Skocz do zawartości

FiberMesh i inwersja włosów


gryzon

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem z odwracaniem się geometrii włosów. Widać to w przypadku króciutki włosów np. robiąc postaci brwi.

 

Zauważyłem, że jeśli wygeneruję fibermesha dla takich np. brwi (Accept), one dzięki grawitacji trochę opadają. Jeśli potem próbuję je czesać w trochę innym kierunku niż tak jak są w neutralnej pozycji po wygenerowaniu, to ich geometria zostaje wywrócona na drugą stronę (coś jak invert geometrii). Jak czeszę w dół, to wracają do poprawnego stanu (nie są wywrócone na drugą stronę).

 

Wymyśliłem taki patent że najpierw robię jedną brew przekręcając głowę o 90' na bok, a potem robię drugą odwracając głowę na drugi bok. Tak aby grawitacja układała je już defaultowo w taką pozycję bardziej zbliżonej do finalnej. Wtedy przy czesaniu ich nie ma takich dziwnych invertów.

 

Moje pytanie, to czy da się w jakiś sposób ominąć tą invertującą się topologię włosów. Szukam czegoś po parametrach pędzli, ale do niczego sensownego nie doszedłem. (Zagadkowe parametry w Brushu do czesania, Forward Propagation i Inverse Propagation) Macie jakieś doświadczenie z tymi zabawkami?

 

ps. zauważyłem, że osobnych pasm włosów nie można mergować przed czesaniem. Po zmergowaniu nie uczeszemy już nic.

Edytowane przez gryzon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 0
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności