Skocz do zawartości

[PYTANIE] Teksturowanie


Roku

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim.

Do tej pory teksturowałem model przez mesh polygon id, ale mam model w którym nie moge tak zrobić i pytanie teraz polega na tym jak inaczej moge nałożyć teksture na model w którym głowa jest na innej teksturze a ciało na innej.

Może da się to zrobić za pomocą próbnika, ale nie wiem jak on działa ktoś mógł by mi opisać jak nałożyć teksture próbnikiem ?.

 

Kolejne pytanie dotyczy rodzai modelowania, a dokładnie różnice w edit poly, a edit mesh w czym się różnią ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jak próbnikiem? Próbnikiem z mat editora pobiera się materiał z modelu a nie odwrotnie. Chyba nie rozumiem o co chodzi.

 

Edit poly masz dużo lepsze narzędzia. Edit mesh to stara wersja, zostawiona głównie w celach kompatybilności z bardzo starymi scenami. Skonwertuj do editable mesh i sam zobaczysz - nie masz wszystkich narzędzi z graphite i paru innych też (choćby głupiego loop i ring). Pracuj zawsze na poly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Selekcja np. poly rąk i drag and drop materiału z edytora na model w viewporcie.

 

 

ok a możesz troche prościej albo wytłumaczyć mi bo dopiero zaczyna i troche nie wiem jak to zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznacz polygony głowy czy ręki, złap teksturę na pulpicie myszką i przeciągnij na zaznaczone polygony. Czyli drag and drop, prościej już się chyba nie da;)

 

chodzi o to że nie moge przez zaznaczenie polygonów nie moge mesh włączyć bo model jest podpięty pod kości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności