Skocz do zawartości

flash problem z przysiskami


Piotr Dobosz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich robie wlansie strone internetowa dla takiej firmy to moja pierwsza strona we flashu i mam dosc glupi problem:(

mianowicie chce zrobic przycisk ktory jak sie nacisnie bedzie rozwijal menu z innymi przysikami to juz zrobilem wiec oki ale nie wiem jak zrobic by te przyciski w tym menu dzialaly bo chce z nich zrobic link do nastepnej sceny:( a nie moge uzywac tam action scrypt tylko moge zrobic odwolanie do htm:. nie wiem jak sobie z tym poradzic by w jednym przysiku zrobic nastepne dzialajace przyciski:( wie ktos moze?:) pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Po 1. nie powinno sie uzywac butonow tylko jechac na MovieClipach

no ale jak juz masz ten przycisk to dajesz w nim akcje uruchamjaca jakiegos MC z dodatkowymi buttonami .. no i potem adresowanie [ F1 - _root. i _parent. ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mozna robic przycisku w przycisku. Ot takie ograniczenie flasha.

 

Mozesz zrobic taki Movie Clip: przycisk w pierwszej klatce, po nacisnieciu lecisz do drugiej klatki, gdzie masz kilka przyciskow. Jesli chcesz aby po zjechaniu z przyciskow znikaly i wracaly do pierwszej klatki, zrob przycisk wokol (ustawiajac jedynie powierzchnie HITa, zeby button byl niewidoczny) i na nim "onMouseOver - idz do 1 klatki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy masz probelm z adresowaniem ? poczytaj o _root i _parent

jak masz button w mc a chcesz zeby ten button odwolywal sie do sceny glowniej to sciezka wyglada np. tak :

 

on (release)

{

_root.nextFrame;

}

 

o to chodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mniej wiecej ale juz cos czaje:) dziekuje:) alle mam movie clip (juz to zrobilem):)

wysowa mi sie z movie clipu menu z 3 buttonow i teraz chce zrobic tak zeby gdy klikne na button link byl do innej sceny:) przepraszam ze tak katuje ale musze skonczyc ta glupia stronke w tym tygodniu:( dziekuje bardzoooo za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scen tez nie powinienes uzywac ;) tylko na mc jechac

stosujac root lub parent, oraz instance neme movie clipow dasz rade ;)

jak by co to rzuc flaka

i zianteresuj sie tymi forami tam sa wszytkie odpowiedzi na twoje pytania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlansie przegladam te fora i duzo znajduje szczegolnie na tym http://www.flashzone.pl/forum2/showthread.php?t=28898 bardzo duzo tu jest ciekawych rzeczy:) dziekuje za linki:)

kurcze ale wlansie musze zrobic tak zeby button z tego mc gdy go nacisne linkowal mnie do innej sceny ale psozukam i chyba znajde:) pozdrawiam serfdecznie i bardzo Dziekuje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie z odwolaniem do innej sceny z wewnatrz MC bywaja problemy. Musisz uzywac odwolania tylko i wylacznie do nazwy klatki. Czyli np. w scenie3 nazwij label "zrealizowane" a w 1 scenie w jakims MC daj na przycisku

on (release) {
_parent.gotoAndStop("zrealizowane");
}

 

Generalnie jak napisal PPK staraj sie unikac scen. Aczkolwiek bywaja wygodne przy duzych prezentacjach robionych do zastosowan offline.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAAAAAKKKKKKK:):):):):):):) wreszcie sie udalo:D dziekujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee caly dzien spedzilem na zrobieniu tego i dzieki wam sie udalo DZIKUJE LEANDER I DZIEKUJE PPK Oj co ja bym zrobil bez tego forum:( Dziekuje jeszcze raz.. i SERDECZNIE pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze mam nastepny problem:( zrobilem to menu i wydawalo sie ze jest wszytsko idealnie:( pierwszy przycisk dziala dobrze i odwoluje mi do nastepnych stron, ale reszta przyciskow zrobiona opcja duplicate niedziala:( choc to przeciez klon pierwszego przycisku:( co moge z tym zrobic?:( prosze pomozcie:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam forumowiczow :)

 

Faktycznie z odwolaniem do innej sceny z wewnatrz MC bywaja problemy. Musisz uzywac odwolania tylko i wylacznie do nazwy klatki. Czyli np. w scenie3 nazwij label "zrealizowane" a w 1 scenie w jakims MC daj na przycisku

Chcialbym zwrocic tutaj uwage ze nie jest to "tylko i wylacznie". Odwolac sie rownie dobrze mozna do nr. klatki wiedzac o tym ze flash "zlicza" wszystkie klatki z wszystkich scen. Zaluzmy, ze masz film z dwoma scenami i w kazdej z niej po 20 klatek, teraz aby przesc do np. 5 klatki drugiej sceny rownie dobrze mozesz wpisac :

gotoAndPlay(25);

 

zatem widac jak flash "zlicza" klatki scen

 

co do korzytania ze scen, podpisuje sie pod tym co pisali przedmowcy - lepiej o nich zapomniec i satarac sie skoncentrowac na mc.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flash nie zlicza klatek ze wszystkich scen. Nie wiem skąd ten pomysł.

 

Piotr każdy początkujący myśli ze sceny to duże ułatwienie które pozwoli mu mieć większą kontrole nad projektem. Projekt staje się coraz większy - a ty masz coraz więcej pytań. Sceny to pozostałość z Flash 3 i 4 kiedy główny nacisk Macromedia kładła na animacje. Potem jednak pojawił się Flash 5 i rozbudowany actionscript i można było zapomnieć o scenach.

 

Skasuj wszystko co zrobiłeś i zapomnij o scenach. Zrób jednego movie clipa w którym będziesz miał menu i x movie clipów w których będą dane działy w twoim projekcie. Na początku wyłącz je wszystkie (mc._visible=false). Teraz wystarczy że będziesz je pokazywał i skakał do dowolnej klatki w tych movie clipach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności