Skocz do zawartości

[Artbuzz challange 2014] Nocna mara- AVE- FINAŁ


Ave

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłam nawiązać do wierzeń i mitów słowiańskich. Najlepiej zachowane są informacje o demonologii, więc w szczególności z nich korzystałam. Moją uwagę przykuł opis mary (czy zmory, zależy od opracowania). Oczywiście szczegóły opisu tego stwora również różnią się między sobą, ale generalnie chodzi o stworzenie, które siedzi nocą ludzią na klatce piersiowej, powodując koszmary, a czasem dusi również swoje ofiary, uśmiercając je.

Oparłam na tym projekt mojej bohaterki, która przenika do snów innych ludzi, zamienia je w koszmary, a czasem owych ludzi morduje. Jest czymś w rodzaju płatnego zabójcy. Kiedy podróżuje między snami innych ludzi jest w stanie zmieniać swoją postać i kontrolować niektóre elementy (świadomy sen i tak dalej), ale w prawdziwym świecie jest raczej bezbronna (w ramach kontrastu).

 

Dołączam jakieś sylwetki i małe szkice samego concept artu.

Edytowane przez Ave
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Finalna wersja.

 

Nocna Mara.

Pracuje jako morderca do wynajęcia, albo swego rodzaju haker od podświadomości. Wkrada się do snów innych ludzi, zdobywa informacje, ewentualnie zabija. Jest w stanie do pewnego stopnia kontrolować sny, które nachodzi, głównie swój wygląd, możliwości, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności