Skocz do zawartości

początkujący>>problem z teksturowaniem


Mkermit

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Pracuję nad modelem postaci który docelowo będzie ustawiany w różnych pozach (wiem że mam zrobić rig za pomocą zsphere)

 

Zrobiłem więc model w hipoly ze szczczegółami (dynamesh) pomalowałem go za pomocą polypaint tak że efekt jest dla mnie w 100% zadowalający.

ale

żeby móc zrigowac postać musiałem zrobić na jego podstawie lowpoly, skorzystałem więc z zremeshera a całą twarz i uszy zrobiłem ręcznie bo zremesher nie zrobił tego dobrze (ale tam gdzie nie ma bajerów wydaje mi że zremesher zrobił siatkę naprawdę ok) na koniec project all

 

schody zaczynają się tutaj:

problem 1

kiedy robię subdiv lowpoly model wygląda jak na mój gust słabo ( brak szczegółów ale słyszałem że normalki mogą załatwić sprawę)

 

problem 2

za chiny ludowe nie mogę dojść jak mam przenieść wysokie szczegóły detali (nierówności skóry itp) i polypaint na model lowpoly...

 

słyszałem że powinienem zrobić teksturę, i wypalić normal mapkę ale za cholerę nie wiem jak mam się za to zabrać.

 

zaznaczam że nie znam na razie kompletnie innego softu 3d i wszystko co zrobiłem zacząłem od poziomu wiedzy = 0

i chciałbym doprowadzić ten model do końca (chociaż jestem kompletnie zielony)

 

będę wdzięczny jeśli ktoś będzie mi w stanie wytłumaczyć co powinienem zrobić żeby uzyskać efekt jaki opisałem na poczatku

(nie pogardzę również wskazaniem odpowiedniej literatury lub tutków)

wrzucam też screen modelu hipoly i siatki lowpoly (jeśli miało by to w czymkolwiek pomóc)

 

proszę o pomoc i cierpliwość bo bardzo chcę się tego nauczyć.

z góry dzięki i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Przede wszystkim najpierw potrzebujesz zrobić UVki z tego modelu low poly.

https://www.youtube.com/watch?v=v6jjf5OpthU

 

Nie wiem czy obecnie w tym szczegółowym modelu masz jakiś low subdividion level, na którym jest low poly, Jak tak to od razu możesz przejść tutaj:

 

Jeżeli to są dwa osobne subtoole - highpoly i lowpoly, to ten lowpoly model i tak zagęść do takiego poziomu jak highpoly, następnie zrób projekcje - "Project all" (zakładka Tool > SubTool) zaznaczając projekcie polypaintu, a następnie odpal drugi filmik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności