Skocz do zawartości

Obrazki w galerii


RK

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro to już dział do marudzenia " a ja to bym chciał" ... miłym dodatkiem byłoby pokazanie w liście topiców w dziale "galeria" miniaturek zamieszczonych prac- choćby po to żeby można było na pierwszy rzut oka zorientować się z czym mamy do czynienia i ominąć topiki z ewidentną kaszaną- identycznie jak w galerii CGtalku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Skoro to już dział do marudzenia " a ja to bym chciał" ... miłym dodatkiem byłoby pokazanie w liście topiców w dziale "galeria" miniaturek zamieszczonych prac- choćby po to żeby można było na pierwszy rzut oka zorientować się z czym mamy do czynienia i ominąć topiki z ewidentną kaszaną- identycznie jak w galerii CGtalku.

popieram w calej rozciaglosci wzdloz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emceha na super administratora! ;)
jak na razie jestem super user'em, wcześniej byłem przez 2tyg (dzięki wielkie!) super banned i to mi wystarcza.

 

Adek wejdź im na głowę i zatańcz menueta, zadziała :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie uruchomili mi juz GD z jpg dla PHP. Jest inny problem. To rozwiazanie na CGtalk to raczej autorski hack. Nie jest to standardowa funkcja vB. Oczywiscie pewnie zaden problem zeby to napisac aczkolwiek teraz ten pomysl tak srednio mi sie podoba. Ogolnie te miniaturki na cgtalk wygladaja kiepsko. Po prostu wyswietlaja chyba ostatni zalacznik w watku. Hmm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adku, ależ obrazki te wyglądaja świetnie... Pokazują mniej-więcej czego się mozna spodziewać i znacząco usprawniają działanie galerii. Jest to niezbędne przy sporej (więcej niż 10 obrazków / dzień) ilości nowych wątkow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idea wspaniała, kwiaty (czyt. skrzynka browara) lecą już do RK za pomysł i Adka za wykonanie :) ale prosiłbym, żeby ten napis "miniaturka nie jest dostępna" był może biały a nie żółty, taka głupotka a razi ;)

 

pozdrawiam

 

poza tym ten napis jest jakoś dziwnie rozciągany w galerii :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KLICEK -> nie chodzi o ładowanie się :) chodzi o to, że teraz to jest wielka kobyła, która nie do końca mi leży

 

Hehe :P typowy Polak ze mnie wylazł, naprawiam zatem błąd:

Adek, szczerze - świetna robota, na pewno ułatwi to przeglądanie forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Impressive ;) A dałoby się zrobić taki bajer, że user sam może wybrać obrazek (o okreslonych wymiarach i rozmiarze oczywiscie), który mialby byc minaturką? Niektore prace same się proszą o wykadrowany thumbnail:)

 

 

edit

chyba sposob otwierania załącznikow sie zmienił - zamiast w nowym oknie otwierają się w tym samym. No i kiedyś pojedynczy załącznik nie miął miniaturki, tylko był od razu wyswietlany w pelnym rozmiarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idealnym rozwiązaniem byłoby danie możliwości autorowi wątku wyboru miniaturki, ale to jak się będzie komuś nudziło :>

 

dokladnie, cos takiego jak jest z zalacznikami, wchodzisz do podmenu i wrzucasz jeden obrazek ktory pojawi sie jako thumbik, oczywiscie musialby miec jakies tam rozmiary i wage, ale za pewne za duzo roboty nad tym wiec pozostaje tylko przy propozycji.

 

A takie miniaturki hmmm.... do wipa raczej nie, ale moze do dzialu BITWA je wrzucic?

 

Pozatym to piekna i swietna robota. Nie ma co.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki ...

 

na zywo to robilem i przez mogly sie zdarzac bledy ...

 

wlasnie testowo dodalem to w tych dzialach ...

 

do WIP do konca sam tez nie jestem pewien ... mysle ze dodatkowo BITWY beda dobrym pomyslem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz wiadomo czemu czasami nie mozna bylo wejsc na forum :>>>>

 

dobrze: a teraz w ramach zmian z miniaturkami, napomne o kilku rzeczach z nimi zwiazanych:

 

1)czy dalo by sie zrobic np. w wipie zeby wyswietlal ostatni zalcznik a nie pierwszy

2) [w razie jak nr. 1 z decyzja na nie] tak jak napisalem wyzej dodatkowy [manage attachments] specjalnie do miniature, tak jak tam wczesniej zaznaczylem, warunek to taki i taki rozmier i taka a taka waga itd

3) [w razie jak nr. 1 i nr. 2 z decyzja na nie] wywalic napis "Last edited by [user] : Dzisiaj at HH:mm, bo wiadomo ze jak ktos bedzie dbac o watek i miniaturki to bedzie musial edytowac pierwszy post, a wtedy [przynajmniej wczesniej tak bylo] pojawialo sie takich napisow kilka pod soba...

4) taki ostatni estetyczny, ta ramka co jest wokol zalcznika w wipie. Wczesniej byla na szerokosc ekranu [ok. 700px] ale rendery nie byly o wiele mniejsze, a teraz razi troszke, czy nie da sie jej jakos uwolnic zeby dopasowywala sie do szerokosci obrazka/ow???

 

To tyle moich uwag. Prosze o pozytywne rozpatrzenie mojego wniosku.:)))

 

Nie no zartuje,:))) tak chcialem napisac

 

 

--EDIT--

 

nothumb.gif spinacze sa ok, Adku: twoj pomysl czy gotowy, bo wlasnie to kojazy mi sie ze slowem [attachment]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz wiadomo czemu czasami nie mozna bylo wejsc na forum :>>>>

 

dobrze: a teraz w ramach zmian z miniaturkami, napomne o kilku rzeczach z nimi zwiazanych:

 

1)czy dalo by sie zrobic np. w wipie zeby wyswietlal ostatni zalcznik a nie pierwszy

2) [w razie jak nr. 1 z decyzja na nie] tak jak napisalem wyzej dodatkowy [manage attachments] specjalnie do miniature, tak jak tam wczesniej zaznaczylem, warunek to taki i taki rozmier i taka a taka waga itd

3) [w razie jak nr. 1 i nr. 2 z decyzja na nie] wywalic napis "Last edited by [user] : Dzisiaj at HH:mm, bo wiadomo ze jak ktos bedzie dbac o watek i miniaturki to bedzie musial edytowac pierwszy post, a wtedy [przynajmniej wczesniej tak bylo] pojawialo sie takich napisow kilka pod soba...

4) taki ostatni estetyczny, ta ramka co jest wokol zalcznika w wipie. Wczesniej byla na szerokosc ekranu [ok. 700px] ale rendery nie byly o wiele mniejsze, a teraz razi troszke, czy nie da sie jej jakos uwolnic zeby dopasowywala sie do szerokosci obrazka/ow???

 

To tyle moich uwag. Prosze o pozytywne rozpatrzenie mojego wniosku.:)))

 

Nie no zartuje,:))) tak chcialem napisac

 

 

--EDIT--

 

nothumb.gif spinacze sa ok, Adku: twoj pomysl czy gotowy, bo wlasnie to kojazy mi sie ze slowem [attachment]

 

odp.

 

Niestety nie, musi zostac tak ze widoczny jest pierwszy zalacznik z kilku wzgledow. Jednym jest to ze jesli thumbsy mialby sie zmieniac wg nowych zalacznikow w watkach to sam speed painting wykonczylby serwer, no moze bez przesady ale wplyneloby to niekorzystnie na szybkosc dzialania forum bo serwerek mialby co robic. Drugi powod to bardzo duza ilkosc miniaturek za czym idzie miejsce na serwerze.

 

To rozwiazanie jest chyba lepsze. Jesli chcesz zmienic thumbsa to zmieniasz pierwszy zalacznik. Wtedy tak jak napisales, user dba o watek.

 

CO do zarzadzania, mam nieco ograniczone mozliwosci, piszac dodatki do vB moge to robic zmieniac i piszac skrypty opierajac sie na istniejacej bazie, nie moge zmieniac sturktury bazy vB (patrz licencja).

 

Last edited nie chce wyrzucac, ta informacja sie przydaje :)

 

Jesli chodzi o ta ramke to zobacze ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja juz kilka razy wylaczylem calego fire foxa bo zapominam ze otwiera sie w tym samym panelu

 

ale i tak pieknie ;]

 

co wyswietla sie w tym samym panelu?

 

poprawilem wczorajszy blad, zalaczniku juz otwieraja sie w nowym oknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... nie rozumiem ...

 

u mnie dziala i nie tylko u mnie ...

 

wchodze do jakies watku w WIPie np. http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=5212

 

i klikam na zalaczniku i otwiera sie w nowym oknie

 

chyba ze chodzi o te obrazke bezposrednio po lewej przy nazwach watkow? -> te faktycznie otwieraja sie w tym samym ale zalaczniku wyskakuja na pewno w nowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adek: bez sensu miniaturka obrazka w watku, wczesniej bylo lepiej, jak sam mowisz podwojnie zazynasz teraz serwer (bo domyslam sie ze automat tworzy miniaturke - poza tym to dodatkowe miejsce w bazie.. a poza tym nie uwazasz ze za duzo klikania?

a drugi bezsens to to ze zeby miec ikonke np w galerii zamiast spinacza to trzeba _dolaczyc_ do forum swoja prace, z tego co pamietam masz ograniczenie do 100kb a wtedy trzeba pomniejszac pracke.. ja wole dawac wieksze rendery wiec u mnie bedzie spinacz :( bo zawsze daje linka do serwera zewn.

 

ale ogolnie pomysl dobry, tylko jeszcze go dorob troche;)

 

- wywal cellspacing dla tej komorki z obrazkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności