Skocz do zawartości

XRayunwrap 1.5.5


sen5

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym prosić o pomoc w zrozumieniu działania pluginu XRayunwrap 1.5.5 ,wiem ,że są tutoriale ,obejrzałem już ich z 10 ,ale wszystkie są po angielsku i nie wszystko zrozumiałem. Ogólnie Unwrap jest po to ,aby dokładnie rozłożyć tekstury na modelu. Tnie się model ,aby uzyskać jego siatkę i tu rodzi się moje pytanie , jakie są zasady cięcia modelu . Z tego co widziałem na tutorialach ludzie jakoś dzielili model na kilka siatek, tylko nie wiem dlaczego i dokładnie o co w tym dzieleniu chodzi.

 

Do czego służy funkcja Edge sel to seams (tłumacz google :sel do szwów krawędzi

 

Z góry dzieki za odpowiedź i pomoc.

 

Działam w 3 ds maxie 2013

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie znam pluginu ale szwy robisz by "uprościć" to mapowanie i łatwiej się dało zamapować teksturkę na różnych fragmentach obiektu. Jak popatrzysz na prawdziwe krzesło np. skórzane to ono też nie składa się z 1 całego fragmentu skóry tylko ma różne szwy łączące kilka elementów materiału.

 

A Edge sel to seams zmienia ci zaznaczone krawędzie na szwy właśnie (tak samo w zwykłym unwrapie bodajże się to nazywa). Czyli np. zaznaczasz sobie krawędzie dookoła jakiegoś elementu (żeby tworzyły fragment zamknięty) naciskasz to i powinno Ci "wyłuskać" 1 fragment, który możesz osobno mapować/zaznaczyć itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności