Skocz do zawartości

[Artbuzz challange 2014] Sedna - The Arctic Protector- FINAŁ


Gość Kilaq

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kilaq

Witam :)

 

"Sedna - The Arctic Protector"

 

Jest to postać kobieca o nadprzyrodzonych mocach, zainspirowana mitologią inuicką - a dokładniej bogini mórz arktycznych, pochodząca z polarnego świata; nosi ona imię Sedna.Design postaci został zaprojektowany na podstawie wzorów Inuitów Grenlandzkich. Biorąc jednak pod uwagę, że jej historia ma miejsce w czasie, w którym globalne ocieplenie wymazało wszelkie polarne klimaty, widać w designie również wpływy klimatów sub-tropikalnych.

Historia ta jest zainspirowana dokumentem o Inuitach, żyjącyh w arktycznych rejonach Kanady; tamtejsi Inuici wraz z ich tradycyjnym stylem życia zostali praktycznie wytępieni, zniszczeni przez Amerykanów z Południa.

 

 

Krótka historia postaci, nad którą pracowałam:

 

Akcja odbywa się w czasach modernistycznych, w których potężne globalne ocieplenie zdominowało świat i od wieków nie widziano tu śniegu. W czasie, w którym praktycznie cała ziemia zmieniła się w las tropikalny, a na dalekiej północy, klimat stał się zaledwie umiarkowany. Niestety, po raz kolejny zawiniła ludzkość - miejska cywilizacja, która umyślnie dążyła do radykalnego rozwoju przemysłu, technologii i świadomej chęci osiągnięcia efektu cieplarnianego dla własnych, egoistycznych celów.

Cała historia i kultura dalekiej północy została niemal wymazana. Na skutek usunięcia klimatów polanych, harmonia między klimatami została zakłócona. Powstało ogromne zagrożenie tak dla Ziemi, jak również dla samej ludzkości.Sedna była niegdyś śmiertelniczką, kobietą o skandynawskiej urodzie. Jednakże podczas niezwykłego wydarzenia, które nastąpiło dzięki jej poświęceniu we właściwym czasie, miejscu i przestrzeni, Sedna utraciła wszystkie palce i otrzymała moc bogini z Północy. Od tej chwili ma szalenie trudne zadanie: uratować klimat na Ziemi i przywrócić śnieżne krainy, aby do świata powróciła równowaga.Będąc w boskiej formie, jej palce ukształtowane są z magii. Posiada 10 strażników (w postaci polarnych zwierząt), odpowiadających dziesięciu palcom, które straciła. Śmierć strażnika oznacza utratę palca. Gdy jej dziesięciu strażników polegnie, Sedna straci nie tylko wszystkie palce dłoni, ale również boską moc i na powrót stanie się śmiertelniczką.

 

 

Potrafi komunikować się ze zwierzętami oraz je kontrolować.Posiada niezwykłą moc zmiennokształtej skóry - na przykład jej nogi może spowić kryształowa powłoka, dzięki której Sedna jest w stanie chodzić po wodzie, przemieniając ją w lód.

 

 

Info:

Jakość obrazka jest obniżona ze względu na możliwości abym mogła puścic obrazek na tym forum. Na życzenie organizatorów, mogę udostępnić pełna jakość i rozmiar.

Edytowane przez Kilaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Gość Kilaq

Poniżej jest dokumentacja przebiegu tej pracy i projektu nad tym designem. Oraz szkicowy koncept postaci kontrolującą moc ze swoim strażnikiem w postaci ssaka morskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kilaq

Dzięki za informację, właśnie miałam zmienić a dość szukałam gdzie można by było edytować tytuł tematu... ;) (oczywiście gapą jestem) Ale już zrobione!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności