przejścia kolorów, i wzbogaciłam o jakieś proste tło, wygląda to teraz tak:

 

Bohater-człowiek:

 

guy-final-686x1024.jpg

 

Oraz bohater-bóg:

 

transformation4-858x1024.jpg

 

Finałowy koncept wygląda tak:

 

final-1024x671.jpg

 

To już koniec mojej pracy nad tym konceptem, mam nadzieję że się podoba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności